CNN

Z nowego raportu wynika, że ​​jezioro Powell, drugi co do wielkości sztuczny zbiornik wodny w USA, stracił prawie 7% swojej potencjalnej pojemności od 1963 r., kiedy zbudowano tamę Glen Canyon.

Oprócz utraty wody spowodowanej intensywną wieloletnią suszą, Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych i Biuro Rekultywacji Znaleziono raportW latach 1963–2018 w Lake Powell średnia roczna utrata pojemności magazynowej wynosiła około 33 270 akrów stóp, czyli 11 miliardów galonów rocznie.

To wystarczająca ilość wody, aby napełnić basen refleksyjny w National Mall około 1600 razy.

Z raportu wynika, że ​​pojemność zbiornika zmniejsza się z powodu osadów napływających z rzek Kolorado i San Juan. Osady te osiadają na dnie zbiornika i zmniejszają całkowitą ilość wody, jaką zbiornik może pomieścić.

Według danych Biura Rekultywacji w poniedziałek jezioro Powell było wypełnione w około 25%.

To zła wiadomość dla regionu, który już boryka się z niedoborami wody i ekstremalnymi pożarami spowodowanymi suszą. Eksperci ds. suszy z Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej oświadczyli w zeszłym tygodniu, że oczekuje się, że warunki te przynajmniej się utrzymają – jeśli nie pogorszą – w nadchodzących miesiącach.

Jezioro Powell jest ważnym zbiornikiem wodnym w dorzeczu rzeki Kolorado. Zarówno jezioro Powell, jak i pobliskie jezioro Mead, największy zbiornik w kraju, wysychają w zastraszającym tempie. W sierpniu rząd federalny po raz pierwszy ogłosił niedobór wody w rzece Kolorado, po tym jak poziom wody w jeziorze Mead spadł do bezprecedensowego poziomu, co spowodowało obowiązkowe cięcia zużycia wody w południowo-zachodnich stanach, które rozpoczęły się w styczniu.

W zeszłym tygodniu poziom jeziora Powell spadł poniżej krytycznego progu 3525 stóp nad poziomem morza, wywołując dodatkowe obawy dotyczące zaopatrzenia w wodę i wytwarzania energii wodnej, z której miliony ludzi na Zachodzie polegają na elektryczności.

Nie można przecenić znaczenia malejących zasobów wody w Kolorado.

System dostarcza wodę dla ponad 40 milionów ludzi mieszkających w siedmiu zachodnich stanach i Meksyku. Jeziora Powell i Mead zapewniają kluczowe dostawy wody pitnej i nawadniania dla wielu osób w całym regionie, w tym gospodarstw wiejskich, rancz i społeczności tubylczych.

„Niezwykle ważne jest, abyśmy dysponowali najlepiej dostępnymi informacjami naukowymi, takimi jak ten raport, aby zapewnić jasne zrozumienie dostępności wody w Lake Powell podczas planowania przyszłości” – Tanya Trujillo, zastępca sekretarza ds. wody i nauki w Departamencie Spraw Wewnętrznych USA – napisano w oświadczeniu. „System rzeki Kolorado stoi przed wieloma wyzwaniami, w tym skutkami trwającej 22 lat suszy i zwiększonym wpływem zmian klimatycznych”.

Źródło

Previous articleCzy Joel Embiid i 76ers nadal ufają temu procesowi?
Next articleJames Gunn twierdzi, że pomimo strajków „Superman Legacy” nadal ma premierę w 2025 roku

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here