CNN

Co najmniej sześć osób zginęło, a 16 zostało rannych w wyniku ok Rosyjski atak rakietowy na terminalu pocztowym w obwodzie charkowskim Ukraina– podają urzędnicy.

Jak poinformował rzecznik prokuratury obwodu charkowskiego, siły rosyjskie wystrzeliły w sobotę dwie rakiety z obwodu Biełgorodu, niedaleko granicy z Ukrainą, w „budynek należący do firmy logistycznej zlokalizowanej w obwodzie charkowskim”.

Czubenko dodał, że trwają działania poszukiwawczo-ratownicze i wciąż ustalana jest tożsamość ofiar.

„Terror i morderstwo Rosji donikąd nie doprowadzą. Terroryści staną przed wymiarem sprawiedliwości za wszystko, co zrobili” – oznajmił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w poście na platformie mediów społecznościowych X, wcześniej znanej jako Twitter.

Ambasador Stanów Zjednoczonych na Ukrainie Bridget Brink nazwała śmiertelny atak na pocztę w Charkowie „przerażającym”.

„Ponownie w ciągu nocy pojawiły się przerażające obrazy rosyjskiej przemocy wobec ludności cywilnej na Ukrainie – w ataku rakietowym na pocztę w Charkowie zginęło 6 osób, a więcej zostało poważnie rannych. Cały świat może zobaczyć lekceważenie Kremla dla życia. Stany Zjednoczone wraz z Ukrainą chcą pociągnąć Rosję do odpowiedzialności” – napisał Brink w niedzielę w mediach społecznościowych.

Charków, położony w północno-wschodniej Ukrainie, został w zeszłym roku wyzwolony spod okupacji rosyjskiej przez wojska kijowskie, ale był celem częstych ataków powietrznych Moskwy.

Wojska rosyjskie walczą o natarcie na zachód w kierunku Charkowa we wschodniej Ukrainie, uderzając jednocześnie w kilka regionów atakami rakietowymi.

W piątkowy poranek w oddzielnych rosyjskich nalotach na miasto Berysław w południowym obwodzie chersońskim zginęła starsza kobieta – napisał w poście na Telegramie szef wojska obwodu chersońskiego Oleksandr Prokudin.

„Okupanci wystrzelili w kierunku Berysławia cztery kierowane bomby lotnicze. 80-letnia kobieta odniosła poważne obrażenia we własnym domu. Kobieta zmarła na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń” – poinformował w poście na Telegramie. Dodał, że w wyniku strajków siedem osób zostało rannych.

W ciągu ostatniego tygodnia tajna dostawa amerykańskie ATACMS dalekiego zasięgu Według prokremlowskich blogerów wojskowych broń rakietowa pomogła Ukrainie w długo wstrzymywanej kontrofensywie, podczas gdy ukraińskie wojska najwyraźniej przekroczyły rzekę Dniepr w okupowanym przez Rosję obwodzie chersońskim.

Źródło

Previous articlePVL: Choco Mucho trafia piąty z rzędu, pokonuje Akari
Next articleZobacz niezwykłe spotkanie Jamiego Lee Curtisa i Lindsay Lohan w „Zakręconym piątku”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here