Home Sporty Andre Iguodala poprowadzi związek zawodników NBA w obliczu zmian w kierownictwie

Andre Iguodala poprowadzi związek zawodników NBA w obliczu zmian w kierownictwie

9
0

Wieloletni zawodnik NBA Andre Iguodala stanie na czele Krajowego Stowarzyszenia Koszykarzy po nagłej rezygnacji dyrektora wykonawczego Tamiki Tremaglio, ogłosił w czwartek związek zawodników.

Tremaglio, pochodzący ze stanu Maryland, który został zatrudniony na czteroletnią kadencję w styczniu 2022 r., poprowadził związek przez negocjacje w sprawie układu zbiorowego, które zaowocowały w kwietniu nowym układem pracowniczym. Były dyrektor Deloitte, którego 22-miesięczna kadencja była znacznie krótsza niż poprzednicy Billy Hunter i Michele Roberts, którzy kierowali związkiem w latach 1996–2022, będzie wspierać Iguodalę podczas zmiany kierownictwa.

Zmiany w kierownictwie ogłoszono niecałe trzy tygodnie po rozpoczęciu sezonu, a Tremaglio, który udał się do Denver, aby 24 października obejrzeć zwycięstwo Nuggets nad Los Angeles Lakers i spotkał się w tym tygodniu z Indiana Pacers, powiedział: nie dała wcześniej znać, że wychodzi. Kluczowi pracownicy NBPA są nadal zadowoleni z niedawno zawartego porozumienia pracowniczego, a według osoby mającej bezpośrednią wiedzę na temat sposobu myślenia kierownictwa związku, porozumienie to nie miało żadnego wpływu na odejście Tremaglio.

„Jestem niezwykle dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy w negocjacjach zbiorowych i w ciągu ostatnich dwóch lat” – stwierdził Tremaglio w oświadczeniu. „Dzięki nowemu CBA jestem gotowy odejść z tej roli i skorzystać z innych możliwości. … Jestem pewien, że Andre świetnie sprawdzi się w tej roli i nadal będzie wzmacniał zawodników i związek, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał.

Trudny start Victora Wembanyamy do sławy NBA

Iguodala (39 l.) będzie pełnił obowiązki dyrektora wykonawczego związku, choć nie jest jasne, czy przekształci się ono w stałą funkcję. Według osób znających sytuację ma on spotkać się z pracownikami NBPA w siedzibie na Manhattanie w nadchodzących dniach.

Tradycyjnie struktura kierownicza NBPA składała się z dyrektora wykonawczego posiadającego wiedzę prawniczą oraz komitetu wykonawczego składającego się z aktywnych uczestników. Iguodala będzie współpracował z obrońcą New Orleans Pelicans CJ McCollumem, który od 2021 roku pełni funkcję przewodniczącego komitetu wykonawczego związku.

Jeśli Iguodala miałby na stałe objąć stanowisko dyrektora wykonawczego, stałby się pierwszym byłym zawodnikiem na tym stanowisku. Alex English, były zawodnik NBA, przez krótki czas pełnił funkcję tymczasowego dyrektora wykonawczego w 1996 r., zanim Hunter został zatrudniony.

„Posiadanie byłego zawodnika na stanowisku dyrektora wykonawczego związku to ekscytująca propozycja” – powiedział McCollum.

Iguodala, wylosowany na loterii w 2004 roku, który zdobył cztery mistrzostwa NBA z Golden State Warriors i w październiku po 19-letniej karierze ogłosił, że przechodzi na emeryturę, wcześniej przez 10 lat był członkiem komitetu wykonawczego NBPA. W zeszłym miesiącu Iguodala założył firmę venture capital i jest współwłaścicielem franczyzy Tomorrow Golf League, a także innych inwestycji sportowych.

„Jestem zaszczycony, że mogę przyjąć tę rolę i służyć zawodnikom, którzy są sercem i duszą NBA” – powiedział Iguodala w oświadczeniu. „Otrzymuję wyjątkową okazję, aby wykorzystać wszystko, czego nauczyłem się jako zawodnik w ciągu mojej 19-letniej kariery i zastosować ją do stworzenia jeszcze silniejszego i bardziej wpływowego związku dla obecnych i przyszłych pokoleń graczy”.

Nowa umowa pracownicza NBA obowiązuje przez cały sezon 2029–2030, chociaż obie strony mogą zrezygnować przed sezonem finałowym. Umowy NBA dotyczące praw medialnych wygasają po sezonie 2024–25, a liga liczy na znaczny wzrost przychodów w kolejnej rundzie umów z Disneyem i Warner Bros. Discovery.

NBPA zleciło Tremaglio znalezienie nowych źródeł dochodu dla członków organizacji, a McCollum stwierdziła, że ​​kluczem do jej zatrudnienia było podwójne doświadczenie Tremaglio jako prawnika i księgowej.

„Potrzebujemy jej doświadczenia biznesowego” – powiedziała McCollum w zeszłym roku. „To kolejny krok w naszej ewolucji — nie tylko sposoby zarządzania naszymi pieniędzmi i oszczędzania, ale także sposoby ich powiększania. Pozwala nam myśleć bardziej jak dyrektorzy generalni, a tworzenie większych przychodów jest zawsze głównym tematem naszych rozmów. Patrzymy, dokąd zmierza świat z urządzeniami do przesyłania strumieniowego, hazardem, technologią i kryptowalutami. Kto wie, może za dziesięć lat w metaświecie toczą się gry.

Źródło

Previous articleJak księżna Kate subtelnie uczciła królową Elżbietę II w Dniu Pamięci
Next articleAustralijczyk, który dał znać o rzekomych zbrodniach wojennych w Afganistanie, stanie przed sądem

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here