Ogółem 4798 kandydatów z różnych partii politycznych złożyło 5716 kompletów nominacji na 119 mandatów przed wyborami do Zgromadzenia, które odbędą się 30 listopada w Telanganie. Proces zgłaszania kandydatur rozpoczął się 3 listopada wraz z publikacją ogłoszenia o wyborach i trwał do 10 listopada, ostatniego dnia zgłaszania kandydatur.

Rozpatrywanie nominacji odbędzie się 13 listopada, a 15 listopada to, zgodnie z harmonogramem wyborów, ostateczny dzień na wycofanie kandydatur. W okręgu Zgromadzenia Gajwel zarejestrowano maksymalnie 145 kandydatów, którzy zgłosili 154 komplety nominacji. Prezydent BRS i główny minister Telangany K. Chandrasekhar Rao stara się o reelekcję ze strony Gajwela, a przywódczyni BJP Eatala Rajender jest jedną z osób, które stamtąd złożyły swoje nominacje.

W Kamareddy, innym segmencie, w którym startuje Rao, zgłosiło się 92 kandydatów, w tym także przewodniczący Kongresu Telangana A Revanth Reddy. Okręg Medchal zgłosił drugą co do wielkości liczbę kandydatów (116), podczas gdy Narayanpet odnotował najniższą liczbę 13 kandydatów z 19 zestawami nominacji, jak wynika z ostatecznego raportu dotyczącego nominacji na dzień 10 listopada.

W segmencie Sircilla, reprezentowanym przez roboczego prezydenta BRS i ministra IT KT Rama Rao, aż 36 kandydatów złożyło nominacje, podczas gdy Siddipet zgłosił nominacje 62 kandydatów, w tym urzędujący MLA i minister finansów T Harish Rao. Rządzący BRS rywalizuje ze wszystkich 119 segmentów montażowych. Kongres wystawił kandydatów w 118 okręgach wyborczych i w ramach porozumienia między obiema partiami przyznał w wyborach jedno miejsce CPI. All India Majlis-e-Ittehadul Muslimeen (AIMIM), przyjazny sojusznik BRS w Telanganie, wystawiła kandydatów w dziewięciu segmentach.

BJP ogłosiła kandydatów ze 111 okręgów wyborczych, pozostawiając osiem mandatów swojemu sojusznikowi z NDA, Janasenie, składającemu się z aktora, który stał się politykiem, Pawana Kalyana. Konfiskata związana z wyborami w Telanganie wyniosła 544 crore rupii według stanu na 11 listopada, odkąd modelowy kodeks postępowania wszedł w życie w tym stanie. Łącznie 186,8 crore rupii w gotówce, 292 kg złota, 1172 kg srebra i inne kosztowności o wartości ponad 178 crore rupii, oprócz alkoholu o wartości ponad 77,8 crore rupii, narkotyków/narkotyków o wartości 31,9 crore rupii i innych przedmiotów/gratisów o wartości rupii Jak wynika z oświadczenia wydanego przez biuro głównego urzędnika wyborczego, skonfiskowano 68,99 crore.

Od 9 października (kiedy ogłoszono harmonogram wyborów do Zgromadzenia Telangana) do 11 listopada łączną kwotę przejęć dokonanych przez organy ścigania szacuje się na ponad 544 crore rupii. Tymczasem Komisja ds. Certyfikacji na szczeblu stanowym, która przeanalizowała niewłaściwe wykorzystanie zatwierdzonych reklam politycznych przez partie polityczne, szczególnie w mediach społecznościowych, zdecydowała się wycofać zezwolenia udzielone na 15 reklam należących do wszystkich partii politycznych – stwierdził. Wybory do 119-osobowego Zgromadzenia odbędą się 30 listopada, a liczenie głosów nastąpi 3 grudnia.

Źródło

Previous articleObywatele oczekują jasności w sprawie Stephena Strasburga, ponieważ czekają sprawy poza sezonem
Next articleMarsai Martin i Omari Harwick grają o zwycięstwo w „Fantasy Football”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here