CNN

Kiedy w zeszłym miesiącu klienci Silicon Valley Bank pośpieszyli z wypłatą miliardów dolarów, inwestor venture capital Arlan Hamilton wkroczył, aby pomóc niektórym założycielom kolorowych firm, którzy spanikowali w związku z utratą dostępu do funduszy płacowych.

Jako czarna kobieta z prawie 10-letnim doświadczeniem biznesowym Hamilton wiedziała, że ​​założyciele startupów mają ograniczone możliwości.

SVB miała reputację firmy obsługującej ludzi z niedostatecznie reprezentowanych społeczności, takich jak jej. Jego niepowodzenie ponownie wzbudziło obawy ekspertów branżowych dotyczące dyskryminacji w zakresie udzielania kredytów w sektorze bankowym i wynikających z tego dysproporcji w kapitale dla osób kolorowych.

Hamilton, 43-letni założyciel i partner zarządzający Backstage Capital, powiedział, że jeśli chodzi o kolorowych przedsiębiorców, „jesteśmy już w mniejszym domu. Mamy już chwiejne drzwi i cieńsze ściany. Dlatego też, gdy nadejdzie tornado, zostaniemy uderzeni mocniej”.

Założony w 1983 r. średniej wielkości kalifornijski pożyczkodawca technologiczny był na koniec 2022 r. 16. co do wielkości bankiem w Ameryce, zanim upadł 10 marca. SVB świadczyło usługi bankowe prawie połowie wszystkich firm z branży technologii i nauk przyrodniczych finansowanych przez przedsięwzięcia typu venture w Stanach Zjednoczonych.

Hamilton, eksperci branżowi i inni inwestorzy powiedzieli CNN, że bank angażuje się we wspieranie społeczności przedsiębiorców mniejszościowych i zapewnia im kapitał społeczny i finansowy.

SVB regularnie sponsorowało konferencje i wydarzenia służące tworzeniu sieci kontaktów dla przedsiębiorców z mniejszości, powiedział Hamilton, i było dobrze znane z finansowania corocznego Raport o stanie Black Venture prowadzony przez BLK VC, organizację non-profit, która łączy i wzmacnia pozycję czarnych inwestorów.

„Kiedy inne banki mówiły nie, SVB powiedziało tak” – powiedziała Joynicole Martinez, przedsiębiorczyni z 25-letnim stażem oraz dyrektor ds. rozwoju i innowacji w Rising Tide Capital, organizacji non-profit założonej w 2004 r. w celu łączenia przedsiębiorców z inwestorami i mentorami.

Martinez jest także oficjalnym członkiem Rady Coachów Forbesa, organizacji zrzeszającej coachów biznesu i kariery, na którą można wejść tylko na zaproszenie. Powiedziała, że ​​SVB jest nieocenionym źródłem informacji dla kolorowych przedsiębiorców i oferuje je swoim klientom narzędzia technologiczne ze zniżką i finansowanie badań.

Wiele kobiet i osób kolorowych twierdzi, że są odtrąceni

Eksperci twierdzą, że właściciele przedsiębiorstw mniejszościowych od dawna borykają się z trudnościami w dostępie do kapitału wynikającymi z dyskryminacyjnych praktyk kredytowych. Dane z Badanie kredytów dla małych firmbędące wynikiem współpracy wszystkich 12 banków Rezerwy Federalnej, pokazuje różnice w odsetkach odmów pożyczek bankowych i pozabankowych.

Z badania wynika, że ​​w 2021 r. około 16% firm kierowanych przez osoby czarnoskóre uzyskało od banków całą kwotę finansowania działalności, jakiej szukały, w porównaniu z 35% firm prowadzonych przez białych.

„Wiemy, że istnieje historyczny, systemowy i po prostu rażący rasizm, który jest nieodłącznym elementem udzielania kredytów i bankowości. Musimy od tego zacząć, a nie biec na palcach” – powiedział Martinez CNN.

Asya Bradley jest imigrancką założycielką wielu firm technologicznych, takich jak Kinley – firma świadcząca usługi finansowe, której celem jest pomaganie czarnym Amerykanom w budowaniu bogactwa pokoleniowego. Po upadku SVB Bradley powiedziała, że ​​dołączyła do grupy WhatsApp składającej się z ponad 1000 założycieli firm-imigrantów. Członkowie grupy szybko zmobilizowali się, aby się wzajemnie wspierać – dodała.

Założyciele-imigranci często nie mają numerów ubezpieczenia społecznego ani stałego adresu w Stanach Zjednoczonych, powiedział Bradley, i niezwykle istotne było przeprowadzenie burzy mózgów na temat różnych sposobów znalezienia finansowania w systemie, który ich nie rozpoznaje.

„Społeczność była naprawdę wyjątkowa, ponieważ wielu z tych ludzi dzieliło się różnymi rzeczami, które zrobili, aby osiągnąć sukces w zakresie zakładania kont w różnych miejscach. Mogli także podzielić się informacjami o różnych bankach regionalnych, które wstały i powiedziały: „Hej, jeśli masz konto w SVB, możemy wam pomóc” – powiedział Bradley.

Wiele kobiet, osób kolorowych i imigrantów wybiera banki lokalne lub regionalne, takie jak SVB, mówi Bradley, ponieważ często są one odrzucane z „czterech największych banków” – JPMorgan Chase, Bank of America, Wells Fargo i Citibank.

W jej przypadku Bradley stwierdziła, że ​​płeć mogła stanowić problem, ponieważ konto firmowe mogła otworzyć tylko w jednym z „czterech największych banków”, gdy podpisał w jej imieniu brat.

„Czterech czołowych graczy nie chce naszego biznesu. Pierwsza czwórka konsekwentnie nas odrzuca. Pierwsza czwórka nie zapewnia nam usług, na jakie zasługujemy. Dlatego zwróciliśmy się do banków lokalnych i regionalnych, takich jak SVB” – powiedział Bradley.

Żaden z czterech największych banków nie udzielił komentarza CNN. Financial Services Forum, organizacja reprezentująca osiem największych instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych, stwierdziła, że ​​banki od 2020 roku przeznaczyły miliony dolarów na walkę z nierównościami gospodarczymi i rasowymi.

W zeszłym tygodniu dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, powiedział Poppy Harlow z CNN, że jego bank ma 30% oddziałów w dzielnicach o niższych dochodach w ramach zobowiązania o wartości 30 miliardów dolarów na rzecz społeczności czarnoskórych i brązowych w całym kraju.

Wells Fargo zwróciła szczególną uwagę na swój raport na temat różnorodności, równości i włączenia społecznego za rok 2022, w którym omówiono niedawne inicjatywy banku mające na celu dotarcie do społeczności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

W zeszłym roku bank nawiązał współpracę z Black Economic Alliance, aby zainicjować Black Entrepreneur Fund — fundusz kapitałowy o wartości 50 milionów dolarów zalążkowy, start-upowy i na wczesnym etapie rozwoju dla firm założonych lub prowadzonych przez czarnoskórych i afroamerykańskich przedsiębiorców. Od maja 2021 r. spółka Wells Fargo zainwestowała w 13 mniejszościowych instytucji depozytowych, realizując swoje zobowiązanie w wysokości 50 mln dolarów dotyczące wsparcia banków będących własnością osób czarnoskórych.

Banki należące do Czarnych starają się zlikwidować lukę kredytową i wzmocnić pozycję gospodarczą tych tradycyjnie wykluczonych społeczności, ale ich liczba z biegiem lat maleje, a do dyspozycji mają znacznie mniej aktywów niż czołowe banki.

OneUnited Bank, największy bank należący do osób czarnoskórych w Stanach Zjednoczonych, zarządza aktywami o wartości nieco ponad 650 milionów dolarów. Dla porównania JPMorgan Chase zarządza aktywami o wartości 3,7 biliona dolarów.

Ze względu na te dysproporcje przedsiębiorcy poszukują również finansowania u inwestorów kapitału wysokiego ryzyka. Na początku 2010 roku Hamilton zamierzała założyć własną firmę technologiczną, ale szukając inwestorów, zauważyła, że ​​biali mężczyźni kontrolują prawie wszystkie fundusze venture capital. To doświadczenie doprowadziło ją do założenia Backstage Capital, funduszu venture capital inwestującego w nowe spółki prowadzone przez niedostatecznie reprezentowanych założycieli.

„Powiedziałam: «No cóż, zamiast próbować zbierać pieniądze dla jednej firmy, pozwólcie, że spróbuję zebrać fundusze na fundusz venture, który będzie inwestował w niedostatecznie reprezentowanych – a teraz nazywamy ich niedocenianymi – założycieli, którymi są kobiety, osoby kolorowe i LGBTQ. konkretnie”, ponieważ jestem wszystkimi trzema” – Hamilton powiedział CNN.

Od tego czasu Backstage Capital zgromadził portfel prawie 150 różnych firm i dokonał ponad 120 inwestycji w różnorodność, według dane z Crunchbase.

Jednak Bradley, która jest także „aniołem inwestora” przedsiębiorstw będących własnością mniejszości, stwierdziła, że ​​ma „głęboką nadzieję”, że banki lokalne, banki regionalne i fintechy „wstaną i powiedzą: «Hej, nie pozwolimy, aby dobra praca SVB poszła na marne.”

Źródło

Previous articleByły zawodnik mówi, że 1 jednostka 49ers musi zwiększyć siły, aby wygrać w niedzielę
Next articleKurtka reklamowa Michaela Jacksona Pepsi sprzedana na aukcji za 300 000 dolarów

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here