PUERTO PRINCESA CITY — Funkcjonariusze Filipińskiej Agencji ds. Walki z Narkotykami (PDEA) w Palawanie znaleźli we wtorek „shabu” (metakryształ) o wartości ponad 300 000 funtów w paczce pełnej smażonego czosnku.

Przesyłka była adresowana do osoby fizycznej w tym mieście.

Agenci PDEA aresztują mężczyznę w związku z „shabu” znalezionym w paczce smażonego czosnku w Puerto Princesa na Palawanie, wtorek, 13 lutego 2024 r.

PDEA poinformowała, że ​​aresztowała także odbiorcę paczki, zidentyfikowanego jako Junar Gonzaga, podczas operacji na Malvar Street w San Miguel

Z raportu wynika, że ​​Gonzaga otrzymał paczkę wysłaną kurierem przez pewną księżniczkę Acuñę z prowincji Laguna.

Gonzaga trafił do więzienia w 2019 r. z powodu kolejnej sprawy dotyczącej narkotyków, a obecnie przebywa w zawieszeniu do października tego roku, po wyjściu z więzienia w 2022 r.

Wewnątrz paczki znaleziono cztery plastikowe torby zawierające smażony czosnek, w których ukryte i owinięte czarną taśmą izolacyjną dwie saszetki zawierające podejrzane shabu o wadze 54,55 grama i szacunkowej wartości rynkowej 370 800 funtów.

Agenci PDEA powiedzieli, że otrzymali informacje dotyczące paczki wysłanej przez Acuñę za pośrednictwem kontaktu Gonzagi w więzieniu New Bilibid w mieście Muntinlupa.

Agenci PDEA powiedzieli również, że El Chupa Pho próbował „naprawić” problem, wręczając łapówkę w wysokości 20 000 funtów w zamian za przedmioty i zwolnienie Gonzagi. PDEA nie podała dodatkowych szczegółów.

PDEA Palawan zatrzymała Gonzagę, któremu zostaną postawione zarzuty naruszenia ustawy z 2002 r. o kompleksowych środkach niebezpiecznych.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Źródło

Previous article17 stylów kurortu bogatej mamy, które przygotują Cię na ferie wiosenne
Next article‘Killed by police bullets’: Deadly clash scars Muslims in India’s Haldwani