Google Chrome była moją ulubioną przeglądarką odkąd pamiętam. Od chwili skonfigurowania mojego pierwszego MacBooka Air jestem wierny Chrome. Mimo że zawsze posiadałem produkty Apple, nigdy tak naprawdę nie zwracałem tak dużej uwagi na Safari. Chrome zawsze wydawał się łatwiejszy w użyciu i, szczerze mówiąc, wydawał się mieć więcej do zaoferowania. Jednak w przypadku najnowszej wersji systemu MacOS firmy Apple można śmiało powiedzieć, że Safari zawróciło mi w głowie.

MacOS Sonoma został wydany wcześniej tej jesieni i przyniósł kilka interesujących ulepszeń przeglądarki internetowej Apple. Chociaż te zmiany niekoniecznie są rewolucyjne, stanowią niezły zbiór ulepszeń, dzięki którym Safari jest dla mnie atrakcyjne w nowy i niepowtarzalny sposób.

To są moje ulubione nowe funkcje Safari na Macu. Aby uzyskać więcej informacji, oto sposoby, w jakie MacOS Sonoma dogania komputery Mac i iPhone’y oraz skróty MacOS, które musisz znać.

Profile trafiają do Safari

Chociaż profile przeglądarek nie są nowością w grze, profile Safari są inne. Profile w innych przeglądarkach są zwykle przeznaczone dla innych osób – członków rodziny lub gości – którzy korzystają z tego samego komputera co Ty lub przynajmniej tej samej przeglądarki. Safari profile przeglądania są bardziej ukierunkowane na Twoje własne doświadczenia związane z przeglądaniem, a Apple prezentuje profile dla „Szkoły” i „Domu”. Jeśli jednak chcesz korzystać z przeglądarki Safari na współdzielonym komputerze, nadal możesz utworzyć osobne profile dla każdego użytkownika.

sonoma-safari-profiles-krok-1

Zrzut ekranu: Mary-Elisabeth Combs/CNET

Jeśli chcesz skonfigurować profile w przeglądarce Safari, jest to łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć Safari, kliknąć Safari na pasku menu, a następnie kliknij Stworzyć profil (to zmieni się na Zarządzaj profilem po utworzeniu pierwszego profilu) -> Zacznij korzystać z profili.

tworzenie profilu przeglądania safari tworzenie profilu przeglądania safari

Zrzut ekranu: Mary-Elisabeth Combs/CNET

Tworząc nowy profil, musisz nadać mu nazwę (opcjonalnie możesz wybrać ikonę i kolor swojego profilu) oraz wybrać, czy chcesz utworzyć nowy folder zakładek, czy użyć jednego z istniejących folderów zakładek dla nowego profilu.

Po utworzeniu profilu możesz przełączać się między profilami Safari, klikając pole u góry obok paska wyszukiwania zawierające nazwę profilu, który aktualnie przeglądasz.

Aplikacje internetowe w Docku

Jeśli przed systemem MacOS Sonoma nie można było pobrać Twojej ulubionej aplikacji na komputer Mac, nie można było uzyskać do niej dostępu za pomocą ikony aplikacji w Docku. W przypadku Sonomy nie jest to już do końca prawdą. Jeśli masz ulubioną witrynę internetową, możesz teraz utworzyć jej wersję aplikacji internetowej i umieścić ją w stacji dokującej. Dzięki temu możesz otwierać witrynę i korzystać z niej niezależnie od przeglądarki Safari — pomyśl o nowych aplikacjach internetowych Safari jak o zakładkach na sterydach.

Chociaż aplikacja internetowa może wyglądać i zachowywać się jak jej odpowiednik w przeglądarce Safari, istnieją różnice. Aplikacja internetowa nie udostępnia historii przeglądania, plików cookie, danych witryn ani ustawienia z Safari, powiedział Apple. Wszystko pozostaje w aplikacji internetowej.

Stworzenie aplikacji internetowej na stronę internetową Taylor Swift Stworzenie aplikacji internetowej na stronę internetową Taylor Swift

Zrzut ekranu: Mary-Elisabeth Combs/CNET

Konfigurowanie aplikacji internetowych na stacji dokującej jest łatwe. Przejdź do witryny, którą chcesz przekształcić w aplikację internetową w przeglądarce Safari, a następnie po prostu przejdź do niej Plik > Dodaj do Docka. Alternatywnie możesz kliknąć przycisk Udział przycisk, który wygląda jak kwadrat ze strzałką wychodzącą z góry, a następnie wybierz Dodaj do Docka.

sonoma-web-apps-krok-2 sonoma-web-apps-krok-2

Zrzut ekranu: Mary-Elisabeth Combs/CNET

Po dokonaniu wyboru Dodaj do Docka Możesz ruszać. Możesz majstrować przy niektórych ustawieniach, takich jak nazwa aplikacji, ale poza tym wszystko gotowe. Jeśli chcesz zmienić ustawienia w swojej aplikacji internetowej, wystarczy otworzyć aplikację, kliknąć nazwę aplikacji na pasku menu, a następnie kliknąć Ustawienia.Źródło

Previous articleNajlepsze legginsy z polarową podszewką roku 2023
Next articleOryginalny aktor grany przez Bobę Fetta miał jeden problem z wydaniami specjalnymi Gwiezdnych Wojen

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here