MANILA, Filipiny – W ramach kampanii przeciwko kolorowi Urząd Transportu Lądowego (LTO) wniósł sprawę przeciwko kierowcy i właścicielowi jeepneya, którzy nielegalnie używali swojego pojazdu do transportu pasażerów.

Według agencji w sobotę kierowca Benito A. Ollete i właściciel Julhapas H. Tantong używali jeepneya jako pojazdu użyteczności publicznej (PUV) bez odpowiedniego upoważnienia ze strony Rady ds. Franczyzy i Regulacji Transportu Lądowego.

LTO stwierdziło, że wniesiono przeciwko niemu sprawę w związku z naruszeniem sekcji 18 odnoszącej się do sekcji 24 ustawy Commonwealth Act 146, zmienionej ustawą Republiki nr 11659 lub ustawą o służbie publicznej.

Z arkusza zarzutów wynika, że ​​jeepney prowadzony przez Ollete został zatrzymany 25 października ubiegłego roku i stwierdzono, że przewoził 17 pasażerów z Balintawak w Quezon City do Marilao w Bulacan, pobierając od nich opłatę po 70 P.

LTO stwierdziło, że Ollete był w stanie przedstawić swoje prawo jazdy, ale przedstawiony przez niego oficjalny dowód rejestracyjny/dowód rejestracyjny dotyczył furgonetki, a nie jeepneya. Nie przedstawił także dokumentu potwierdzającego, że jeepney jest dopuszczony do użytku jako pojazd użytkowy.

Agencja zauważyła, że ​​jeepney został ostatecznie skonfiskowany. Później ustalili również, że jego właścicielem jest Tantong.

Według LTO operacja, w wyniku której opatrzono Ollete, wynikała z raportu wywiadu dotyczącego licznych pojazdów kolorowych kursujących na trasie Quezon City–Bulacan i odwrotnie.

„To tylko dowód na to, że LTO poważnie podchodzi do położenia kresu tego rodzaju nielegalnej działalności, która wpływa na legalnych przewoźników” – powiedział zastępca głównego sekretarza LTO, Atty. – stwierdził w oświadczeniu Vigor D. Mendoza II.

(To dowód na to, że LTO poważnie podchodzi do swoich wysiłków, aby położyć kres nielegalnej działalności, która obciąża legalnych przewoźników.)

Powiedział, że złożenie sprawy jest zgodne z dyrektywą Sekretarza Departamentu Transportu Jaime Bautisty nakazującą dalsze zintensyfikowanie działań antykolorowych. Ma to zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, a także pomóc legalnym przewoźnikom, którzy tracą 30% swoich dziennych dochodów z powodu colorum PUV.

LTO stwierdziło, że karą w sprawie wniesionej przeciwko Ollete i Tantongowi jest grzywna nieprzekraczająca 2 milionów P lub kara pozbawienia wolności od sześciu lat i jednego dnia do lat 12. Sąd ma również swobodę nałożenia obu kar na tę dwójkę.

Mendoza zapowiedział, że utworzy zespół prawny, który skupi się na prowadzeniu sprawy.

„Osobiście skupię się na tej sprawie” – powiedział Mendoza.

(Będę osobiście monitorował tę sprawę.)


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„Mam nadzieję, że wyśle ​​to mocny sygnał do wszystkich pozostałych kierowców i operatorów kolorowych pojazdów PUV, aby natychmiast zaprzestali nielegalnej działalności” – dodał.

Jeśli nie, zastępca sekretarza powiedział, że będą kontynuować swoją działalność i nigdy nie przestaną konfiskować i wszczynać spraw przeciwko nielegalnym operatorom PUV.

POWIĄZANE HISTORIE

LTO korzysta z pomocy PNP-HPG w walce z kolorowymi PUV

We wrześniu LTO-7 zatrzymuje 13 pojazdów colorum w ciągu trzech dniŹródło

Previous articleBrazylijski gwiazdor piłki nożnej objęty śledztwem w sprawie rzekomej napaści na tle seksualnym
Next articleNie byliśmy gotowi na różowe crocsy Alexy Chung Harry Styles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here