Uczestnicy koncertów Beyoncé i wydarzeń związanych z Harrym Stylesem zostali przeskanowani przez policję w poszukiwaniu znanych pedofilów i terrorystów przy użyciu technologii rozpoznawania twarzy w ramach pierwszej tego rodzaju próby zapobiegania przestępstwom.

Od czasu zamachu bombowego na stadion Manchester Arena w 2017 r. technologię tę stosuje się od dawna podczas wydarzeń na dużą skalę w celu polowania na podejrzanych o terroryzm.

Jednak komisarz policji i kryminalistyki policji Południowej Walii Alun Michael powiedział, że nowe zastosowanie tej technologii ma na celu wykrycie pedofilów, których celem mogą być głośne wydarzenia, w których uczestniczy duża liczba młodych ludzi.

Technologię tę wdrożono już na koncercie Beyoncé w Cardiff 17 maja, a wcześniej używano jej do sprawdzania podejrzanych o terroryzm na koncertach Harry’ego Stylesa w tym mieście latem.

Występując przed parlamentarzystami Komisji do Spraw Walijskich Michael powiedział, że użycie kamer jest „całkowicie rozsądne”.

Technologia ta jest od dawna stosowana podczas dużych wydarzeń w celu polowania na podejrzanych o terroryzm od czasu zamachu bombowego na Manchester Arena w 2017 r. (Na zdjęciu: Beyoncé występująca w Cardiff

Podobną technologię zastosowano podczas kilku koncertów Harry'ego Stylesa latem

Podobną technologię zastosowano podczas kilku koncertów Harry’ego Stylesa latem

Pojawił się w Westminster jako jeden z czterech PCC w ramach dochodzenia mającego na celu sprawdzenie, jak różne siły radzą sobie z przestępczością.

Powiedział parlamentarzystom: „Wcześniej uważano, że lista obserwacyjna powinna składać się z dwóch grup osób.

„Osoby, o których wiadomo, że są zaangażowane w ekstremizm i terroryzm w świetle zamachu bombowego na arenę w Manchesterze, a po drugie, w związku z pedofilami, ponieważ na tym koncercie uczestniczyła bardzo duża liczba młodych dziewcząt”.

Policja Południowej Walii potwierdziła, że ​​nie dokonano żadnych aresztowań ani nie znaleziono żadnych dopasowań potencjalnych podejrzanych.

Lista obserwacyjna, na którą składają się osoby poszukiwane za przestępstwa lub osoby, które już dopuściły się przestępstw, gwarantuje, że dane biometryczne osób, których nie ma na liście, zostaną natychmiast usunięte.

Nagrania CCTV zarejestrowane podczas takich operacji przechowywane są przez 31 dni przed usunięciem.

Z podobnej technologii skorzystano także podczas koronacji, podczas której policja twierdzi, że przeskanowała 68 000 twarzy.

Technologia została już wdrożona na koncercie Beyoncé w Cardiff 17 maja

Technologia została już wdrożona na koncercie Beyoncé w Cardiff 17 maja

Policja potwierdziła jednak, że w wyniku zastosowania tej technologii dokonano tylko dwóch aresztowań.

W maju donoszono, że minister policji Chris Philp nalegał za zamkniętymi drzwiami, aby rozszerzyć zastosowanie kontrowersyjnej technologii opartej na sztucznej inteligencji.

Kamery, zamontowane na policyjnych furgonetkach lub na kamizelkach kuloodpornych funkcjonariuszy, skanują każdą twarz w tłumie w celu znalezienia znanych awanturników.

Działacze na rzecz ochrony prywatności argumentują, że stosowanie rozpoznawania twarzy jest „orwellowskie” i nadmiernie nachalne.

W ciągu ostatnich pięciu lat technologia ta była już wielokrotnie testowana przez policję Południowej Walii, policję Leicestershire i policję Met, w tym podczas wydarzeń takich jak Niedziela Pamięci.

Działa poprzez pomiar i „mapowanie” rysów twarzy każdej osoby w tłumie w czasie rzeczywistym i przekształcanie ich w kod numeryczny.

Każdy kod jest następnie sprawdzany przez tajną policję, zawierającą listę niebezpiecznych przestępców poszukiwanych przez sądy.

Przyjmuje się również, że siły zbrojne zajmują się także „wstecznym” rozpoznawaniem twarzy, w ramach którego twarze można skanować z wcześniej zarejestrowanego materiału filmowego.

Krytycy ostrzegają, że technologia pozostaje niedokładna i opiera się na stronniczych danych, co tylko wzmacnia działania policji dotyczące rasizmu i dyskryminacji.

Unia Europejska zamierza zakazać stosowania tej technologii w przestrzeni publicznej w drodze przyszłej ustawy o sztucznej inteligencji.Źródło

Previous articleRon Rivera nadal nie pokazał, dlaczego zasługuje na pozostanie w Waszyngtonie
Next articlePrezydent Greener Grass, Phil Tang, o krajobrazie streamingowym na Tajwanie; Nadchodzące seriale transgraniczne „Doktor wyjęty spod prawa” i „Trzy łzy na Borneo”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here