Senator Leila de Lima (zdjęcie z jej strony na Facebooku)

MANILA, Filipiny – Senator Leila de Lima powiedziała w poniedziałek, że zacznie odzyskiwać swoje imię po zwolnieniu za kaucją po prawie siedmiu latach pozbawienia wolności pod zarzutem posiadania narkotyków.

„To moja szansa, ponieważ wiesz, że zniszczyli moje życie i dlatego teraz zamierzam je odbudować” – powiedział De Lima na konferencji prasowej.

„Zniszczyli i zrujnowali moje imię i moją reputację. Teraz, gdy jestem wolny, będę ciężko pracować, aby odkupić swoje imię, a kluczem jest całkowita windykacja”.

PRZECZYTAJ: Sąd w Muntinlupie zezwala De Limie na wniesienie kaucji

PRZECZYTAJ: Leila de Lima uniewinniona w drugiej sprawie narkotykowej

De Lima podziękowała także społeczności międzynarodowej, która wspiera ją od czasu jej zatrzymania 24 lutego 2017 r., zaledwie kilka miesięcy po wszczęciu przez Senat śledztwa w sprawie wojny prezydenta Rodrigo Duterte z narkotykami.

„Społeczność międzynarodowa niemal od pierwszego dnia monitoruje postęp mojej sprawy i wiele osobistości, zagranicznych dygnitarzy, a także organizacji zagranicznych publikowało oświadczenia wzywające do mojego uwolnienia. To jest windykacja i będę dalej pracować nad pełną windykacją, ponieważ ta sprawa jeszcze się nie zakończyła” – powiedział De Lima, przemawiając częściowo po filipińsku.

„Chcę, żeby ludzie poznali prawdę o mojej niewinności. Chcę, żeby ludzie wiedzieli, jak to się stało. Chcę, żeby ludzie wiedzieli, kto za tym stoi, aby w odpowiednim czasie… wielu w to uwierzyło [the charges against her] wtedy – dodała.

De Lima została już uniewinniona z trzech postawionych jej zarzutów, które jej obóz nieustannie uważa za „zmyślone”.

Pierwszą sprawę wygrała poprzez uchylenie dowodów w lutym 2021 r., a drugą poprzez bezzasadność pozwu prokuratury w maju br.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się pomyślnie.Źródło

Previous articleOto najważniejsze wnioski z 10. tygodnia NFL
Next articleStars — They're Just Like Us!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here