Londyn
CNN

Dla każdego fana Parku Jurajskiego może być teraz szansa, aby podążać tą samą ścieżką, którą podążali prehistoryczni giganci przed nami, po tym, jak na plaży u południowego wybrzeża Anglii odkryto dobrze zachowane ślady dinozaurów.

Inżynierowie z rządowej Agencji Środowiska badali, w jaki sposób wzmocnić obronę morską wzdłuż wybrzeża Yaverland na Isle of Wight, kiedy odkryli skamieniałości – wynika z badania komunikat prasowy Poniedziałek.

„Dinozaury istniejące tam, gdzie pracuje nasz zespół, łączą stare z nowym – współczesne wyzwania związane ze zwalczaniem zmian klimatycznych w okresie, który możemy sobie tylko wyobrazić” – powiedział Nick Gray, regionalny menedżer agencji ds. ryzyka powodziowego i ryzyka na wybrzeżach.

„Wszyscy czytaliśmy te historie i oglądaliśmy filmy, ale to daje nam tylko wskazówkę, jak wyglądało życie” – dodał w oświadczeniu.

Eksperci uważają, że odciski sprzed 125 milionów lat mogą pochodzić od mantellizaura o długości siedmiu metrów i trzech palcach, co odróżnia je od innych dinozaurów. Mantellizaury były roślinożerne i żyły we wczesnej kredzie, która zakończyła się 66 milionów lat temu.

Agencja Środowiska podała, że ​​skamieniałości odkryto w miejscu wakacyjnym, obok kawiarni przy plaży, parkingu i przystanku autobusowego. Choć turyści nieświadomie podążają śladami dinozaurów, tego typu odkrycia nie są zaskoczeniem dla ekspertów.

Martin Munt, kustosz lokalnego Muzeum Wyspy Dinozaurów, nazwał wyspę Wight „najbogatszym miejscem występowania dinozaurów w Europie”.

W komunikacie prasowym Munt powiedział, że na wyspie odnaleziono 35 różnych typów dinozaurów i choć nie ma pewności co do gatunku dinozaura, który wykonał odciski, najprawdopodobniej „mantellizaur był tu, a nie tylko w innych krajach”. części południowego wybrzeża”, gdzie uznano, że są one bardziej powszechne.

W Muzeum Historii Naturalnej w Londynie eksponowany jest szkielet mantellizaura odnaleziony na wyspie Wight w 1917 roku. Według Agencji Środowiska jest to jeden z najpełniejszych szkieletów dinozaurów w Wielkiej Brytanii.

Źródło

Previous articleUwaga podąża za Caitlin Clark. Czy podąży za nią do WNBA?
Next articleByli Ben Affleck i Jennifer Garner uśmiechają się podczas wycieczki do Los Angeles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here