Tom Aspinall pokonał Siergieja Pawłowicza i stał się pierwszym Brytyjczykiem w wadze ciężkiej, który zdobył tytuł UFC, podczas gdy Alex Pereira serią łokci w głowę Jiriego Prochazki zdobył wakujący tytuł mistrza wagi półciężkiej w walkach o tytuł UFC 295 w Madison Square Garden.

Aspinall znokautował Pawłowicza w pierwszej rundzie w walce o tymczasowy tytuł mistrza wagi ciężkiej w sobotni wieczór na oczach wypełnionej publiczności, w tym byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Walka o tymczasowy tytuł była dodatkiem do kalendarza po tym, jak zaplanowane główne wydarzenie walki Jona Jonesa ze Stipe Miocicem w walce o tytuł wagi ciężkiej zostało odwołane, ponieważ Jones zerwał ścięgno piersiowe podczas treningu.

Podczas gdy UFC czeka na powrót Jonesa, to Aspinall jest teraz posiadaczem złota.

„To były szalone 2 i pół tygodnia” – powiedziała Aspinall.

Jego łzawe świętowanie trwało dłużej niż walka. Aspinall potrzebował zaledwie 69 sekund, aby zdobyć swoje 11. zwycięstwo przez nokaut w karierze – w ośmiu walkach w UFC tylko raz przeszedł do drugiej rundy – a potem upadł na płótno ze łzami w oczach.

Aspinall zdobył kolejne prawa do świątyni Pawłowicza, wysyłając Rosjanina na płótno.

„To duży i przerażający facet” – powiedział Aspinall. „Nigdy w życiu nie byłem tak przestraszony jak walka z tym gościem. Ale mam też dużo mocy i wierzę w siebie. ”

Aspinall owinął się wokół klatki, a fani wiwatowali na cześć nowego mistrza.

Pereira mistrzem wagi półciężkiej

W co-main wydarzeniu Pereira zdobył swoje drugie mistrzostwo UFC w zaledwie siódmej walce o awans.

Brazylijczyk Pereira, który 12 listopada ubiegłego roku znokautował Israela Adesanyę i zdobył pas wagi średniej, po czym utracił go w kwietniu w rewanżu, odniósł pewne sukcesy na początku dzięki kilku zaciekłym kopnięciom w nogę, ale precyzyjne uderzenia Prochazki stwarzały problemy.

Prochazka wygrał 13 walk z rzędu w mieszanych sztukach walki (MMA), w tym swoje pierwsze trzy w UFC.

31-letni Czech w dalszym ciągu zmieniał pozycje i parł do przodu, jednak jego agresja została ostatecznie ukarana, gdy został złapany precyzyjnymi kontratakami Pereiry, które utorowały Brazylijczykowi drogę do zwycięstwa i walka została przerwana o 4:08. drugiej rundy.

Pereira został dziewiątym zawodnikiem w historii UFC, który zdobył mistrzostwa w dwóch kategoriach wagowych.

Pereira (z lewej) uderza Prochazkę w drugiej rundzie [Frank Franklin II/AP Photo]

Następnie Pereira wykorzystał wywiad po walce, aby wezwać Adesanyę, aby wszedł do wagi półciężkiej i zmierzył się z nim w trzeciej walce o tytuł, mówiąc: „Adesanya, chodź do tatusia”.

Dywizja półciężkiej pozostawała bez mistrza, odkąd Jamahal Hill zrzekł się tytułu w lipcu po kontuzji podczas meczu koszykówki. Hill był w Garden, aby oglądać walki.

Nie był jedynym nazwiskiem w domu.

Trumpa i muzyka Kid Rocka powitały wiwaty i okrzyki „USA! USA!” skandowali, gdy szli do swoich miejsc po stronie klatki przed rozpoczęciem karty głównej. Prezydent UFC Dana White towarzyszył Trumpowi i Kid Rockowi i oglądał z nimi walki. Trump klaskał w dłonie z fanami i mieszał się z gośćmi.

Była mistrzyni UFC w wadze do 115 funtów Jessica Andrade przerwała passę trzech porażek z rzędu, wygrywając przez TKO z MacKenzie Dernem w 3:15 drugiej rundy. Andrade została pierwszą kobietą w historii UFC, która zdobyła cztery powalenia w jednej walce i zrównała się z Amandą Nunes pod względem większości zwycięstw w historii kobiet UFC (16).

UFC organizuje ważne wydarzenia w listopadzie w Madison Square Garden każdego roku (z wyjątkiem roku 2020), odkąd Nowy Jork zalegalizował MMA przed debiutem w 2016 roku. Conor McGregor, Georges St-Pierre i Daniel Cormier byli głównymi gwiazdami gali pay-per-view na MSG, a to zapowiadało się być może największym wydarzeniem głównym w historii – Jones bronił swojej korony wagi ciężkiej przeciwko Miocicowi.

Jones, znajdujący się na krótkiej liście wielkich zawodników MMA, w zeszłym miesiącu zerwał ścięgno podczas treningu i został zmuszony do wycofania się. Następnie White uznał, że walka o tymczasowe mistrzostwo jest poniżej poziomu zawodnika rangi Miocica. Dwukrotny mistrz wagi ciężkiej Miocic nie walczył od marca 2021 roku.

W zależności od stanu zdrowia Jonesa walka może zostać przełożona już na lato przyszłego roku.

„To jest walka, której chcą, to walka, która ma sens, to jest walka, która powinna się odbyć” – powiedział White.

Nawet bez przewidywanej walki firma miała powód do świętowania z udziałem 19 039 fanów i kwotą 12,4 miliona dolarów na MSG. UFC zajmuje obecnie trzy pierwsze miejsca w rankingu najwyższej bramy w Garden. Ponadto w niedzielę mija 30 lat od debiutanckiego wydarzenia firmy, UFC 1.

Sławny zawodnik UFC, Royce Gracie, wygrał trzy walki tej nocy w Denver w turnieju bez zasad, który był dopiero początkiem dla wartej miliardy dolarów firmy Endeavour, która obecnie jest światowym liderem w MMA.

UFC opierało się w równym stopniu na osobowościach, jak i na świetnych walkach, a pochodzący z Nowego Jorku i wracający do zdrowia narkoman Jared Gordon dał fanom w Garden powód do wiwatowania.

Gordon strzelił swojego pierwszego KO od 2017 roku, kiedy w walce przedliminacyjnej pokonał srebrnego medalistę olimpijskiego z 2016 roku Marka Madsena. Gordon otwarcie mówił o swoich problemach z narkotykami, przedawkowaniu i trudnościach z utrzymaniem czystości podczas brutalnej kariery w MMA. Miał nowy powód, aby docenić walkę w Nowym Jorku.

„Kiedyś strzelałem heroiną na Penn Station pod tym budynkiem” – powiedział. „Teraz walczę w tym i znokautuję chłopaków”.

Źródło

Previous articleDziesięć dni przed premierą „Strefy mroku” Mike Wallace zadał Rodowi Serlingowi pytanie, które mocno się zestarzało
Next article„Siostry żony” Kody Brown postanawiają KOLEJNY cios w pojednanie z Janelle

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here