Były indyjski otwieracz drużyny krykieta Virender Sehwag zabrał się za platformę społecznościową X, aby bronić swojego wcześniejszego postu, w którym powiedział „Pakistan Zindabhaag! Bezpiecznego lotu do domu” po tym, jak podopieczni Babara Azama prawie nie wzięli udziału w Pucharze Świata. Były indyjski krykiecista porównał wyniki Indii w Pucharze Świata z wynikami Pakistanu. „W XXI wieku odbyło się 6 Pucharów Świata ODI. W 6 próbach tylko raz w 2007 r. nie zakwalifikowaliśmy się do półfinału i zakwalifikowaliśmy się w 5 z ostatnich 6 Pucharów Świata. Z drugiej strony Pakistan tylko raz zakwalifikował się do półfinału w 6 próbach w 2011 roku.” Sehwag powiedział, odnosząc się do „absurdalnych zarzutów obwiniających ICC i BCCI za zmianę piłek i boiska”.

„Ich premier kpi z nas, kiedy przegrywamy z inną drużyną pomimo ich pokonania. Po dotarciu tutaj ich gracz publikuje z sarkazmem zdjęcia picia herbaty w Hyderabadzie, aby kpić z naszego żołnierza. Szef PCB przed kamerą nazywa nasz kraj Dushman Mulk, – Sehwag powiedział dalej.

Przed mistrzostwami świata przewodniczący Pakistańskiej Rady Krykieta (PCB), Zaka Ashraf, wywołał kontrowersje, gdy w rozmowie z reporterami nazwał Indie „Dushman Mulk” lub wrogim państwem.

W ramach innej kontrowersji były pałkarz pakistański Hasan Raza zarzucił, że ICC zapewniła indyjskim melonikom na Pucharze Świata „inną piłkę”, co spotkało się z ostrą krytyką nawet ze strony byłych krykieta. Komentarze Razy pojawiły się po tym, jak indyjscy gracze zmiażdżyli Sri Lankę, odnosząc siódme zwycięstwo z rzędu podczas trwającego Pucharu Świata ODI.

„I oczekują miłości ze względu na swoją nienawiść. A ci, którzy głoszą, to jest ulica dwukierunkowa. Jesteśmy bardzo dobrzy dla tych, którzy zachowują się dobrze, a jeśli ktoś zachowuje się w ten sposób, to zwrócenie mu całego serca we właściwym czasie jest moją drogą. Na boisku i poza nim także– dodał. Tymczasem Geo News, powołując się na źródła, podało, że Pakistan szyper Babar Azam prawdopodobnie ustąpi ze stanowiska kapitana krykieta białej piłki po powrocie z Indii. Przed ostatnim starciem Pakistanu w fazie grupowej z Anglią Babar został zapytany, kiedy podczas przedmeczowej konferencji prasowej podejmie decyzję w sprawie swojego kapitana, na co odpowiedział: „Jeśli chodzi o kapitana – jak powiedziałem, kiedy już wrócić do Pakistanu lub po tym meczu zobaczymy, co się wydarzy. Ale w tej chwili nie skupiam się na tym, skupiam się na następnym meczu. Zaprzeczył również, jakoby bycie kapitanem wpłynęło na jego formę w Pucharze Świata, ponieważ miał trudności z umieszczeniem runów na planszy.Źródło

Previous articleUfukująca piękność: nowy szef Sydney FC uderza, a Lolley pokonuje Adelaide United
Next articleSelma Blair o żałobie byłego chłopaka Matthew Perry’ego: „Dobrze jest się smucić”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here