W ciągu ostatnich dwóch lat na ochronę lwów w obszarach Gir i Greater Gir, będących siedliskami lwów azjatyckich, wydano ponad 277 crore rupii, poinformował we wtorek zgromadzenie ustawodawcze rząd stanu Gujarat. Minister stanu ds. lasów i środowiska Mukesh Patel powiedział, że Centrum zatwierdziło Krajowe Centrum Diagnostyki i Referencji Chorób Dzikiej Przyrody w Junagadh w ramach „Projektu Lion”, którego celem jest ochrona dużych kotów w 2020 r.

Rząd stanowy wydał 277,93 crore rupii na ochronę lwów w latach 2022 i 2023, powiedział minister, odpowiadając na pytania przedstawicieli MLA Kongresu podczas godziny pytań trwającej tutaj sesji budżetowej zgromadzenia.

W tym okresie w różnych częściach Gudżaratu zginęło 238 lwów, w tym młode. Spośród nich 209 lwów zginęło z przyczyn naturalnych, a 29 zgonów nastąpiło z przyczyn nienaturalnych, takich jak potrącenie dużych kotów przez pojazdy lub wpadnięcie do otwartych studni – stwierdził w pisemnej odpowiedzi.

„Aby zapewnić lwom szybkie leczenie w przypadku wybuchu chorób lub wypadków, wyznaczyliśmy lekarzy weterynarii i rozmieściliśmy na obszarach leśnych cztery karetki pogotowia. Oprócz utworzenia ośrodków leczenia dzikich zwierząt w różnych miejscach, wydział leśnictwa wysłał także zespoły szybkiego reagowania ratować zwierzęta, które są w niebezpieczeństwie” – powiedział Patel.

Jeśli chodzi o środki zapobiegające nienaturalnym zgonom, rząd buduje ograniczniki prędkości na drogach przebiegających przez obszary sanktuariów, nocne patrole w lasach, buduje attyki otwartych studni w pobliżu lasów, stawia płoty po obu stronach torów kolejowych w pobliżu Gir Wildlife Powiedział, że lwy azjatyckie mają schronienia i obroże radiowe w celu śledzenia ich ruchu.

Minister poinformował również Izbę, że w Junagadh, w pobliżu Parku Narodowego Gir i Rezerwatu Dzikiej Przyrody, powstanie „Krajowe Centrum Diagnostyki i Referencji Chorób Dzikiej Przyrody”, które będzie leczyć chore i ranne lwy. Według wyższego urzędnika rząd stanowy wybrał już teren o powierzchni 50 akrów w pobliżu miasta Junagadh pod lokalizację placówki medycznej, która powstaje w ramach „Projektu Lew” Centrum. Dodał, że placówka, pierwsza w historii w Gujarat, będzie pełnić funkcję szpitala dla dzikich zwierząt i centrum badań nad chorobami zwierząt.

Według ostatniego spisu ludności przeprowadzonego w czerwcu 2020 r. w Gujarat żyją 674 lwy azjatyckie.

(Możesz teraz subskrybować nasz Kanał Economic Times na WhatsAppie)

Źródło

Previous articleCzasy siatkówki: historie miłosne graczy PVL
Next articleThis BB Cream Doubles As Skincare for Calmer, Smoother Skin