Sen. Mark Villar (Senat PRIB)

MANILA, Filipiny — Senator Mark Villar złożył projekt ustawy wzywający do utworzenia szpitali dla weteranów wojennych na wyspach Visayas i Mindanao.

W swojej ustawie Senatu (SB) nr 2544 Villar podkreślił „nieoceniony i niezwykły wkład” weteranów wojennych w zapewnienie bezpieczeństwa Filipin. Zdaniem Villara należy docenić ten niezmierzony wkład.

„W uznaniu ich bohaterskich czynów i poświęceń rząd musi zapewnić im odpowiednią opiekę, obejmującą wysokiej jakości hospitalizację, opiekę medyczną i leczenie. Jednak na Filipinach jest tylko jeden szpital dla weteranów” – powiedział Villar, odnoszący się do Centrum Medycznego Veterans Memorial w Metro Manila.

„Istniejący szpital dla weteranów może nie być łatwo dostępny dla niektórych naszych weteranów przebywających w odległych obszarach oraz tych, którzy mieszkają w Visayas i Mindanao” – dodał.

Według Villara proponowane szpitale zapewniłyby filipińskim weteranom „kompleksową i kompleksową opiekę zdrowotną”. Jej usługi miałyby przede wszystkim zaspokajać potrzeby medyczne, chirurgiczne i psychiatryczne.

Oprócz tego senator powiedział, że weterani z niepełnosprawnością związaną ze służbą mogą skorzystać ze szpitalnej „opieki rehabilitacyjnej i długoterminowej”.

Villar powiedział, że szpitale będą również służyć jako „ośrodki badań nad opieką zdrowotną”, mające na celu poprawę opieki medycznej dla weteranów wojennych.

Jednak przed złożeniem przez Villara wniosku o numer SBN 2544 prezydent Ferdinand „Bongbong” Marcos Jr. oświadczył, że nie jest świadomy tego zdarzenia. wyraził już swój plan utworzenia tego typu szpitala na Visayas i Mindanao.

Marcos powiedział, że w 2022 r. rząd będzie nadal aktywnie forsować programy, które zaspokoją potrzeby weteranów wojennych, w tym tworzenie szpitali.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Źródło

Previous articleKim jest Ashley Avignon? 5 rzeczy, które warto wiedzieć o przyjacielu Taylor Swift
Next articleMama Taylor Swift i Travisa Kelce’a dzielą się słodką chwilą z Super Bowl