Odkąd w piątek OpenAI zwolniło współzałożyciela i dyrektora generalnego Sama Altmana, na scenę pojawiło się wielu graczy z całej branży technologicznej.

Od współzałożycieli po dyrektorów naczelnych — oto ich role i ich wpływ na eskalację serii wydarzeń w firmie zajmującej się sztuczną inteligencją.

Podnieś swoje umiejętności techniczne dzięki wartościowym kursom umiejętności

Oferta uczelni Kurs Strona internetowa
Uniwersytet Północno-Zachodni Certyfikat ukończenia studiów podyplomowych Kellogg w zakresie zarządzania produktami Odwiedzać
Z Przywództwo i innowacja technologiczna MIT Odwiedzać
Indyjska Szkoła Biznesu Certyfikat ISB Professional w zakresie zarządzania produktami Odwiedzać

Sama Altmana

38-letni amerykański przedsiębiorca był współzałożycielem OpenAI w 2015 r. i objął stanowisko dyrektora generalnego w 2019 r., zanim 17 listopada został nagle usunięty przez zarząd.

Teraz najwięksi inwestorzy firmy, w tym Microsoft Corp., Thrive Capital i Tiger Global Management, naciskają na firmę, aby przywróciła go na stanowisko.

Grega Brockmana

Odkryj historie, które Cię interesują


Brockman, który osiem lat temu był współzałożycielem OpenAI w swoim mieszkaniu, zrezygnował ze stanowiska prezesa w piątek kilka godzin po tym, jak zarząd wypchnął Altmana. Brockman napisał w poście w serwisie społecznościowym X: „Na podstawie dzisiejszych wiadomości odszedłem”. Brockman miał ustąpić ze stanowiska prezesa zarządu, ale pozostać w firmie i podlegać nowemu dyrektorowi generalnemu.

Mira Murati

OpenAI mianowało Muratiego na tymczasowego dyrektora generalnego po usunięciu Altmana z firmy. Napisała, że ​​była „zaszczycona i zaszczycona” objęciem tego stanowiska, twierdząc, że dla OpenAI ważne jest, aby pozostało „skoncentrowane, zmotywowane i wierne naszym podstawowym wartościom”, jak wynika z notatki, do której dotarł Bloomberg.

Satya Nadella

Dyrektor generalny Microsoft Corp., Satya Nadella, skontaktował się z Altmanem po zwolnieniu, aby zaoferować mu wsparcie na kolejnych etapach, powiedziały Bloombergowi osoby posiadające wiedzę na temat sytuacji.

Microsoft jest największym inwestorem OpenAI z udziałami o wartości ponad 10 milionów dolarów. Nadella zastąpił Steve’a Ballmera na stanowisku dyrektora generalnego Microsoft w 2014 roku.

Ilja Suckew

Sutskever, główny naukowiec i współzałożyciel OpenAI, był jednym z członków zarządu, z którym Altman pokłócił się o niektóre aspekty, w tym tempo rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji, powiedziała Bloombergowi osoba posiadająca bezpośrednią wiedzę w tej kwestii.

W piątek poprosił Altmana o telefon i powiedział, że został zwolniony podczas Google Meet – powiedział Brockman w poście na X.

Bądź na bieżąco z najważniejszymi nowościami technologicznymi i start-upowymi. Zapisz się do naszego codziennego biuletynu, aby otrzymywać najnowsze i obowiązkowe wiadomości technologiczne, dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Źródło

Previous articleKamala Harris przyznaje, że ona i Joe Biden będą musieli „zapracować” na reelekcję, ponieważ poparcie dla prezydenta spada do rekordowo niskiego poziomu zaledwie 40%
Next articleKsiężniczka Kate wygląda bajecznie odświętnie w dzianinach Fairisle, aby potwierdzić ekscytujące wieści

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here