Chorwat Mario Banozic rzekomo spowodował śmiertelną kolizję, wyprzedzając ciężarówkę na mglistej i śliskiej drodze

Minister obrony Chorwacji Mario Banozic został zwolniony ze stanowiska w związku z udziałem w wypadku drogowym, w wyniku którego jedna osoba zginęła, a on sam został ciężko ranny, ogłosił premier Andrej Plenkoic.

Do wypadku doszło w sobotę rano w pobliżu miasta Vinkovci we wschodniej Chorwacji i rzekomo doszło do niego z winy Banozica. Według mediów raportypolityk jechał własnym pojazdem i próbował wyprzedzić ciężarówkę na mokrej, śliskiej drodze i w gęstej mgle, kiedy zderzył się czołowo z nadjeżdżającą ciężarówką prowadzoną przez Gorana Sarica, lat 40, który zginął na miejscu.

Banozic doznał poważnych obrażeń mózgu, klatki piersiowej i kończyn i rzekomo nie pamięta wypadku. Po udzieleniu pomocy doraźnej w Szpitalu Ogólnym Vinkovci został przetransportowany do Centrum Medycznego Klinicznego w Osijeku.

„Słożyliśmy kondolencje rodzinie Sarić za pośrednictwem burmistrza Vinkovac, który wczesnym popołudniem odwiedził żonę pana Šaricia. Jesteśmy w kontakcie z żoną ministra Banozica” – dodał. – powiedział premier w oświadczeniu dla dziennikarzy.
„W tych okolicznościach, które są naprawdę nadzwyczajne w związku z tym poważnym wypadkiem drogowym, zwolniłem Banozica z obowiązków Ministra Obrony Narodowej” – dodał. dodał, potwierdzając dodatkowo, że sekretarz stanu Zdravko Jakop był upoważniony „przejąć wszystkie niezbędne obowiązki, aby zapewnić ministerstwu obrony możliwie najlepsze funkcjonowanie”.

Plenkovic nie podał szczegółów, dokąd udaje się były szef obrony ani gdzie był poprzedniego wieczoru, ale powiedział, że w chwili wypadku Banozic był po służbie i jako „osoba podlegająca ochronie II kategorii” miał prawo do kierowania własnym samochodem.

Dochodzenie policyjne jest w toku, we współpracy z lokalnymi mediami raportowanie że we krwi Banozica nie wykryto alkoholu.Źródło

Previous articleKarolina Południowa znajduje okazję i atakuje kobiety z Maryland
Next articleCade Hudson, menedżer Britney Spears, ostro krytykuje „SNL” za kpienie z jej wspomnień

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here