ZDJĘCIE PLIKU: Stowarzyszenie Zaniepokojonych Nauczycieli, Francja Castro. | ZDJĘCIE: Oficjalna strona Facebookowa ACT Teachers Party-List

MANILA, Filipiny — Zastępca przywódcy mniejszości w Izbie Reprezentantów i przedstawicielka nauczycieli ACT France Castro wyraził w niedzielę zaniepokojenie zmienionymi zasadami i przepisami wykonawczymi (IRR) Funduszu Inwestycyjnego Maharlika (MIF).

Według Castro zmieniona IRR dotycząca MIF zmniejsza szczegółowe obowiązki komitetów ds. audytu i zarządzania ryzykiem oraz zmniejsza wymogi w zakresie wykształcenia i doświadczenia zawodowego na najwyższych stanowiskach w funduszu.

Zmiany przyznają radzie dyrektorów większe uprawnienia i niezależność; ustawodawca stwierdził jednak, że „budzą one również obawy dotyczące odpowiedzialności i przejrzystości”.

„Usunięcie kluczowych zabezpieczeń i zastrzeżeń ze zmienionej IRR budzi wątpliwości co do potencjalnej ingerencji politycznej oraz braku kontroli i równowagi” – stwierdził Castro.

PRZECZYTAJ: Marcos ma więcej do powiedzenia na temat menedżerów Maharliki

„Większe uprawnienia prezydenta w zakresie wyboru zarządu jeszcze bardziej rodzą pytania o niezależność i integralność funduszu oraz stwarzają zagrożenie dla funduszy obywateli” – dodała.

PRZECZYTAJ: Fundusz Maharlika IRR sfinalizowany – Prezydent Marcos

Następnie Castro wezwał rząd do wyjaśnienia, w jaki sposób zmiany IRR zwiększą autonomię i odpowiedzialność WOI.

„Filipińczycy zasługują na przejrzystość, odpowiedzialność i ochronę swoich ciężko zarobionych funduszy. Nasze stanowisko stoi na stanowisku, że ustawę o funduszu inwestycyjnym Maharlika należy wyrzucić na śmietnik, ale nadal będziemy uważnie monitorować rozwój sytuacji wokół funduszu Maharlika i opowiadać się za najlepszym interesem obywateli” – powiedział Castro.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Źródło

Previous articleUAAP: Mark Nonoy słucha rady trenera i jest gwiazdą zwycięstwa w La Salle
Next articleJak księżna Kate subtelnie uczciła królową Elżbietę II w Dniu Pamięci

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here