Setki propalestyńskich demonstrantów zebrało się w sobotę przed rezydencją prezydenta USA Joe Bidena w Delaware, potępiając wsparcie USA dla izraelskiej operacji wojskowej przeciwko bojownikom Hamasu w Strefie Gazy, która pochłonęła życie tysięcy cywilów.

Podczas skandowania tłumu powiewały flagi palestyńskie „zawieszenie broni teraz” I „Prezydencie Biden, nie możesz się ukrywać! Oskarżamy cię o ludobójstwo!”

Do protestu doszło, gdy Biden wygłaszał przemówienie podczas ceremonii narodowej w Arlington z okazji Dnia Weterana. „Wojna i konflikt, śmierć i strata nie są reliktami naszej amerykańskiej historii – są częścią naszej amerykańskiej historii” – powiedział w swoim przemówieniu.

Administracja Bidena spotyka się z rosnącą krytyką w związku ze swoim stanowiskiem w sprawie wojny Izrael-Hamas. W ostatnich tygodniach w pobliżu Białego Domu odbyło się kilka propalestyńskich demonstracji, a jedno wejście w pobliżu zachodniego skrzydła zostało niedawno pokryte krwistoczerwonymi odciskami dłoni i graffiti z napisem „Genocide Joe”.

Pomimo że Biały Dom rzekomo pomagał w negocjowaniu krótkich codziennych przerw w Strefie Gazy w walkach o umożliwienie cywilom ewakuacji, prezydent Biden wielokrotnie wyrażał pełne poparcie Waszyngtonu dla prawa Izraela do samoobrony. W czwartek ponownie stwierdził, że tak “nie ma możliwości” zawieszenia broni na pełną skalę do czasu, aż Izrael zniszczy Hamas.
Izrael rozpoczął bezprecedensowe bombardowanie wojskowe gęsto zaludnionej enklawy Gazy w odwecie za atak Hamasu na jego terytorium w zeszłym miesiącu. Izraelscy urzędnicy podali w piątek, że w ataku zginęło około 1200 obywateli – głównie cywilów – co obniża wcześniejsze szacunki.

Według palestyńskich urzędników ds. zdrowia w wyniku ponad czterech tygodni artylerii i nalotów w Gazie zginęło ponad 11 000 osób, z czego około 40% to dzieci. Organizacje pomocowe ostrzegają przed zbliżającą się katastrofą humanitarną w związku z wyczerpywaniem się zapasów i strumieniami rannych osób szukających leczenia w i tak już przepełnionym systemie opieki zdrowotnej.

Możesz udostępnić tę historię w mediach społecznościowych:Źródło

Previous articleRozpoczynający grę w NFL QB twierdzi, że nadal mieszka z rodzicami
Next articleOdtwórz modnie wygodny krój Gigi Hadid za pomocą butów Ugg firmy Zappos

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here