Alyssa Solomon z NU ponownie zdobywa nagrodę MVP. – SSL PHOTO

MANILA, Filipiny — Alyssa Solomon po raz drugi z rzędu została uznana za najbardziej wartościową zawodniczkę przedsezonowych mistrzostw Shakey’s Super League (SSL) po tym, jak poprowadziła National University do kolejnego doskonałego przebiegu w mistrzostwach.

21-letni Solomon zdobył tytuł MVP SSL, gdy NU zakończył w sobotę w Rizal Memorial Coliseum serię mistrzostw na Uniwersytecie Santo Tomas.

Lady Bulldogs zakończyli drugi sezon doskonałym rekordem 10-0, wygrywając 18 meczów z rzędu w lidze od inauguracyjnej inscenizacji w zeszłym roku, pokonując Tigresses w serii finałowej 25-17, 15-25, 25-20, 25 -20, gdzie Salomon zdobył bramkę 14 punktów za 10 zabójstw, trzy asy i blok.

„Właściwie byłem zaskoczony, gdy ponownie usłyszałem moje nazwisko jako MVP, ponieważ nie spodziewałem się tego. Nie jestem zadowolony ze swojego występu. Ale jestem szczęśliwy, ponieważ zdobyliśmy mistrzostwo, co oznacza początek UAAP” – powiedział Solomon reporterom po filipińsku.

Solomon, który zdobył 15 punktów w pierwszym meczu, także po raz drugi z rzędu zdobył tytuł Najlepszego Spikera Przeciwnego, a trzy inne Lady Bulldogi otrzymały nagrody indywidualne.

Bella Belen zdobyła tytuł Najlepszego Spikera Zewnętrznego, podczas gdy debiutantka UST Angeline Poyos zdobyła drugie miejsce w kategorii Najlepszy Spiker Zewnętrzny. Rozgrywający NU Lams Lamina przywiózł do domu śliwkę Najlepszego Settera.

Erin Pangilinan została uznana za pierwszą najlepszą środkową blokującą, a dołączyła do niej druga najlepsza środkowa blokująca Lorene Toring z Adamson.

Kapitan drużyny Tigresses, Detdet Pepito, zdobyła drugą z rzędu nagrodę dla najlepszego Libero w lidze SSL, zajmując drugie miejsce.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Źródło

Previous articleSAG-AFTRA ujawnia więcej na temat podwyżek płac i innych szczegółów „przełomowej” umowy ze studiami; Głosowanie ratyfikacyjne rozpoczęło się we wtorek
Next articleComelec ogłasza Roberto Uy Jr. jako przedstawiciel Północnego Zambo – 1. okręgu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here