Amerykanie budują na styku terenów dzikich i miejskich (WUI), gdzie domy i roślinność znajdują się w pobliżu. Według czasopisma Science liczba domów na obszarach narażonych na pożary podwoiła się od lat 90. XX w., co stanowi zagrożenie dla dużej liczby rodzin. Jak podaje Fox Weather, w ciągu ostatnich trzech dekad na terenach WUI wybudowano 5,7 miliona domów, w tym 2,6 miliona w 2010 roku.

Okazując zaniepokojenie, autor badania Volker Radeloff stwierdził: „Wzrosło ryzyko pożaru, ale wzorce rozwoju nie uległy zmianie”.

W ciągu ostatnich trzech dekad niesłabnący rozwój budownictwa mieszkaniowego naraził 47 procent domów na pożary. Co więcej, kolejne 53 procent przybyło na rozszerzone, spalone obszary, a 11,3 procent domów znajdujących się w zasięgu pożaru uległo zniszczeniu.

Tymczasem autorzy z Uniwersytetu Wisconsin w badaniu stwierdzili: „W latach 90. i 2000. WUI był najszybciej rozwijającym się rodzajem pokrycia terenu w USA”.

Z badania wynika, że ​​w Kalifornii i Teksasie znajduje się duża liczba domów w WUI. podczas gdy Kalifornia ma 5,1 miliona domów w WUI, Teksas ma 3,2 miliona domów.

W latach 2010 i 2022 ponad 55 000 domów zostało zniszczonych w wyniku pożarów, co spowodowało tragiczne straty w ludziach, straty gospodarcze i zakłócenia w funkcjonowaniu całych społeczności. Według badania „Na obszarach, gdzie wcześniej występowały pożary, przyrost budownictwa mieszkaniowego był większy niż na obszarach, gdzie nie było pożarów. Liczby te sugerują, że występowanie pożarów nie zniechęca rozwoju. Nawet jeśli kolejny pożar bezpośrednio po pożarze jest mało prawdopodobny z powodu braku paliwa, obszary, w których wystąpiły pożary, mogą ponownie spłonąć w ciągu lat lub dziesięcioleci, w zależności od rodzaju roślinności. z badania wynika, że ​​rodzaj roślinności otaczającej dom ma znaczenie. Odsetek typów roślinności w promieniu 1 mili od domu był „istotnym czynnikiem prognostycznym strat”.

Domy w lasach wiecznie zielonych i mieszanych były prawie dwukrotnie bardziej narażone na zniszczenie w przypadku pożaru. Pożary na wierzchołkach drzew w lesie są bardziej intensywne i mogą rozproszyć żar, który podpala domy daleko od frontu pożaru.

Z badania wynika, że ​​zniszczenia spowodowane przez pożary krzewów były znacznie mniejsze niż pożary lasów, ale udział obydwu był większy. W badaniu dodano. Według badania 67% obszarów spalonych w wyniku pożarów znajdowało się na trawie lub zaroślach. Tylko 33% gruntów spalonych przez pożary znajdowało się w lasach.

Z badania wynika, że ​​w przypadku pożarów lasów rolę odgrywa także lokalizacja. Prawie 70% domów zniszczonych w wyniku pożarów znajdowało się na zachodzie, a ponad 80% na wschodzie zostało zniszczonych w wyniku pożarów w lasach.

Często zadawane pytania

Pytanie 1. Co to jest interfejs tereny dzikie i miejskie (WUI)?
A1. WUI to strefy, w których znajdują się domy i roślinność. Strefy te są narażone na większe ryzyko w sytuacjach takich jak pożary. Wtargnięcie na te obszary było spowodowane wzrostem liczby ludności.

Pytanie 2. Jakie są przyczyny pożarów?
A2. Pożary to pożary, które najczęściej występują w miejscach, gdzie roślinność ma charakter palny. Mogą one zapalić się naturalnie lub w wyniku działalności człowieka.

Oświadczenie o zrzeczeniu się odpowiedzialności: Autorem tej treści jest strona trzecia. Wyrażone tutaj poglądy są poglądami odpowiednich autorów/podmiotów i nie reprezentują poglądów Economic Times (ET). ET nie gwarantuje, nie ręczy ani nie popiera żadnej z jej treści, ani nie jest za nią w żaden sposób odpowiedzialny. Prosimy o podjęcie wszelkich niezbędnych kroków, aby upewnić się, że wszelkie podane informacje i treści są prawidłowe, aktualne i zweryfikowane. ET niniejszym zrzeka się wszelkich gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, odnoszących się do raportu i wszelkich zawartych w nim treści.

Źródło

Previous articleNapastnik Atlético Madryt João Félix dołącza do Chelsea na wypożyczeniu do końca sezonu
Next article„Sprzedając zachód słońca” Mary Fitzgerald opowiada o ponownych próbach po poronieniu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here