Aine Davis, lat 39, skazana na osiem lat więzienia za posiadanie broni palnej i zbieranie funduszy na „terroryzm”.

Brytyjczyk, który dołączył do ISIL (ISIS) w Syrii, został skazany za przestępstwa „terrorystyczne”.

39-letnia Aine Davis została skazana w poniedziałek na osiem lat więzienia po przyznaniu się do posiadania broni palnej i zbierania funduszy na „terroryzm” – podała londyńska policja metropolitalna.

„Davis zorganizował przemyt dużej sumy pieniędzy z Wielkiej Brytanii w celu sfinansowania działalności terrorystycznej Daesh – grupy, do której udał się do Syrii, aby dołączyć” – powiedział w oświadczeniu komandor Dominic Murphy, szef Dowództwa Zwalczania Terroryzmu Metropolitan Police. oświadczenie.

„Minęło prawie 10 lat, odkąd Davis popełnił te zbrodnie i mam nadzieję, że ta sprawa wysyła sygnał, że będziemy nieustannie ścigać i starać się ścigać każdą osobę zamieszaną w terroryzm, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą, bez względu na to, ile czasu minęło”.

ISIL zyskało rozgłos dzięki swoim makabrycznym metodom i rekrutom z całego świata, w tym z wielu krajów zachodnich.

Davis został powiązany przez jeńców z komórką ISIL znaną jako „Beatles” ze względu na angielski akcent jej członków.

Komórka pomagała chronić zagranicznych więźniów w Syrii oraz rzekomo porywała zagranicznych dziennikarzy i pracowników organizacji humanitarnych, obcinając głowy niektórym zakładnikom ze Stanów Zjednoczonych.

Davis, który został deportowany do Wielkiej Brytanii po skazaniu go w Turcji za członkostwo w ISIL, konsekwentnie zaprzecza jakiemukolwiek powiązaniu z komórką.

Dwóch innych członków anglojęzycznej kadry, Alexanda Kotey i El Shafee Elsheikh, zostało skazanych w Stanach Zjednoczonych na dożywocie.

W poniedziałek przemawiając przed londyńskim sądem Old Bailey, sędzia Mark Lucraft skazał Davisa na sześć lat więzienia za posiadanie broni palnej i dwa lata za finansowanie terroryzmu.

„Jest jasne, że byłeś z bojownikami w Syrii i że nie byłeś tam w celach zgodnych z prawem” – powiedział Lucraft Davisowi.

„Jasno daję do zrozumienia, że ​​skazuję pana za czyny zawarte w akcie oskarżenia i za nic innego” – dodał.

Prawnik Davisa, Mark Summers, przeprosił naród syryjski w imieniu swojego klienta, twierdząc, że obecność jego oraz grup, z którymi był związany, „wyrządziła więcej szkody niż pożytku” w kraju.

Źródło

Previous articleDeshaun Watson w końcu wyglądał jak rozgrywający, na którego wymieniali się Browns
Next articleSofia Vergara eksponuje długie nogi w ledwo widocznym kostiumie

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here