Geelong z łatwością pokonał Essendon różnicą 18 punktów i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w finałach AFLW, dając kobietom z drużyny Bombers gorzki posmak niesławnej daremności rozgrywek play-off AFL.

Zespół Cats strzelił pierwsze trzy gole w pierwszych siedmiu minutach, kończąc niedzielny finał eliminacyjny u siebie i zwyciężył w galopie 7,9 (51) do 5,3 (33).

Jednak po zdobyciu pierwszego gola dla Geelonga i zdobyciu trzeciego gola, czołowa bramkarzka Cats, Chloe Scheer, została zmuszona do opuszczenia meczu w pierwszej kwarcie z powodu kontuzji barku.

Trener Cats, Dan Lowther, był pesymistą, gdy po trzech czwartych zapytano go, czy Scheer zagra w półfinale w przyszły weekend przeciwko przegranemu dzisiejszego popołudniowego starcia Melbourne–North Melbourne.

Ku uciesze rywalizujących klubów, na początku tego miesiąca drużyna AFL z Essendon osiągnęła fatalny kamień milowy wynoszący 7000 dni bez zwycięstwa w finałach AFL, począwszy od 2004 roku.

W swoim drugim sezonie kobiety Bombers również zaliczyły trudny debiut w finale.

Essendon utrzymał Geelonga bez punktów i w ostatniej kwarcie strzelił trzy gole, aby uniknąć ciężkiej straty, ale szkody zostały wyrządzone.

Atmosfera nabrała tempa już w pierwszej minucie, kiedy pomocnik Gun Cats, Georgie Prespakis, przejął piłkę środkiem i podał Scheera.

Z kolei doskonałe kopnięcie Scheera trafiło na Aishlinga Moloneya, który strzelił swojego pierwszego gola.

Po golu Jacqui Parry Scheer również trafił na tablicę wyników i dał drużynie Cats prowadzenie.

Jednak chwilę po zdobyciu bramki Scheer została zmuszona do opuszczenia boiska w wyniku kolizji.

W pierwszej kwarcie Essendon miał tylko jedną stratę do bramki, a w drużynie Cats doszło do zamieszek, w których przegrywał 31 punktami.

Bomberka Amber Clarke również została zniesiona na noszach po tym, jak została zmiażdżona podczas zawodów w rzucaniu, ale wróciła w drugiej połowie.

Na pierwszej przerwie tracąc 21 punktów, Essendon rozpoczął drugą kwartę lepiej, a rzut karny z 50 metrów dał Sophie Alexander pierwszego gola po czterech minutach.

Jednak Koty szybko poradziły sobie z wyzwaniem i do przerwy prowadziły sześcioma bramkami.

Prespakis, Amy McDonald, Rebecca Webster i Nina Morrison były dla Geelonga fenomenalne, a Georgia Nanscawen była samotnym światełkiem w kolejnym brudnym dniu finałowym dla Essendon.

© AAPŹródło

Previous articleCold Open w „Saturday Night Live” Donald Trump krytykuje swoich rywali biorących udział w debacie „Kids Table”, którą pominął: „Jakie to urocze”
Next articlePolicja zastrzeliła w Brukseli podejrzanego o zabicie dwóch Szwedów

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here