Prezydent Ferdinand Marcos Jr. wygłasza przemówienie w bazie lotniczej Villamor w Pasay City we wtorek, 14 listopada 2023 r. przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych w ramach zbliżającej się Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). INQUIRER.net/Ryan Leagogo

MANILA, Filipiny – Prezydent Ferdinand Marcos Jr. nakazał agencjom rządowym i ich przywódcom dalsze monitorowanie i prowadzenie akcji pomocy na obszarach dotkniętych trzęsieniem ziemi o sile 6,8 w skali Richtera, które 17 listopada nawiedziło Sarangani w Davao Occidental.

W niedzielnym oświadczeniu Biuro ds. Komunikacji Prezydenta (PCO) poinformowało, że Marcos spotkał się z sekretarzem obrony Gilbertem Teodoro, podsekretarzem Biura Obrony Cywilnej (OCD) Arielem Nepomuceno i innymi urzędnikami rządowymi, poinstruując ich, aby priorytetowo traktowali bezpieczeństwo dotkniętych mieszkańców.

„Jeśli chodzi o wstrząsy wtórne, po prostu obserwujmy dalej. Poczekajmy dalej. Nie wyciągajmy jeszcze naszych ludzi, dopóki sytuacja nie ustąpi, abyśmy mogli uniknąć obrażeń i śmierci” – powiedział Marcos.

PRZECZYTAJ: Izba zapewnia szybkie udostępnienie pomocy na obszarach dotkniętych trzęsieniem ziemi w Sarangani

PCO stwierdziło, że Marcos zapewnił również, że podczas swojej oficjalnej podróży do Honolulu na Hawajach będzie monitorował sytuację w dotkniętej prowincji.

Wcześniej Krajowa Rada ds. Redukcji i Zarządzania Ryzykiem Katastrof poinformowała, że ​​trzęsienie ziemi dotknęło dotychczas 1509 osób, czyli 180 rodzin.

Stwierdzono również, że liczba osób rannych w wyniku trzęsienia ziemi wzrosła do 13, a liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia wzrosła z siedmiu do ośmiu.

Departament Opieki Społecznej i Rozwoju przekazał do tej pory 6500 paczek żywnościowych i przeprowadził inne działania o łącznej wartości ponad 5,1 miliona funtów, aby pomóc mieszkańcom miasta General Santos i prowincji Sarangani.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Źródło

Previous articleNawyki łazienkowe słonia sprawiają, że strefa mroku jest napięta
Next articleDwóch dziennikarzy zginęło w wyniku izraelskiego zamachu bombowego na obóz dla uchodźców w Bureij

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here