Święta już blisko, co oznacza, że ​​Czarny Piątek jest tuż za rogiem; przypada na 24 listopada tego roku. Jeśli planujesz dokonać zakupu prezentu od teraz do jednego z najważniejszych dni zakupów w roku, dobrze jest poznać zasady zwrotów na wypadek, gdyby obdarowanemu nie spodobał się to, co kupiłeś.

Poniżej znajdziesz okna zwrotów i zasady obowiązujące w głównych sklepach detalicznych Amazon, Walmart, Target, Best Buy i Macy’s. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących zakupów, dowiesz się, jak obniżyć koszty wysyłki w tych sieciach handlowych.

Oprócz ofert i innych korzyści program Target Circle może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Wiedz, że okazje mogą się znacznie różnić w zależności od sprzedawcy. Aby mieć pewność, że podczas przeglądania produktów rzeczywiście otrzymujesz najlepszą ofertę, sprawdź ceny. Rozszerzenie CNET do Chrome Shopping może Ci w tym pomóc, znajdując najlepsze rabaty i kody promocyjne.

Powrót Amazona

Kiedy kupujesz produkty na Amazon – nawet w Amazon Warehouse – zazwyczaj masz 30 dni na zwrot produktów, co nie jest zbyt długim czasem, jeśli kupujesz prezenty, które zamierzasz wręczyć w czasie wakacji. Moja sugestia? Otwórz przedmiot, aby sprawdzić, czy zawiera wszystkie części i elementy oraz czy to jest to, co miałeś na myśli. Jeśli nie, zapakuj go z powrotem i odeślij tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli zatrzymasz przedmiot, który planujesz podarować, przez 30 dni, a odbiorca uzna, że ​​to dla niego nieodpowiednie rozwiązanie, nadal może otrzymać zwrot pieniędzy w wysokości do 80% całkowitej ceny karty podarunkowej Amazon. Mogą również zdecydować się na wymianę przedmiotu – na przykład jeśli ma niewłaściwy rozmiar lub kolor.

Pamiętaj, że niektórzy sprzedawcy na Amazonie mogą mieć inne zasady zwrotów.

Powrót Walmartu

Jeśli kupisz coś w Walmart (online lub w sklepie), zazwyczaj masz 90-dniowy okres na zwrot. Jednak Walmart oferuje wydłużone zwroty świąteczne w przypadku przedmiotów zakupionych między 1 października a 31 grudnia, dając Ci czas do 31 stycznia 2024 r. na zwrot przedmiotu. Jeśli więc kupisz coś jako prezent podczas jednej z wyprzedaży, Ty lub osoba otrzymująca będziesz mieć czas na zwrot lub wymianę przedmiotu.

Grafika ofert docelowych

Target ma rozszerzoną politykę zwrotów w okresie świątecznym.

Roberta Rodrigueza/CNET

Docelowe zwroty

Jeśli kupisz coś w Target i zdecydujesz, że chcesz to zwrócić, masz na to 90 dni. A jeśli posiadasz kartę kredytową Target, RedCard, masz 120 dni na dokonanie zwrotu. Jeśli zwracasz produkt marki Target lub coś ze swojego rejestru, Target zapewnia Ci pełny rok.

Podobnie jak Walmart, Target ma również rozszerzoną politykę zwrotów w okresie świątecznym. Oto jak to działa:

  • W przypadku wszystkich artykułów elektronicznych i rozrywkowych (z wyjątkiem produktów Apple) zakupionych między 1 października a 24 grudnia 30-dniowy okres zwrotu rozpocznie się 26 grudnia i należy je zwrócić do 24 stycznia 2024 r.
  • W przypadku produktów Apple (z wyjątkiem iPhone’ów) zakupionych między 1 października a 24 grudnia 15-dniowy okres zwrotu rozpocznie się 26 grudnia i należy je zwrócić do 9 stycznia 2024 r.
  • W przypadku telefonów komórkowych zakupionych w sklepie lub w Internecie w ramach zamówienia z odbiorem w okresie od 1 października do 24 grudnia 14-dniowy okres zwrotu rozpoczyna się 26 grudnia i należy je zwrócić do 8 stycznia 2024 r.

Best Buy powraca

Best Buy daje Ci 15 dni na zwrot zakupionego przedmiotu i 14 dni w przypadku urządzenia, które można aktywować, np. telefonu lub tabletu. Jeśli jednak jesteś członkiem My Best Buy Plus lub My Best Buy Total, masz 60 dni na zwrot wszystkiego, co kupiłeś, z wyjątkiem urządzeń, które można aktywować.

Jeśli zwracasz otrzymany prezent, otrzymasz kredyt sklepowy w wysokości ceny zakupu, jeśli zwrócisz go w sklepie. Jeśli zwrócisz prezent pocztą, kupujący prezent otrzyma kredyt.

Jeśli Best Buy będzie przestrzegać zasad zwrotów z zeszłego roku w okresie świątecznym, produkty zakupione między 24 października a 31 grudnia będą miały czas na zwrot do 14 stycznia.

Powrót Macy’ego

Każdy przedmiot zakupiony w sklepie Macy’s należy zwrócić w ciągu 30 dni. Jeśli jest to przedmiot z rejestru prezentów, masz 90 dni od daty wydarzenia na jego zwrot.

Jeśli firma Macy’s będzie przestrzegać zasad zwrotów z zeszłorocznych wakacji, produkty zakupione 3 października i później mają 90-dniowy okres zwrotu. Ta polityka wygaśnie 31 stycznia 2024 r.

Aby uzyskać więcej informacji, dowiesz się, jak zaoszczędzić na następnych zakupach w sklepie Target. Oto dziewięć wskazówek dotyczących Amazon Prime, o których nie możesz zapomnieć.Źródło

Previous articleChristian McCaffrey wysyła jasny komunikat przed meczem Jaguars
Next articleNicole Kidman to zmysłowa lisica w obcisłej sukience z rozcięciem na udzie i przezroczystych pończochach

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here