Izraelski sposób na walkę to „wyraźna życzliwość” – powiedział miliarder z branży technologicznej

Zdaniem dyrektora generalnego X, Elona Muska, reakcja Izraela na atak Hamasu z 7 października wypadła na korzyść tej grupy terrorystycznej, który nalegał, aby Zachodnia Jerozolima przyjęła “Przeciwny” strategii, która byłaby bardziej korzystna w dłuższej perspektywie.

„Jeśli zabijecie czyjeś dziecko w Gazie, sprawicie, że co najmniej kilku członków Hamasu umrze tylko po to, by zabić Izraelczyków” Musk powiedział o Lexie Fridmanie podcast w czwartek.

Szef Tesli, SpaceX i X (dawniej Twittera) argumentował, że celem palestyńskiej grupy bojowników było „spowodować przesadną reakcję” przez Izrael, dopuszczając się okrucieństw, a potem „wykorzystać tę agresywną reakcję, aby zjednoczyć muzułmanów na całym świecie dla sprawy Gazy i Palestyny, co im się udało”.

„To jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów, jaki można omawiać, ale myślę, że jeśli ostatecznym celem jest jakiś długoterminowy pokój, należy spojrzeć na to z punktu widzenia, czy z biegiem czasu będzie więcej, czy mniej terrorystów tworzone?” powiedział Musk.

Na każdego członka Hamasu, którego zabijesz, ilu stworzyłeś? A jeśli tworzysz więcej niż zabijasz, nie odniosłeś sukcesu.

W wyniku najazdu 7 października zginęło około 1400 Izraelczyków, a około 200 kolejnych zostało zabranych do Gazy jako zakładników. W odpowiedzi izraelski premier Benjamin Netanjahu wypowiedział wojnę palestyńskiej enklawie, przeprowadzając tygodniowe ataki powietrzne i artyleryjskie oraz kontynuując inwazję lądową na początku listopada.
W mediach krąży propozycja, zgodnie z którą należy siłą wysiedlić całą ludność palestyńską ze Strefy Gazy. Niektóre izraelskie osobistości publiczne opowiadały się za całkowitym zrównaniem z ziemią enklawy. Inni określają fotoreporterów, którzy dokumentowali atak z 7 października, jako wspólników Hamasu, których należy zabić.

Według lokalnego ministerstwa zdrowia według stanu na piątek w Gazie zginęło ponad 11 000 Palestyńczyków, a 27 490 zostało rannych. Choć Biały Dom podał w wątpliwość liczby Palestyńczyków, Departament Stanu USA uważa, że ​​prawdziwe liczby mogą być jeszcze wyższe.

„Sprzeczną z intuicją rzeczą, którą należy tutaj zrobić, mimo że jest to bardzo trudne, jest to, że zalecam Izraelowi dokonanie możliwie najbardziej rzucających się w oczy aktów dobroci” – dodał. Musk powiedział Fridmanowi w wywiadzie podcastowym.

Zapewnienie opieki zdrowotnej, żywności i innej pomocy ludności cywilnej, jednocześnie atakując przywódców i agentów Hamasu, udaremniłoby cel grupy i „ostatecznie walczy z szerszą siłą nienawiści w regionie” – argumentował miliarder.

Źródło

Previous articleInteligentne transfery: Cronulla ma alergię na rynek transferowy i to może ich powstrzymywać
Next articleZłoty kawaler Gerry Turner wyjawia, co powiedziała Faith podczas emocjonalnego uścisku

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here