Joe Biden oparł się wezwaniom do zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem, mówiąc reporterom, że obecnie „nie ma takiej możliwości”

Jak wynika z depeszy dyplomatycznej uzyskanej przez CNN, ciągłe wsparcie Stanów Zjednoczonych dla izraelskich działań wojskowych w Gazie wywołuje wściekłość w świecie arabskim, ostrzegł administrację Bidena amerykański dyplomata.

Jak podała w piątek stacja informacyjna, depesza odzwierciedla obawy amerykańskiej dyplomacji związane z rosnącym malzadowoleniem ze strony krajów arabskich na Bliskim Wschodzie w związku z poparciem Waszyngtonu dla izraelskiego bombardowania Strefy Gazy w odwecie za transgraniczny atak Hamasu z 7 października.

„Przegrywamy mocno na polu walki z komunikatami” jak poinformowała CNN, depesza otrzymana w środę przez Biały Dom od ambasady w Omanie. Dodał, że wnioski wyciągnięto z rozmów z „szeroka gama zaufanych i trzeźwo myślących kontaktów”.

Dane ze świata arabskiego uważają, że wsparcie administracji Bidena dla bezprecedensowego oblężenia przybrzeżnej enklawy Gazy przez Izrael jest „materialną i moralną winę za to, co uważają za możliwe zbrodnie wojenne”, kabel był kontynuowany.

W innym komunikacie dyplomatycznym, do którego dotarła CNN, tym razem z ambasady USA w Kairze, ostrzegano amerykańskich urzędników przed artykułem w egipskiej gazecie państwowej, w którym stwierdzono, że „Okrucieństwo i lekceważenie prezydenta Bidena wobec Palestyńczyków przewyższało okrucieństwo i lekceważenie poprzednich prezydentów USA”.
W czwartek urzędnicy palestyńscy poinformowali, że w atakach powietrznych i artyleryjskich na gęsto zaludnionym terytorium Palestyny ​​zginęło dotychczas co najmniej 10 812 osób, w tym około 40% dzieci. Organizacje pomocowe ostrzegają również przed zbliżającą się katastrofą humanitarną w związku z wyczerpywaniem się zapasów i strumieniami rannych osób szukających leczenia w i tak już przepełnionym systemie opieki zdrowotnej.

Tymczasem Izrael twierdzi, że 33 jego żołnierzy zginęło w Gazie w operacjach przeprowadzonych w ramach przysięgi premiera Benjamina Netanjahu „wyeliminować Hamas” po ataku w zeszłym miesiącu, podczas którego według Izraela zginęło ponad 1400 osób, głównie cywilów.

Prezydent Biden powiedział w czwartek reporterom w Białym Domu, że obecnie tak jest “nie ma możliwości” zawieszenia broni w wojnie między Izraelem a Hamasem, podkreślając przekonanie, że takie działanie dałoby jedynie Hamasowi szansę na przegrupowanie się.

Urzędnicy amerykańscy zwiększyli jednak wysiłki na rzecz zwiększenia napływu pomocy do Gazy i nalegali na wprowadzenie codziennych czterogodzinnych „przerw” w konflikcie, aby wspomóc wysiłki humanitarne.

CNN podało, że w ostatnich tygodniach w pobliżu Białego Domu odbyło się kilka propalestyńskich demonstracji, a jedno wejście w pobliżu zachodniego skrzydła zostało niedawno pokryte krwistoczerwonymi odciskami dłoni i graffiti z napisem „Genocide Joe”.

Źródło

Previous articlePBA: Phoenix zbiera się od 15 do 15, aby pokonać NLEX
Next articleNominacje do nagród Grammy: Taylor Swift, SZA, główna rola w filmie „Barbie”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here