Dwóm mężczyznom i nastoletniemu chłopcu postawiono zarzuty w związku z rzekomym udziałem w porwaniu popularnego TikTokkera i właściciela kawiarni.

Jacob Najjar, właściciel Thirsty Monkey, został rzekomo wyciągnięty ze swojej jednostki przy Grazier Street w Lidcombe na zachodzie Sydney około północy 4 listopada.

36-latek został znaleziony prawie 24 godziny później, około 30 km dalej, na poboczu Lower Washington Drive w Bonnet Bay, z obrażeniami twarzy.

W piątkowy wieczór policja aresztowała dwóch mężczyzn w wieku 30 i 27 lat oraz 17-letniego chłopca.

Jacob Najjar, właściciel Thirsty Monkey, został rzekomo wyciągnięty ze swojej jednostki przy Grazier Street w Lidcombe na zachodzie Sydney około północy 4 listopada

Sanitariusze z Nowej Południowej Walii znaleźli go prawie 24 godziny później z niewielkimi obrażeniami twarzy i w stabilnym stanie zabrali do szpitala

Sanitariusze z Nowej Południowej Walii znaleźli go prawie 24 godziny później z niewielkimi obrażeniami twarzy i w stabilnym stanie zabrali do szpitala

CZYTAJ WIĘCEJ: Okrutne porwanie kryptowalut

Grupa oskarżonych porywaczy rzekomo zażądała okupu w wysokości 5 milionów dolarów od wysoko postawionego handlarza kryptowalutami, trzymając mężczyznę jako zakładnika i wyrywając mu zęby.

Detektywi uważają, że rzekome porwanie Najjara jest powiązane z odrębnym incydentem, podczas którego w piątek w zeszłym tygodniu rzekomo uprowadzono 44-letniego mężczyznę ze sklepu w Regents Park.

Następnego dnia mężczyzna wrócił do domu z niewielkimi obrażeniami twarzy.

30-letniemu mężczyźnie postawiono dwa zarzuty: uprowadzenie/zatrzymanie w towarzystwie z zamiarem okupu w związku z rzeczywistym uszkodzeniem ciała, spisek mający na celu zabranie/zatrzymanie w towarzystwie z zamiarem uzyskania okupu oraz świadome kierowanie działalnością grupy przestępczej.

Młodszy mężczyzna i nastolatek byli oskarżony o zabranie/zatrzymanie w towarzystwie z zamiarem okupu z powodu rzeczywistego uszkodzenia ciała, wejście do budynku/terenu z zamiarem popełnienia przestępstwa podlegającego oskarżeniu, dwa przypadki udziału w grupie przestępczej, udział w przestępstwie, dwa przypadki przewożenia środkiem transportu bez zgody właściciela, spisek mający na celu zabierać/zatrzymywać w towarzystwie z zamiarem okupu i prowadzić pojazd silnikowy w okresie dyskwalifikacji.

Wszystkim trzem odmówiono zwolnienia za kaucją i w sobotę mieli stanąć przed sądem.

Dwa dni po wypisaniu Najjara ze szpitala Sutherland Thirsty Monkey udostępnił w środę nagranie wideo, na którym widać go wracającego do pracy.

„Dziękuję za troskę wszystkich, Jacob ma się dobrze i wrócił do pracy, ludzie rozpowszechniają fałszywe wiadomości, próbując zdobyć widzów i obserwować w tej aplikacji” – głosi podpis.

„Thirsty Monkey nie jest zamknięty i zawsze można go bezpiecznie odwiedzić. Będziemy kontynuować naszą bezkonkurencyjną acai. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wsparcie.’

Na nagraniu widać, jak pan Najjar robił miskę z acai, gdy mówił do kamery.

„Wiesz, jakie są wiadomości, wszystko dla przynęty na kliknięcia” – powiedział.

„Nie martw się o wiadomości, nie martw się o nic. Nadal jesteśmy otwarci i wciąż szlifujemy”.

TikTokker otworzył kawiarnie w Parramatta, Wentworth Point i Marrickville, a jego firma stała się hitem wśród mieszkańców ze względu na popularne miski acai.

Jego firmową stronę na TikToku obserwuje ponad 20 000 osób, a jego osobiste konto na Instagramie – ponad 37 000.

Kiedyś sfotografowano pana Najjara ze starszymi członkami siatki przestępczej Alameddine.

Daily Mail Australia nie sugeruje żadnych nieprawidłowości ze strony Najjara.

Jacob Najjar wrócił do pracy w Thirsty Monkey kilka dni po rzekomym porwaniu

Jacob Najjar wrócił do pracy w Thirsty Monkey kilka dni po rzekomym porwaniu

Źródło

Previous articleHe’s a college basketball player — and a law student on a mission
Next articleAaron Rodgers wyjaśnia, że ​​na mecz Jets przyniósł tequilę, a nie bongo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here