Bitcoin rośnie czwarty tydzień z rzędu, a cena tokena cyfrowego utrzymuje się nieco poniżej 18-miesięcznego maksimum wynoszącego 38 000 dolarów, ponieważ coraz więcej inwestorów obstawia, że ​​amerykańskie fundusze giełdowe, które posiadają największą kryptowalutę, są o krok od uzyskania zgody organów regulacyjnych.

„Obecne rajdy Bitcoina wewnętrznie nazywamy rajdami „nic na sprzedaż”, powiedział Stephane Ouellette, współzałożyciel i dyrektor naczelny FRNT Financial. „Nawet najdrobniejsza wiadomość, czy to związana z ETF, czy inna, Bitcoin widzi bardzo mały opór w stronę pozytywów i ma skłonność do „luki”. Dynamika przemawia za imponująco silną bazą cenową, jaką Bitcoin rozwinął po FTX.”

Bitcoin wzrósł w piątek aż o 2,5% do 37 465 dolarów. W czwartek wzrosła o włos o 38 000 dolarów, co stanowi najwyższą cenę od maja 2022 r. Wtedy właśnie upadek stablecoina TerraUSD zapoczątkował łańcuch niepowodzeń w całym sektorze, których kulminacją była implozja giełdy FTX Sama Bankmana-Frieda rok temu od jutra.

Według analityków Bloomberg Intelligence oczekuje się, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdzi spotowy fundusz ETF na Bitcoin do 10 stycznia. Bitcoin wzrósł o prawie 40% w ciągu ostatnich czterech tygodni w związku z rosnącymi spekulacjami, że zatwierdzenie jest bliskie.

I nie chodzi tylko o wzrosty Bitcoina, zniszczone monety takie jak Terra zwyżkowały dziś o 66%, a natywny token FTX, FTT, wzrósł o 79,8%, według danych CoinGecko.

(Co się rusza, najnowsze wiadomości rynkowe Sensex i Nifty Track, wskazówki dotyczące akcji i porady ekspertów w serwisie ETMarkets. Ponadto witryna ETMarkets.com jest teraz dostępna w serwisie Telegram. Aby uzyskać najszybsze powiadomienia o nowościach na rynkach finansowych, strategiach inwestycyjnych i powiadomieniach o giełdach, subskrybuj nasze kanały Telegramu.)

Pobierać Aplikacja Wiadomości Economic Times aby otrzymywać codzienne aktualizacje rynkowe i wiadomości biznesowe na żywo.

Akcje najpopularniejsze: Sensex Today Live, cena akcji SBI, cena akcji Axis Bank, cena akcji HDFC Bank, cena akcji Infosys, cena akcji Wipro, cena akcji NTPC

Źródło

Previous articleSaga Mikey-TNT przybiera najgorsze
Next articleAutorowi piosenek odpowiedzialnych za motyw Frasier zakazano wspominania o trzech tematach

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here