Resident Evil, znana seria gier grozy, powstała w niesamowitej rezydencji Spencer Mansion i rozwinęła się w jedną z najbardziej znanych serii horrorów. Dzięki ośmiu ponumerowanym wpisom i dodatkowym grom przyczyniającym się do narracji, ewolucja serii obejmuje od podstaw przeróbki pierwszych czterech gier, a także rozszerzenia do programów telewizyjnych i filmowych.

Twórcy Capcom stworzyli w pierwszej grze wyraźną mieszankę trzymającej w napięciu akcji, przerażającego horroru i skomplikowanych łamigłówek, tworząc termin „horror przetrwania”. Z biegiem czasu seria zawierała więcej elementów skupionych na akcji, zanim powróciła do swojego pierwotnego stylu.

Dla tych, którzy chcą wejść do uniwersum Resident Evil, kluczowe znaczenie ma zrozumienie kolejności wydawania gier. W sumie istnieje 12 głównych gier Resident Evil, z ośmioma numerowanymi wpisami, a reszta uważana jest za spin-offy.

Skupiamy się tutaj na głównych grach, które napędzają narrację Resident Evil, w tym na grach często postrzeganych jako spin-off, ale integralnych z serią. Przykładami są gry Resident Evil: Code Veronica, początkowo uważane za Resident Evil 4, oraz gry Resident Evil: Revelations plasujące się pomiędzy RE4 a 5, następnie RE5 i 6.

Porządek chronologiczny Resident Evil Games

Aby chronologicznie zbadać gry Resident Evil, kolejność jest następująca:

 • Resident Evil 0
 • Resident Evil (lub jego remake)
 • Resident Evil 2 (lub jego remake)
 • Resident Evil 3: Nemesis (lub jego remake)
 • Resident Evil: Kod Veronica
 • Resident Evil 4 (lub jego remake)
 • Resident Evil: Rewelacje
 • Resident Evil 5
 • Resident Evil: Objawienia 2
 • Resident Evil 6
 • Resident Evil 7: Zagrożenie biologiczne
 • Wioska mieszkaniowa zła

Często zadawane pytania:

Czy remaki Resident Evil są oddzielnymi grami, czy też zastępują oryginalne tytuły w kolejności chronologicznej?
Remake’i Resident Evil, takie jak Resident Evil 2 i Resident Evil 3: Nemesis, są uważane za odrębne gry i współistnieją w porządku chronologicznym ze swoimi oryginalnymi odpowiednikami.Dlaczego niektóre gry Resident Evil, takie jak Code Veronica i Revelations, nie mają numerowanych pozycji i jak pasują do całej serii?
Gry takie jak Resident Evil: Code Veronica i Resident Evil: Revelations, choć nie są numerowane, stanowią integralną część serii, ponieważ wnoszą znaczący wkład w nadrzędną narrację, służąc jako istotne historie poboczne w uniwersum Resident Evil.

Oświadczenie o zrzeczeniu się odpowiedzialności: Autorem tej treści jest strona trzecia. Wyrażone tutaj poglądy są poglądami odpowiednich autorów/podmiotów i nie reprezentują poglądów Economic Times (ET). ET nie gwarantuje, nie ręczy ani nie popiera żadnej z jej treści, ani nie jest za nią w żaden sposób odpowiedzialny. Prosimy o podjęcie wszelkich niezbędnych kroków, aby upewnić się, że wszelkie podane informacje i treści są prawidłowe, aktualne i zweryfikowane. ET niniejszym zrzeka się wszelkich gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, związanych z raportem i jakąkolwiek jego treścią.

Źródło

Previous articlePierwszy zwiastun Furiosy to „Wszystko na drodze gniewu” bez Mad Maxa
Next articleByły dyrektor generalny Raiders ujawnia plany powołania wybitnego debiutanta QB

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here