Były detektyw z wydziału zabójstw wyjaśnił, dlaczego ograniczenie przez policję poszukiwań zaginionej matki trójki dzieci, Samanthy Murphy, może w rzeczywistości oznaczać dobre wieści dla śledztwa.

51-latek zaginął rankiem 4 lutego, gdy wychodził pobiegać do parku regionalnego Wowoookarung, na północny zachód od Melbourne, około 7 rano.

Rozpoczęto szeroko zakrojone poszukiwania z udziałem różnych jednostek policji, ale w sobotę je ograniczono, a teraz lokalni mieszkańcy wzięli na siebie dalsze poszukiwania pani Murphy.

Charlie Bezzina, który pracował w wiktoriańskiej policji nad wieloma ważnymi sprawami karnymi, powiedział, że nie uważa, że ​​ta aktualizacja powinna zniechęcić opinię publiczną.

Samantha Murphy, lat 51 (na zdjęciu) zniknęła bez śladu 4 lutego

– To wskazuje, że detektywi podążają określonym torem śledztwa. Fakt, że je ograniczono, powinien dać ludziom pewność, że postępują zgodnie z tym założeniem” – powiedział Bezzina Daily Mail Australia.

„Wydają się wystarczająco wygodne, aby ograniczyć zakres poszukiwań. To oznacza, że ​​w pewnym stopniu są pewni, że jej nie ma w tym rejonie.

Dodał, że policja nie będzie narażać na szwank żadnego możliwego kierunku śledztwa, publikując informację w mediach.

„Jedynymi ludźmi, wobec których mogą być szczerzy, jest rodzina” – powiedział.

Niektórzy mieszkańcy zebrali się razem, aby kontynuować koordynację własnych poszukiwań.

Były detektyw powiedział, że nadal warto to zrobić dla mieszkańców, nawet dla własnego spokoju ducha.

Bezzina dodał, że ważne jest, aby sprawa pani Murphy pozostała w centrum uwagi opinii publicznej, aby pomóc w dochodzeniu, biorąc pod uwagę, że policja w dużym stopniu polegała na przekazywaniu przez mieszkańców wszelkich informacji.

„Bez wątpienia sprawa przycichła na obszarze CBD w Greater Melbourne, przy czym największe zainteresowanie pochodzi z obszarów wiejskich” – stwierdził.

„Ważne jest, aby śledztwo było żywe w mediach”.

Charlie Bezzina, który pracował w wiktoriańskiej policji nad wieloma ważnymi sprawami karnymi, powiedział, że możliwe jest, że detektywi są w śledztwie bardziej zaawansowani, niż się wydaje

Charlie Bezzina, który pracował w wiktoriańskiej policji nad wieloma ważnymi sprawami karnymi, powiedział, że możliwe jest, że detektywi są w śledztwie bardziej zaawansowani, niż się wydaje

Wolontariusze policji, Krajowego Stowarzyszenia Straży Pożarnej i Państwowej Służby Ratunkowej oraz setki mieszkańców spędzili sześć dni na przeszukiwaniu buszu w poszukiwaniu pani Murphy, ale oficjalne poszukiwania zostały wstrzymane w sobotę.

W niedzielę małe zespoły mieszkańców przeczesywały busz w poszukiwaniu zaginionej mamy, podczas gdy inna grupa zorganizowała spotkanie na komisariacie policji w Buninyong następnego ranka, ale przy temperaturze sięgającej 36 stopni nikt nie pojawił się w poniedziałek.

W poniedziałek administratorka grupy na Facebooku „Find Samantha Murphy”, która od czasu jej zniknięcia zgromadziła tysiące członków – nagle ogłosiła, że ​​usunie grupę.

Cin Hobbs, która kierowała grupą, powiedziała: „Ta grupa spełniła swój cel i otrzymaliśmy zgodę na jej usunięcie.

„To sama w sobie ogromna misja, ponieważ muszę usunąć każdego członka… najlepszą rzeczą, jaką możesz dla niej zrobić, jest pomóc przyspieszyć proces, usuwając siebie”.

Istniały inne grupy na Facebooku zajmujące się poszukiwaniami, ale żadna nie była tak duża jak grupa pani Hobbs.

Lokalni wolontariusze kontynuują własne poszukiwania Samanthy Murphy

Lokalni wolontariusze kontynuują własne poszukiwania Samanthy Murphy

Zanim go usunięto, miejscowi publikowali mapy obszarów, które badali podczas niezależnych poszukiwań, i zgłaszali swoje ustalenia.

W sobotę jedna osoba znalazła czarny stanik przecięty na pół i powieszony na płocie, po czym zgłosiła to policji.

Członkowie byli zszokowani i zdezorientowani, gdy dowiedzieli się, że wszystkie ich mapy wyszukiwania i informacje o znalezionych wskazówkach zostaną usunięte, ale nie podano żadnego wyjaśnienia poza oryginalnym postem pani Hobbs.

Oficjalne poszukiwania pani Murphy przez policję zostały teraz przekazane Wydziałowi Osób Zaginionych poszukiwania na pełną skalę zostaną wznowione dopiero po pojawieniu się nowych informacji.

Kalendarium zniknięcia Samanthy Murphy

Niedziela, 4 lutego, godzina 7:00: Ostatnio widziano mamę trójki dzieci, Samantę Murphy, wychodzącą z domu przy Eureka Street w Ballarat East i udającą się pobiegać.

7:16: Została uchwycona na kamerze CCTV sąsiada, gdy miała na sobie brązowy podkoszulek i czarne, do połowy długości legginsy.

11 rano: Pani Murphy nie pojawia się na zaplanowanym brunchu z rodziną. Zgłasza się ją na policję jako zaginioną.

poniedziałek 5 lutego: Policja Wiktorii ogłasza publiczny apel o odnalezienie pani Murphy. Obszar poszukiwań utworzono na obrzeżach przedmieść Buninyong, około 14 km od miejsca, w którym ostatnio widziano panią Murphy, a także w pobliżu jej domu. Policja ujawniła, że ​​w Buninyong zadzwonił telefon komórkowy pani Murphy

wtorek 6 lutego: Mąż pani Murphy, Mick, mówi mediom, że „nie jest tak źle, biorąc pod uwagę okoliczności”. Sfotografowano go, jak rozmawiał z policją w trakcie desperackich poszukiwań. W poszukiwaniach wzięło udział ponad 100 wyspecjalizowanych funkcjonariuszy policji, załogi SES i zespoły z Forest Fire Management Australia i Parks Victoria.

Środa 8 lutego, godzina 12.30: A Grupa poszukiwawcza znalazła możliwe dowody w pobliżu szlaku pieszego w Parku Regionalnym Wowoookarung

13:45: Mick Murphy pojawia się na odgrodzonym miejscu zdarzenia w Parku Regionalnym Wowoookarung i Wyglądał na wyraźnie oszołomionego, gdy funkcjonariusze odwrócili go. Policja stwierdziła, że ​​przedmioty znalezione w buszu nie mają związku z miejscem jej pobytu.

Policja opublikowała później nagranie, które początkowo uważała za nagranie z monitoringu, na którym widać, jak pani Murphy opuszcza swoją posiadłość i kieruje się w kierunku północno-wschodnim w stronę Yankee Flat Road, w pobliżu skrzyżowania z Warrenheip Road.

Czwartkowe popołudnie, 8 lutego: Biegacz zgłosił się i ujawnił, że jest osobą widzianą na nagraniu z telewizji przemysłowej, co wyklucza kluczowy kierunek dochodzenia.

Piątek 9 lutego: Policja stanu Wiktoria wzmaga swoje wysiłki wraz z przybyciem funkcjonariuszy jednostki ds. osób zaginionych.

Sobota 10 lutego: Śledczy ograniczają zakres poszukiwań i twierdzą, że poszukiwania na pełną skalę zostaną wznowione dopiero po pojawieniu się nowych informacji.

Niedziela 11 lutego: Ponieważ policja ocenia przebieg poszukiwań, miejscowi kontynuują własne poszukiwania, przeszukując teren w małych grupach.

poniedziałek 12 lutego: Cin Hobbs, administratorka grupy na Facebooku „Znajdź Samanthę Murphy”, która w ciągu kilku dni zgromadziła tysiące członków, ogłosiła, że ​​usuwa grupę, ponieważ „spełniła swój cel”.

Źródło

Previous articlePBA: Baser Amer podpisuje kontrakt z NLEX, ponownie spotyka się z trenerem Frankiem Limem
Next articleRyan Reynolds „znalazł” Blake Lively na Super Bowl z bransoletką „Deadpool”.