The Beatles po raz kolejny zapisali się w historii muzyki. Legendarny brytyjski zespół, w skład którego wchodzą Sir Paul McCartney, Ringo Starr oraz nieżyjący już John Lennon i George Harrison, zapewnił sobie 18. miejsce na listach przebojów dzięki wyprodukowanemu przez sztuczną inteligencję utworowi „Now and then”. Są jedynym brytyjskim zespołem, który w okresie swojej świetności i po okresie swojej świetności osiągnął tak oszałamiającą liczbę singli zajmujących pierwsze miejsca na listach przebojów.

Sir Paul McCartney wyraził swoje zdumienie i podekscytowanie osiągnięciem, stwierdzając, że było to zdumiewające i zwaliło go z nóg! Dodał, że był to dla niego bardzo emocjonujący moment. Jedynym zespołem, który przewyższył The Beatles w historii brytyjskich list przebojów, jest nieżyjący już rockman „Hound Dog” Elvis Presley z 21 singlami numer jeden.

Najszybciej sprzedający się singiel roku

Nowy singiel „Now and then” nie tylko zapewnił sobie pierwsze miejsce, ale także stał się najszybciej sprzedającym się singlem roku. Dzięki niezwykłej liczbie 78 200 egzemplarzy, które łącznie trafiły na brytyjskie listy przebojów w sprzedaży i transmisji strumieniowej, utwór osiągnął największą tygodniową sprzedaż od prawie dekady. To osiągnięcie przewyższa nawet sukces „Something I Need” Bena Haenowa z 2014 roku, w którym wygrał „The X Factor”.

„Now And then” stał się także najczęściej odtwarzanym utworem Beatlesów w ciągu jednego tygodnia, pobijając poprzedni rekord ich klasycznego hitu „Here Comes the Sun” o ponad cztery miliony odsłuchań.

Martin Talbot, dyrektor generalny oficjalnej firmy przebojów, podkreślając wpływ powrotu The Beatles, stwierdził: „Beatlemania powróciła w tym tygodniu – i cóż to było za kilka niesamowitych dni dla Fab Four”. Nazwał The Beatles „największym zespołem” w historii.

Singiel Beatlesów „Now and then” zgromadził głosy wszystkich członków zespołu, w tym zmarłego Johna Lennona, i zawiera gitarowe solo George’a Harrisona, który również zmarł. Kiedyś uważano to za niemożliwe, zwłaszcza po śmierci Lennona w 1980 roku. Piosenka powstała pod koniec lat 70., kiedy Lennon napisał ją i nagrał w swoim domu w Nowym Jorku. Yoko Ono, żona Lennona, udostępniła demo pozostałym Beatlesom w 1994 roku. Po prawie 30 latach i dzięki zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji utwór został ukończony.

Często zadawane pytania:

Pytanie 1: Czy Beatlesi wciąż żyją?
Sam zespół rozpadł się w 1970 roku, ale połowa jego członków, Paul i Ringo, wciąż żyje. John Lennon został tragicznie zastrzelony przez fanatyka Marka Chapmana w grudniu 1980 r. George Harrison zmarł na raka w 2001 r.

Pytanie 2: Czy The Beatles są na Spotify?
Tak, po wielu latach wstrzymania się z transmisją strumieniową, cały ich katalog został po raz pierwszy udostępniony do transmisji strumieniowej na platformie w grudniu 2015 r.

Oświadczenie o zrzeczeniu się odpowiedzialności: Autorem tej treści jest strona trzecia. Wyrażone tutaj poglądy są poglądami odpowiednich autorów/podmiotów i nie reprezentują poglądów Economic Times (ET). ET nie gwarantuje, nie ręczy ani nie popiera żadnej z jej treści, ani nie jest za nią w żaden sposób odpowiedzialny. Prosimy o podjęcie wszelkich niezbędnych kroków, aby upewnić się, że wszelkie podane informacje i treści są prawidłowe, aktualne i zweryfikowane. ET niniejszym zrzeka się wszelkich gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, związanych z raportem i jakąkolwiek jego treścią.

Źródło

Previous articleFobia strzelecka Simmonsa będzie go kosztować dziesiątki milionów dolarów, ale przynajmniej przywraca część utraconej wartości
Next articlePół mężczyzna, pół kobieta – ta rzeźba odpowiada na najgłębsze pytania życia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here