Fale upałów i zimowe burze w połączeniu z przerwami w dostawie prądu to niebezpieczna recepta, która może mieć tragiczne skutki.

Ekstremalne przerwy w dostawie prądu spowodowane pogodą oznaczają upał w nieustającym upale lub ujemne temperatury bez zasilania klimatyzatora lub grzejnika.

The Krajowa Służba Meteorologiczna wydał ostrzeżenie pogodowe dotyczące burzy zimowej, która według przewidywań nawiedzi obszar Trójstanu 12 lutego i potrwa do 13 lutego. Mieszkańcy obszaru Trójstanu powinni być przygotowani na silne porywy śniegu i wiatru.


Czy panele słoneczne mogą zaoszczędzić pieniądze?

Chcesz zrozumieć wpływ energii słonecznej na Twój dom? Wpisz poniżej kilka podstawowych informacji, a my natychmiast przedstawimy bezpłatną ocenę Twoich oszczędności energii.


Awarie spowodowane zimowymi burzami i letnimi upałami mogą pozbawić mieszkańców mocy, ale są to zasadniczo różne problemy, których rozwiązania są zasadniczo odmienne. Przerwy zimowe wynikają zazwyczaj z dużego lub nagłego spadku dostaw energii do sieci. Elektrownia na gaz ziemny zostaje wyłączona, turbiny przestają się obracać lub obciążone śniegiem drzewo spada na linię energetyczną, odcinając prąd.

Z kolei przerwy w dostawie prądu podczas fali upałów są zwykle spowodowane nadmiernym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Zwykle są one spowodowane tym, że tysiące gospodarstw domowych włączają klimatyzatory w tym samym czasie, aby uciec przed upałem. Dlatego też przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i inni urzędnicy często apelują do klientów o oszczędzanie energii, gdy wzrasta poziom rtęci.

Takie apele o oszczędzanie energii pomagają zapobiegać awariom, powiedział Yami Newell, zastępca dyrektora ds. projektów społecznych w firmie Podwyższać, organizacji non-profit z siedzibą w Chicago, która zajmuje się kwestiami energetycznymi. Może to jednak również prowadzić do trudnych wyborów dla osób, które muszą dowiedzieć się, jak zmniejszyć własne zużycie energii.

Newell podkreślił, że zmniejszenie zużycia energii nie musi oznaczać jedynie pocenia się i cierpienia.

Biorąc pod uwagę panele słoneczne?

Nasz kurs e-mailowy przeprowadzi Cię przez proces wykorzystania energii słonecznej

„Latem może być niebezpiecznie gorąco, a ludzie tego nie przetrwają, więc nie chcę, żeby ludzie oszczędzali tyle energii, że ich domy nie będą bezpieczne” – powiedział Newell.

Zamiast tego eksperci zalecają pewne wskazówki dotyczące bezpiecznego oszczędzania energii, które można zastosować podczas fali upałów, gdy sieć jest obciążona lub po prostu w celu zmniejszenia rachunków za energię. Na zimową pogodę najlepszą radą jest przygotowanie się na zapasowe źródło energii lub materiały, które pozwolą przetrwać awarię.

Czytaj więcej: Kanał aplikacji pogodowej otrzymuje aktualizację. Oto wszystkie nowe funkcje.

Wskazówki, jak się przygotować, gdy zabraknie energii podczas upałów lub mrozów

Na szczęście istnieje wiele bezpiecznych kompromisów, które mogą zmniejszyć straty energii latem i zapewnić bezpieczeństwo zimą.

Fale gorąca

  • Newell twierdzi, że zaczyna się od utrzymania chłodniejszego powietrza w domu poprzez sprawdzenie wycieków i wykorzystanie potencjału ulepszenia efektywności energetycznej. „Zimą zatrzymuje ciepłe powietrze w domu, a latem utrzymuje zimne powietrze w domu”.

  • Zamykanie rolet gdy nie ma słońca, chroni dom przed bezpośrednim światłem i jest to niewymagający wysiłku sposób na redukcję ciepła, który naprawdę działa.

  • Fani nie obniżają temperatury w pomieszczeniu, ale pomagają ludziom regulować temperaturę ciała i zapewniają chłód. Newell twierdzi, że wentylator sufitowy może sprawić, że poczujesz się o 6 do 7 stopni chłodniej niż rzeczywista temperatura w pomieszczeniu.

  • Uruchamianie dużych urządzeń, takich jak zmywarki i pralki w nocy gdy zapotrzebowanie na energię jest mniejsze, może również zmniejszyć obciążenie sieci. W niektórych miejscach stawki za energię elektryczną są tańsze poza godzinami szczytu, więc Ty też zaoszczędzisz pieniądze.

  • Newell opowiada się także za czymś zwanym „chłodzenie czołowe”, który uruchamia klimatyzator poza godzinami szczytu, aby zapewnić przyjemny chłód w domu w oczekiwaniu na upalny dzień. Działa to lepiej w energooszczędnych, dobrze uszczelnionych domach.

Słońce zachodzi za wieżowcami w centrum Los Angeles w Kalifornii Słońce zachodzi za wieżowcami w centrum Los Angeles w Kalifornii

Centrum Los Angeles, Kalifornia, 30 września 2020 r. Fale upałów zwiększają zapotrzebowanie na sieć energetyczną. Dodatkowy stres może powodować przerwy w dostawie prądu lub zaniki napięcia.

Frederic J. Brown/Getty

Zimowa pogoda:

  • Zainwestuj w zapasowe źródło energii jak generator lub system akumulatorów. Na rynku dostępna jest szeroka gama rozwiązań w zakresie zasilania rezerwowego, od domowych generatorów zasilanych gazem kosztujących dziesiątki tysięcy dolarów po niedrogie przenośne akumulatory, które można wcześniej naładować z gniazdka ściennego, aby zapewnić kilka godzin zasilania niezbędnym urządzeniom, gdy moc gaśnie. Więcej o tych opcjach w następnej sekcji.

  • Zastanów się nad źródłem ciepła pozbawionym prądu, takim jak piec na drewno. Istnieje również ograniczona liczba grzejników gazowych lub propanowych, które można bezpiecznie używać w pomieszczeniach zamkniętych. Jeśli zdecydujesz się na takie źródło ciepła, pamiętaj o przestrzeganiu wszystkich instrukcji dotyczących bezpiecznej obsługi takiego grzejnika, aby uniknąć wzniecenia pożaru lub zatrucia tlenkiem węgla.

  • Zrób zapasy. Jeśli nie masz zapasowego źródła prądu, a nawet jeśli je masz, dobrze jest mieć przy sobie wystarczającą ilość jedzenia, koców, wody, ciepłej odzieży (ubieraj się warstwowo), baterii i źródeł światła (ostrożnie ze świecami) pod ręką.

  • Zwietrz swój dom zanim nadejdzie burza. Jeśli Twój dom jest już w pewnym wieku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że gdzieś ucieka ciepło. Uszczelnienie tych nieszczelności i dodanie izolacji sprawi, że będzie ci cieplej trochę dłużej, gdy zabraknie ciepła. Ulepszenia te kwalifikują się również do federalnej ulgi podatkowej.

Jak uchronić się przed przerwami w dostawie prądu

Jednym ze sposobów, aby nie martwić się przerwami w dostawie prądu, jest utworzenie własnego systemu wytwarzania i magazynowania energii. Można tego dokonać w formie paneli słonecznych i akumulatorów, co ma dodatkową zaletę polegającą na możliwości sprzedaży dodatkowej wytworzonej energii lokalnemu przedsiębiorstwu energetycznemu w zamian za kredyty na miesięcznym rachunku.

Niektóre pojazdy elektryczne oferują ładowanie dwukierunkowe, w którym akumulator pojazdu elektrycznego może działać jako zapasowe źródło zasilania.

Inni właściciele domów wybierają prawdopodobnie prostsze podejście polegające na zainstalowaniu generatora rezerwowego, który może uruchomić dom, gdy nastąpi awaria sieci. Możesz także kupić akumulatory zapasowe, które możesz ładować z sieci lub w inny sposób, których chcesz używać w sytuacji awaryjnej, zamiast generatora, który może być głośny i wykorzystuje paliwa kopalne. Jest to zazwyczaj najtańsza opcja, ale należy ją naładować przed sytuacją awaryjną i działa ona maksymalnie przez kilka godzin lub dni, w zależności od użytkowania.

Mężczyzna sprawdzający swój domowy system zasilania awaryjnego Tesla Powerwall Mężczyzna sprawdzający swój domowy system zasilania awaryjnego Tesla Powerwall

Możesz magazynować energię i chronić się podczas przerwy w dostawie prądu, korzystając z domowego systemu zasilania awaryjnego.

Strażnik Słońca/Getty

Mike Murphy, właściciel PrzygotowanieSOSktóra sprzedaje generatory i inny sprzęt zapewniający gotowość na wypadek sytuacji awaryjnych, stwierdziła, że ​​stosunkowo niedrogie przenośne generatory (często dostępne za mniej niż 1000 dolarów) mogą zapewnić działanie sprzętu medycznego i innych niezbędnych urządzeń lub zapobiec zepsuciu się żywności.

„Możesz włączyć lodówkę, uruchomić ją na chwilę, a następnie odłączyć od prądu i dzięki temu jedzenie będzie zimne przez co najmniej trzy dni”.

Jednak takie małe generatory mogą nie działać tak dobrze w przypadku bardzo długiego działania klimatyzatora podczas przestoju spowodowanego letnimi upałami, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak oszczędzać energię.

Jeśli żadna z tych opcji nie jest w zasięgu ręki, Newell ponownie podkreśla, że ​​rozsądne jest posiadanie pod ręką zapasu nie psującej się żywności na wypadek, gdyby sieć przestała działać przez dłuższy czas i okazało się, że nie ma zapasowego źródła energii.

„A także latarki, czyli rzeczy, które nie wymagają podłączenia do prądu, a mimo to zapewniają światło w domu” – powiedział Newell.

Dodaje, że wdrożenie technologii inteligentnych sieci w całym kraju znacznie zmniejsza również czas, przez który wielu odbiorców usług użyteczności publicznej pozostaje bez prądu podczas przerw spowodowanych ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, takimi jak burze.

Operatorzy terenowi Con Edison w Nowym Jorku sprawdzają kable zasilające na rogu First Ave. i E. 15th St., próbując zapobiec przerwom w dostawie prądu z powodu zwiększonego zużycia energii podczas fali upałów. Operatorzy terenowi Con Edison w Nowym Jorku sprawdzają kable zasilające na rogu First Ave. i E. 15th St., próbując zapobiec przerwom w dostawie prądu z powodu zwiększonego zużycia energii podczas fali upałów.

Według New York Daily News zwiększone zużycie energii podczas fali upałów w Nowym Jorku w sierpniu ubiegłego roku spowodowało konieczność naprawy kabli zasilających. Operatorzy terenowi Con Edison starają się zapobiec awariom, pracując nad ich naprawą.

Archiwum New York Daily News/Getty

Jak zmniejszenie zużycia energii może pomóc sieci

Stabilność sieci elektrycznej, a tak naprawdę każdego systemu elektrycznego, zależy od możliwości utrzymania stałych dostaw energii w celu zaspokojenia zapotrzebowania urządzeń pobierających energię lub ją zużywających.

Właśnie dlatego w Twoim domu może dojść do szaleństwa, jeśli podłączysz zbyt wiele urządzeń do jednego obwodu, który nie jest zaprojektowany, aby obsłużyć tak duże zapotrzebowanie. Wyłączniki automatyczne w Twoim domu są tak naprawdę ustawione tak, aby odcinać przepływ mocy w obwodzie, gdy tak się stanie, aby zapobiec uszkodzeniu urządzeń lub instalacji elektrycznej.

Coś podobnego może przydarzyć się większej sieci elektrycznej, gdy uderzą fale upałów i tysiące energochłonnych klimatyzatorów zostanie włączonych jednocześnie. Jeżeli zapotrzebowanie zacznie zbliżać się do poziomu przekraczającego dostępną podaż energii elektrycznej w sieci, zakład energetyczny musi zainicjować ciągłe przerwy w dostawie prądu, aby zapobiec uszkodzeniu systemu. Jeśli środki zapobiegawcze nie zostaną wdrożone na czas, a system przeciąży się i spowoduje nieplanowaną przerwę w dostawie prądu, światła mogą pozostać wyłączone jeszcze dłużej, do czasu naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów.

Uruchomienie kilku grzejników elektrycznych w dużym pomieszczeniu w mroźny zimowy dzień może spowodować zadziałanie wyłącznika w domu w taki sam sposób, w jaki zapotrzebowanie na energię wywołane falą upałów może spowodować szerszą przerwę w dostawie prądu.

Stosowanie technik pasywnego chłodzenia, takich jak po prostu zaciąganie jasnych zasłon w słoneczne dni, może obniżyć temperaturę w domu i zużycie energii. Nawet podjęcie prostych działań, które obniżą temperaturę otoczenia zaledwie o kilka stopni, przekłada się na mniejsze zużycie energii.

Wszystkie te wskazówki i działania mogą wyglądać jak małe działania, które nie mają wpływu na Twoją sieć energetyczną, ale jeśli wystarczająca liczba osób podejmie kroki w kierunku oszczędzania energii podczas ekstremalnych zjawisk pogodowych, może to pomóc w wywarciu większego wpływu.Źródło

Previous articleWygoda: ten nr 1 wśród bestsellerów biustonosza Minimizer ma wiele recenzji
Next articleDolly Parton przerywa milczenie w sprawie incydentu związanego z hołdem dla Elle King