Członkowie nowojorskiej policji (NYPD) badają miejsce strzelaniny na stacji metra Mount Eden Avenue w dzielnicy Bronx w Nowym Jorku, 12 lutego 2024 r. REUTERS/Brendan McDermid

NOWY JORK — Policja nowojorska podała w poniedziałek, że na stacji metra w Bronksie postrzelono sześć osób, jedna osoba nie żyje, a pięć zostało rannych.

Rzeczniczka nowojorskiej policji poinformowała telefonicznie, że w wyniku strzelaniny nie dokonano żadnych aresztowań i nie jest jasne, w jakim stanie jest pięć rannych osób. Lokalne media, powołując się na anonimowe źródła policyjne, podały, że pięć osób doznało obrażeń ciała grożąc kontuzjami.

PRZECZYTAJ: Bandyta zabija 10 osób w strzelaninie na tle rasowym w sklepie spożywczym w Buffalo w stanie Nowy Jork

Najnowsze dane pokazują, że przestępczość w nowojorskim metrze jest rzadkością: przeciętnie w dzień powszedni odbywa się tam około 3,8 miliona przejazdów, a Metropolitan Transportation Authority zgłosiło 570 napaści w całym 2023 roku.

Strzelaniny są szczególnie rzadkie: w 2022 r., kiedy mężczyzna z pistoletem ranił 10 osób w pociągu przejeżdżającym przez Brooklyn, był to pierwszy masowy atak strzelaniny w metrze od 1984 r.

Kilka tygodni później, w maju 2022 r., mężczyzna zastrzelił 48-letniego Daniela Enriqueza w pociągu Q, co według policji było niesprowokowanym atakiem.

Strach przed tym, jak naprawdę niebezpieczne jest metro wśród pasażerów, wzrósł na początku pandemii, kiedy wskaźnik przestępczości w metrze gwałtownie wzrósł na początku 2020 r., ale w 2021 r. powrócił do normalnego poziomu. Postrzeganie zagrożeń przez pasażerów pozostaje wysokie, nawet w obliczu spadku wskaźniki przestępczości.

Burmistrz Eric Adams, Demokrata i były kapitan policji miejskiej, starał się uspokoić zdenerwowanych pasażerów, zwiększając liczbę funkcjonariuszy policji na stacjach metra.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Źródło

Previous articleChris Russo jasno wyraża swoje myśli na temat Patricka Mahomesa
Next articleMaryse Mizanin z WWE usunięto podczas operacji 11 guzów przednowotworowych