Szokujący materiał pokazuje, jak namioty należące do bezdomnych są konfiskowane przez śmieciarzy wrzucających je na tył śmieciarki, ale samorząd upiera się, że to nie oni stoją za eksmisjami.

Bezdomnym w Camden zabrano namioty, ponieważ oczekuje się, że wieczorem temperatura spadnie nawet do czterech stopni.

Filmy przedstawiające śmieciarzy ciągnących namioty z ulicy i miażdżących je na tyłach śmieciarki w Camden wywołały wściekłość w Internecie po wydaniu dziś przez policję Met nakazu rozproszenia.

Met Police potwierdziła, że ​​odpowiedziała na „zastrzeżenia” dotyczące 10 namiotów w pobliżu wejścia do szpitala University College London i jedna osoba została aresztowana.

Powiedzieli, że został zatrzymany w związku z odmową przeniesienia się z okolicy w następstwie nakazu rozproszenia.

Do incydentu doszło po komentarzach Minister Spraw Wewnętrznych Suelli Braverman, która wyraziła chęć położenia kresu „uciążliwościom i niepokojom” powodowanym przez bezdomnych rozbijających namioty.

Rada kierowana przez Partię Pracy upierała się, że to nie ona stoi za eksmisjami, a pełniący obowiązki lidera oświadczył, że jest „zaniepokojony” i będzie prowadzić dochodzenie.

Filmy przedstawiające śmieciarzy ściągających namioty z ulicy i wrzucających je na tył śmieciarki w Camden zyskały popularność w Internecie. Źródło: X/Streets Kitchen

Rada kierowana przez Partię Pracy upierała się, że to nie ona stoi za eksmisjami, a pełniący obowiązki lidera oświadczył, że jest „zaniepokojony” i będzie prowadzić dochodzenie.  Źródło: X/Streets Kitchen

Rada kierowana przez Partię Pracy upierała się, że to nie ona stoi za eksmisjami, a pełniący obowiązki lidera oświadczył, że jest „zaniepokojony” i będzie prowadzić dochodzenie. Źródło: X/Streets Kitchen

Na nagraniu widać również policję umieszczającą przedmioty z namiotów w torbach i prosząc osoby znajdujące się w namiotach o wyjście.

Radny Pat Callaghan, pełniący obowiązki przewodniczącego Rady Camden, powiedział: „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni obejrzeniem tych filmów i zarządzamy pilne dochodzenie w sprawie tego, co się stało.

„Nie ma dla nas nic ważniejszego niż dobro, bezpieczeństwo i prawa każdej osoby doświadczającej bezdomności.

„Nasz zespół informacyjny Routes off the Streets ciężko pracuje, aby zapewnić wsparcie każdej osobie śpiącej w Camden, w tym dostęp do zakwaterowania i szeregu innych usług.

„Obawiam się również, że w tę operację zaangażował się nasz zakontraktowany podmiot zajmujący się gospodarką odpadami, dlatego osobiście sprawdzę, dlaczego tak się stało”.

Rzecznik Met Police powiedział: „Funkcjonariusze Met współpracowali ze szpitalem University College London i innymi partnerami w odpowiedzi na obawy dotyczące około dziesięciu namiotów w pobliżu wejścia do szpitala na Huntley Street, NW1.

„Jedna osoba została aresztowana za naruszenie nakazu rozproszenia S35 w związku z odmową zastosowania się do poleceń policji nakazujących przeniesienie się z tego obszaru. Został zabrany do policyjnego aresztu.

„Organizacje partnerskie zapewniają osobom dotkniętym chorobą odpowiednie wsparcie”.

Suella Braverman odrzuciła krytykę jej planów mających na celu uniemożliwienie bezdomnym rozbijania namiotów

Suella Braverman odrzuciła krytykę jej planów mających na celu uniemożliwienie bezdomnym rozbijania namiotów

Minister spraw wewnętrznych spotkał się z ostrym oporem ze strony organizacji charytatywnych zajmujących się bezdomnymi

Minister spraw wewnętrznych spotkał się z ostrym oporem ze strony organizacji charytatywnych zajmujących się bezdomnymi

Film został opublikowany w serwisie X przez Streets Kitchen, który napisał w poście: „Policja wydała nakaz rozproszenia na podstawie sekcji 35 i zmusza osoby doświadczające bezdomności do przeprowadzki pod groźbą aresztowania.

„To oburzające ze strony Rady Camden. [Camden Police] musi natychmiast przerwać tę operację. Wzywamy wszystkich, aby ustąpili i pomogli stawić czoła”.

Jeden z użytkowników mediów społecznościowych skomentował: „Co tu się do cholery dzieje?”. podczas gdy inny zapytał: „Dokąd mają iść?”

Inny powiedział: „To okropne! W Camden Town jest mnóstwo bezdomnych. Pracuję tam w każdy piątek. Zastanawiałem się, dlaczego ich dzisiaj nie widziałem.

Incydent ten nastąpił po komentarzach Minister Spraw Wewnętrznych Suelli Braverman, że chce powstrzymać bezdomnych przed rozbijaniem namiotów.

Minister gabinetu powiedziała, że ​​Wielka Brytania „nie może pozwolić, aby nasze ulice zostały zajęte przez rzędy namiotów” zajmowanych przez ludzi, którzy jej zdaniem pochodzą głównie z zagranicy i „żyją na ulicach w ramach stylu życia”.

Pani Braverman przedstawiła uwagi na temat X udostępniła artykuł z „Financial Times” opisujący, jak nawołuje do wprowadzenia ograniczeń w korzystaniu z namiotów w obszarach miejskich.

Według raportu, propozycje starszego konserwatysty obejmują ustanowienie przestępstwa cywilnego, aby zniechęcić organizacje charytatywne do rozdawania namiotów bezdomnym.

Według danych rządowych szacunkowa liczba osób, które jesienią 2022 r. w Anglii przespały bezdomną noc w ciągu jednej nocy, wyniosła 3069, co oznacza wzrost o ponad jedną czwartą od 2021 r.

W sobotę pani Braverman napisała na Twitterze: „Brytyjczycy są współczujący. Zawsze będziemy wspierać tych, którzy są rzeczywiście bezdomni.

„Ale nie możemy pozwolić, aby nasze ulice zajęły rzędy namiotów zajmowanych przez ludzi, w tym wielu z zagranicy, żyjących na ulicach w ramach stylu życia.

„Jeśli teraz nie wkroczymy, aby temu zapobiec, brytyjskie miasta pójdą drogą takich miejsc w USA, jak San Francisco i Los Angeles, gdzie słaba polityka doprowadziła do eksplozji przestępczości, zażywania narkotyków i nędzy.

„Nikt w Wielkiej Brytanii nie powinien mieszkać w namiocie na naszych ulicach.

„Istnieją opcje dla osób, które nie chcą spać pod gołym niebem, a rząd współpracuje z władzami lokalnymi, aby wzmocnić kompleksowe wsparcie, w tym leczenie osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu.

„Chcę powstrzymać i czego oczekuje od nas przestrzegająca prawa większość, to tych, którzy powodują uciążliwości i cierpienie innych ludzi, rozbijając namioty w miejscach publicznych, agresywnie żebrząc, kradnąc, zażywając narkotyki, śmiecąc i szkodząc naszym społecznościom .’

Rzecznik Lib Demokratów do spraw wewnętrznych Alistair Carmichael powiedział: „To ponura polityka zdesperowanego rządu konserwatystów, który wie, że jego dni są policzone.

„To nowy rekord Bravermana, jeśli chodzi o kryminalizację organizacji charytatywnych zajmujących się bezdomnymi za to, że po prostu starają się zapewnić bezbronnym ludziom ciepło i suchość w zimie.

„O tej porze roku brytyjskie społeczeństwo zbiera miliony funtów na rzecz bezdomnych, a reakcją rządu jest kryminalizacja organizacji charytatywnych próbujących pomóc.

„Ta polityka w żaden sposób nie powstrzyma bezdomnego snu, a bezbronni ludzie będą musieli stawić czoła trudnym warunkom pogodowym, bez żadnego schronienia”.Źródło

Previous articleThe 13 college football teams that can still win a national championship
Next articleNate Bargatze opowiada o nominowanym do Złotego Globu programie Amazon, Nateland Company Vision i ponownym rozbudzeniu ambicji telewizyjnych „SNL” – śmiech do laurów

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here