Home Sporty Alex Owieczkin trafia do siatki, a Caps pokonują Islanders i jeden po...

Alex Owieczkin trafia do siatki, a Caps pokonują Islanders i jeden po drugim wygrywają

6
0

ELMONT, Nowy Jork — Minęło zaledwie sześć meczów od chwili, gdy Alex Ovechkin zdobył bramkę, ale dla Washington Capitals musiało to trwać znacznie dłużej. Choć Capitals odzyskali równowagę od początku sezonu 1-3-1, ich problemy ze zdobywaniem bramek pozostają głównym tematem, a dwie bramki Owieczkina w 12 meczach to najrzadsza liczba bramek, które Owieczkin rozpoczął sezon w swojej karierze.

Kiedy więc kapitan strzelił gola po zaplanowanej akcji po zwycięstwie Jewgienija Kuzniecowa w połowie pierwszej tercji w sobotni wieczór na UBS Arena, wydawało się, że spadł ciężar – od Owieczkina i jego zespołu. Gol, jego pierwszy gol w grze pięć na pięciu w tym sezonie, pomógł Capitals wygrać 4:1 z New York Islanders, którzy zaledwie dziewięć dni wcześniej w Waszyngtonie wyeliminowali ich z gry. Owieczkin dodał drugiego gola, 826. w swojej karierze, kiedy na trzy sekundy przed końcem trafił do pustej siatki.

Hunter Shepard w swoim drugim występie w NHL zaliczył 36 interwencji i poprawił wynik na 2:0. Siemion Warlamov, były bramkarz z Waszyngtonu, który utrudniał grę Capitals w poprzednim pojedynku, obronił 24 z 27 strzałów. Capitals pomogli Shepardowi, blokując 32 strzały; napastnik Beck Malenstyn i obrońca Lucas Johansen prowadzili po pięciu zawodników.

„Wszyscy byli all-in” – powiedział Owieczkin. „To było jeden po drugim. Graliśmy z dobrą drużyną. Wszyscy wiedzieliśmy, co zamierzają zrobić. Wszyscy grali mądrze, prosto. Shep był dzisiaj niewiarygodny. Robi ogromne oszczędności. „D” świetnie się spisuje, blokując strzały.

W pierwszych dziewięciu meczach Capitals (7-4-2) tylko raz strzelili pierwszego gola. Teraz zdobyli pierwszego gola w każdym z czterech ostatnich meczów, a passę Owieczkin przedłużył w sobotę swoim wynikiem w pierwszej kwarcie. Islanders (5-5-3), którzy w piątkowy wieczór byli bezczynni, gdy Waszyngton pokonał New Jersey Devils w Newark, wyraźnie wyglądali na świeższą drużynę, a ich szybkość zmian w drużynie stwarzała problemy dla Capitals. Jednak po tym, jak Owieczkin strzelił nadgarstkiem w drugą stronę obok Warlamowa o 9:18, Waszyngton zadomowił się.

Owieczkin w tym sezonie prezentował się podobnie, ale w końcu w jedną sobotę udało mu się strzelić gola.

„Ja i Kuzy rozmawiamy o tym tuż przed wznowieniem” – powiedział. „Kuzy powiedz mi, co mam zrobić, i wtedy zadziała. Muszę więcej słuchać [to] Kuzy.”

Strata Sheparda za siatką doprowadziła do remisu Islanders, którego strzelił obrońca Alexander Romanov na 43 sekundy przed końcem tej kwarty. Następnie obrońca Capitals Aleksiej Aleksiejew został ukarany gwizdkiem za trzymanie piłki na niecałe dwie sekundy przed końcem, dzięki czemu Nowy Jork rozpoczął drugą połowę z impetem i grą w przewadze. Choć Capitals wykorzystali rzut karny, przedłużając swoją passę, nie pozwalając na zdobycie gola w przewadze do 18 okazji w osłabieniu, nie zmieniło to zbytnio dynamiki spotkania.

Druga część meczu była emocjonująca, obfitowała w okazje do zdobycia gola i ciekawe akcje po obu stronach boiska. Jednak pomimo chaosu – w jednej sekwencji skrzydłowy Capitals Sonny Milano wpadł do siatki z Varlamowem po okazji do zdobycia gola, a następnie Casey Cizikas z Islanders walczył z obrońcą Rasmusem Sandinem w akcji jeden na jednego w drugą stronę – Waszyngton strzelił dwa gole odzyskać, a następnie zwiększyć przewagę.

O 13:05 czwarta drużyna Capitals strzeliła trzeciego gola w dwóch meczach, kiedy środkowy Nic Dowd odbił krążek obok Varlamova. Skrzydłowy Nicolas Aube-Kubel, który strzelił gola i zaliczył asystę w wygranym 4:2 meczu Waszyngtonu z Diabłami, oddał pierwszy strzał w kierunku Varlamova, zanim Dowd zapewnił mu dośrodkowanie.

Waszyngton kontynuował dobrą passę, gdy napastnik trzeciej linii Aliaksei Protas wykorzystał okazję stworzoną przez skrzydłowego Matthew Phillipsa po kontroli wstępnej. Phillips przejął krążek za siatką i podał do Protasa, który miał mnóstwo miejsca na prowadzenie 3:1 dla Capitals na zaledwie 40 sekund przed końcem tej tercji.

„Te drugie i trzecie gole… są wspaniałe” – powiedział trener Capitals Spencer Carbery. „Teraz możesz grać z przodu i zobaczyć, co stanie się dziś wieczorem. Islanders mieli mnóstwo dobrego wyglądu, mnóstwo [offensive] czas strefowy, ale naciskają. Rzucają przedmiotami w siatkę. Teraz na siłę narzucasz tę kwestię.

Zabójstwo karne, niegdyś problem dla Capitals, kwitnie

Waszyngton był oblężony przez większą część trzeciej tercji, ale praca Sheparda na bramce i obrona Capitals – pomimo braku Martina Fehervary’ego, który opuścił mecz Devils z powodu kontuzji dolnej części ciała – utrzymały prowadzenie. Chociaż Islanders posiadali większość posiadania piłki i generowali długie sekwencje akcji w swojej strefie ataku, Carbery powiedział, że jest zadowolony z tego, jak jego zespół ograniczył niebezpieczne szanse na zdobycie bramki przez Nowy Jork i nieprzerwanie atakował jeden po drugim.

„Trudne okoliczności, jazda tyłem do siebie, w drodze, utrata kilku ciał w połowie podróży” – powiedział Carbery. „Abyśmy znaleźli sposób – czasami nie było to przyjemne i [we] musieliśmy się trochę bronić, ale znaleźliśmy sposób. … To zwycięstwo charakteru dla naszej grupy i kilka wspaniałych dni.

Notatka: W sobotę Fehervary trafił do kontuzjowanego rezerwowego. Sandin podjął decyzję w czasie meczu z „obolałą twarzą” po otrzymaniu wysokiego uderzenia w meczu przeciwko Devils, więc Capitals odwołali Dylana McIlratha z Hershey, swojej drużyny stowarzyszonej z American Hockey League, jako zabezpieczenie na niebieskiej linii. Sandin był w stanie grać, więc McIlrath był zdrowy.

Źródło

Previous articleBarton Cowperthwaite z Tiny Pretty Things walczy z rakiem
Next articleDeepfakes ujawniają ciemną stronę sztucznej inteligencji i wymagają rygorystycznych przepisów

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here