Home Sporty Andy Najar nie wróci do DC United, ponieważ Ally Mackay zaczyna zmieniać...

Andy Najar nie wróci do DC United, ponieważ Ally Mackay zaczyna zmieniać skład

8
0

Andy Najarwszechstronny, ale często kontuzjowany skrzydłowy, który wznowił karierę podczas drugiego sezonu w drużynie DC Unitednie wróci do klubu MLS w przyszłym sezonie.

Zwracając się do United, Najar napisał w czwartek na Instagramie: „Dziękuję za danie mi szansy na powrót do domu. … Nie osiągnęliśmy takiego sukcesu, jaki miałem nadzieję, że uda nam się osiągnąć po moim powrocie, ale doceniam szansę, czas i wspomnienia, które wspólnie przeżyliśmy”.

Osoby zaznajomione z sytuacją twierdzą, że United nie skorzystało z opcji dotyczącej kontraktu Najara i nie ma planów zaoferowania nowego kontraktu. Kwalifikuje się do bezpłatnej agencji MLS.

Ponieważ nowy dyrektor generalny Ally Mackay zaczyna odciskać piętno na składzie, United ma czas do piątku na ogłoszenie decyzji w sprawie składu związanych z opcjami kontraktu. W czwartek władze klubu odmówiły komentarza w sprawie zawodników.

Zmiany personalne mają miejsce w związku z tym, że Mackay kieruje staraniami o zatrudnienie następcy trenerskiego Wayne’a Rooneya, który odszedł po finale sezonu zasadniczego 7 października. Mackay powiedział, że ma nadzieję rozpocząć rozmowy kwalifikacyjne w przyszłym tygodniu i przedłużyć ofertę przed Świętami Bożego Narodzenia.

Nowy dyrektor generalny DC United ma przed sobą ogromne zadanie. „To część uroku” – mówi.

Najar (30 l.) był jednym z najrzadszych zawodników MLS: wrodzonym napastnikiem o spektakularnych umiejętnościach, który pomimo startu z głębokiej formacji, inicjował ataki kreatywnymi i zwinnymi biegami.

W 2021 roku, gdy kariera Najara była zagrożona z powodu utrzymujących się kontuzji, United przedłużyło przedsezonowe próby. Po dziewięciu latach nieobecności, głównie w belgijskim Anderlechcie, Najar ponownie znalazł się w składzie.

Dzięki starannemu zarządzaniu obciążeniem Najar rozegrał 43 mecze w ciągu dwóch sezonów. W tym roku przerwały mu kontuzje ścięgien podkolanowych i łydek, wystąpił w 21 z 34 meczów sezonu zasadniczego, a zaczął w 12.

Pochodzący z Hondurasu, który dorastał w Północnej Wirginii, Najar rozpoczął karierę zawodową w 2010 roku, w wieku 17 lat, jako jeden z pierwszych rodzimych nabytków United. Został debiutantem roku w MLS.

Trzy lata później Najar przeniósł się do Anderlechtu, co było wówczas największym transferem wychodzącym w historii DC (szacunkowo 3 miliony dolarów). Przez trzy sezony doskonalił się w Belgii, zanim kontuzje kolan i ścięgien podkolanowych wykluczyły go na długie okresy z gry. Najar wrócił do MLS w 2020 roku z Los Angeles FC, ale nadal miał problemy fizyczne.

Z archiwum: Andy Najar ma niezwykłe umiejętności. Oto jak pracuje dla DC United.

W czwartek Manchester United podejmował także decyzje dotyczące kontraktów, między innymi w sprawie środkowych obrońców Brendana Hinesa-Ike’a i Derricka Williamsa, pomocnika Yamila Assada i obrońcy Ruana.

Środkowy obrońca Donovan Pines jest wolnym agentem, który według swojego agenta będzie badał możliwości w lidze MLS i za granicą.

Zapytany o możliwe wysiłki mające na celu ponowne podpisanie umowy z Pines o długości 6 stóp i 4 stóp, Mackay powiedział we wtorek: „Jeśli będzie zainteresowanie z obu stron, z pewnością możemy porozmawiać i zobaczyć, dokąd to doprowadzi”.

Pines (25 l.) rozegrał 77 meczów w sezonie zasadniczym w ciągu pięciu sezonów, w tym 21 meczów w swojej karierze w tym roku.

Źródło

Previous articleNajlepsza moda od kolacji telewizyjnej Women of Reality magazynu Variety
Next articleRok 2023 najcieplejszy w historii, przygotuj się na cieplejszy rok 2024

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here