Amerykański producent pojazdów elektrycznych Tesli przekazał dziś pierwszym 10 egzemplarzom elektrycznego pickupa Cybertruck posiadaczom rezerwacji podczas wydarzenia na żywo prowadzonego przez barwnego frontmana firmy Elona Muska w fabryce Gigafactory w Austin. Wydarzenie było transmitowane na żywo na platformie mediów społecznościowych X Muska (wcześniej znanej jako Twitter).

Cybertruck został po raz pierwszy zaprezentowany w listopadzie 2019 r. Debiut pod każdym względem był co najmniej niezręczny, ale pierwszy elektryczny pickup Tesli nie przypominał niczego innego na drodze i, przy odważnych zapewnieniach dotyczących wydajności, stanowił obietnicę branży Tesli -wiodący asortyment i jedna z najdziwniejszych list funkcji, jakie kiedykolwiek widziałem, Cybertruck przykuł uwagę świata. Nawet ja dałem się wciągnąć w ten szum i wkrótce po wydarzeniu wpłaciłem depozyt rezerwacyjny w wysokości 100 dolarów, ale rok później anulowałem zamówienie w przedsprzedaży, ponieważ wielokrotne opóźnienia podkopały moją pewność, że Tesla kiedykolwiek będzie w stanie zbudować to coś. A po latach nielicznych aktualizacji Tesli na temat stanu ciężarówki, usunięcie cen i specyfikacji z konfiguratora i kilka naprawdę dziwacznych twierdzeń Muska dotyczących pływalności pojazdu elektrycznego (wiem, prawda?!), wyglądało na to, że miałem rację złagodź moje oczekiwania.

Cóż, dzisiaj mam jaja na twarzy, ponieważ Cybertruck w końcu jest tutaj… przynajmniej dla kilku bardzo wczesnych użytkowników.

Tesla zademonstrował kuloodporne drzwi, strzelając do pojazdu elektrycznego różnymi rodzajami broni.

Tesli

Cyber ​​czwartek

Nic dziwnego, że Cybertruck nadal zachwyca wysoce geometryczną estetyką zaprojektowaną tak, aby uniknąć odprysków farby, po prostu nie malując paneli nadwozia ze stali nierdzewnej. Pickup nadal ma 223,7 cala długości, ale jego szerokość wzrosła do 95 cali dzięki dodaniu wymaganych prawnie lusterek bocznych. Osobiście uważam, że projekt, który zachwycił mnie w 2019 roku, już wydaje się przestarzały (ironiczne, ponieważ dopiero dzisiaj wyrusza w trasę). Niezależnie od tego, co myślisz o postapokaliptycznej estetyce low-poly, najnowszy członek rodziny Tesli jest z pewnością najbardziej unikalnie wyglądającym pojazdem na współczesnych drogach.

Podczas transmisji na żywo pracownicy Tesli powtórzyli niesławny już pokaz rozbijania szyb, tylko tym razem użyli piłki baseballowej, a nie ciężkiej stalowej piłki. Jeśli mnie pytasz, był to dość słaby rzut, ale przynajmniej tym razem szkło nie rozbiło się. Tesla zrewidowała swoje twierdzenia, stwierdzając, że „szkło pancerne jest w stanie wytrzymać uderzenie piłki baseballowej przy prędkości 70 mil na godzinę lub grad klasy 4”, więc nie jest już „kuloodporne”. To powiedziawszy, panele drzwi powinny być, jeśli wierzyć filmowi, na którym Tesla strzela do Cybertrucka wieloma rodzajami broni palnej, pozostawiając niewiele więcej niż wgniecenia.

Nie wygląda mi to na rzut z prędkością 70 mil na godzinę…

Tesli

Tesla zaprezentowała także Cybertrucka holującego Forda F-150 Lightning Dual Motor, czterosilnikowy Rivian R1T i Forda F-350 z silnikiem wysokoprężnym w filmie demonstracyjnym ciągnika, podkreślając uciąg najlepszego modelu Cyberbeast o udźwigu 11 000 funtów.

Specyfikacje cybernetyczne

Cybertruck będzie dostępny w trzech wersjach, w zależności od liczby wyposażonych silników.

Najwyższa wersja Cyberbeast jest wyposażona w trzy silniki elektryczne – dwa na tylnej osi i jeden z przodu – i będzie dostępna w cenie 99 990 dolarów bez opłat za miejsce docelowe i zachęt. Dzięki łącznej mocy około 845 koni mechanicznych trójsilnikowa ciężarówka może przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 2,6 sekundy w trybie Bestii, osiągając prędkość maksymalną 230 mil na godzinę. Podczas ujawnienia Tesla pokazała film, na którym Cyberbestia wyprzedza Porsche 911 o ponad ćwierć mili, holując inne Porsche 911. Pojemność akumulatora jest w tym momencie dużym znakiem zapytania, ale Tesla twierdzi, że zasięg na jednym ładowaniu szacuje się na 320 mil. – czyli mniej w porównaniu z pierwotnym twierdzeniem z 2019 r., które głosiło, że „ponad 500 mil”.

Wykazano, że Cybertruck przewyższa konkurencję z napędem elektrycznym i wysokoprężnym w konkursie z ciągnikiem.

Tesli

Środkowym dzieckiem w ofercie jest dwusilnikowy silnik o wartości 79 990 dolarów, który ogranicza się do jednego silnika na oś, co daje łączną moc 600 koni mechanicznych. Osiągi powinny nadal być imponujące, biorąc pod uwagę sprint od 0 do 60 mil na godzinę w 3,9 sekundy, prędkość maksymalną 180 km na godzinę, uciąg o masie 7435 funtów i szacunkowy zasięg 540 mil.

Wreszcie, jednosilnikowy wariant z tylnym napędem i jego ceną początkową wynoszącą 60 990 dolarów (ponownie w porównaniu z początkowym celem 40 000 dolarów reklamowanym podczas debiutu w 2019 r.) nie będzie dostępny aż do 2025 r. Szczegóły tej specyfikacji są niejasne, ale wiemy to powinno wystarczyć na 6,5 ​​sekundy biegu do 60 mil na godzinę i zasięgu 250 mil.

Niezależnie od wybranej konfiguracji silnika, Cybertruck może poszczycić się ładownością 2500 funtów na 6-stopowej skrzyni ładunkowej i 67 stopami sześciennymi zamykanego schowka. Trzydziestopięciocalowe opony i standardowe zawieszenie pneumatyczne z możliwością regulacji prześwitu pod pojazdem do 17 cali w trakcie jazdy i 12-calowym skokiem zapewniają elektrycznemu klinowi kąt natarcia 35 stopni i kąt zejścia 28 stopni oraz odrobinę wiarygodność w terenie. Układ kierowniczy na cztery koła ułatwia manewrowanie na ostrych zakrętach.

Cyberbeast twierdzi, że przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę w 2,6 sekundy w „trybie Bestii”.

Tesli

Technologia cybernetyczna

Tesla mówi nam, że Cybertruck będzie wyposażony w funkcję szybkiego ładowania prądem stałym o mocy do 250 kW i będzie w stanie zwiększyć zasięg do 200 km przy 15-minutowej sesji z wystarczająco mocną doładowaniem. Umieszczeni w łóżku właściciele znajdą także zintegrowane gniazdka 120 V i 240 V, które mogą zapewnić do 11,5 kW dwukierunkowego zasilania narzędzi, urządzeń, a nawet domu.

Wewnątrz spartańska deska rozdzielcza Cybertrucka wyposażona jest w pojedynczy, zorientowany poziomo ekran, który jednak ma przekątną 18,5 cala i jest ogromny. Pasażerowie tylnych siedzeń mają do dyspozycji własny 9,4-calowy wyświetlacz z tyłu konsoli środkowej. W kabinie Cybertrucka znajdują się także stanowiska do bezprzewodowego ładowania telefonów, klimatyzacja z „trybem obrony przed bronią biologiczną”, filtracja HEPA klasy szpitalnej oraz miejsce dla pięciu osób dorosłych pod całkowicie szklanym dachem.

Cybertrucks powinny dzisiaj zacząć zjeżdżać z linii montażowej w Austin, a następnie dotrzeć do klientów. Odważni futuryści, którzy chcą wziąć udział w akcji, mogą zarezerwować własny Cybertruck z niedawno powiększoną ofertą Kaucja zwrotna 250 dolarów.Źródło

Previous articleZnany zawodnik Broncos wraca do treningów
Next article„Minecraft”: film Warner Bros z udziałem Danielle Brooks i Sebastiana Eugene’a Hansena

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here