Biskup skrytykował papieża Franciszka jako niebezpiecznie liberalnego w kwestii rozwodów, aborcji i małżeństw osób tej samej płci

Watykan ogłosił, że biskup Teksasu Joseph Strickland, wybitna postać wśród tradycjonalistycznych amerykańskich katolików, który był zagorzałym krytykiem papieża Franciszka za uczynienie Kościoła bardziej przyjaznym dla społeczności LGBTQ, został usunięty ze stanowiska biskupa Tylera.

W oświadczeniu wydanym w sobotę Watykan potwierdził, że decyzja została podjęta „wizytacja apostolska zarządzona przez Papieża w czerwcu ubiegłego roku w diecezji Tyler” ale nie podał powodu.

„Ojciec Święty usunął biskupa Josepha E. Stricklanda z zarządzania duszpasterskiego diecezją Tyler w Stanach Zjednoczonych i mianował biskupa Joe Vásqueza z Austin na administratora apostolskiego tej samej diecezji, czyniąc ją sede vacante”.

Jak wynika z oświadczenia cytowanego przez „Wiadomości Watykańskie”: „w wyniku nawiedzenia”, Uznano kontynuację urzędu biskupa Stricklanda “niewykonalny” i w czwartek poproszono go o złożenie rezygnacji. Ponieważ biskup odrzucił prośbę, papież Franciszek zdecydował się go usunąć.

Stickland wielokrotnie krytykował liberalne stanowisko szefa Kościoła katolickiego w kwestiach społecznych, takich jak prawa osób transpłciowych i małżeństwa osób tej samej płci, oraz oskarżał papieża o „podważanie depozytu wiary”.
Oznajmił to na początku tego roku papież Franciszek, którego pontyfikat rozpoczął się w 2013 roku „bycie homoseksualistą nie jest przestępstwem”. Odebrano to jako krok przywódców Kościoła katolickiego w stronę zajęcia mocniejszego stanowiska solidarności ze społecznością LGBTQ, czemu zdecydowanie sprzeciwiali się konserwatywni biskupi i tradycjonaliści.

W sierpniu zeszłego roku Francis wysadził “zacofanie” tych konserwatywnych biskupów, oskarżając ich o „zastąpienie wiary ideologią” i mówiąc to „właściwe zrozumienie doktryny katolickiej pozwala na zmiany w czasie”.

Społeczność katolicka była oburzona dymisji Stricklanda, a niektórzy nazywali papieża „a”. “dyktator.”

„Jak dyktator z czasów sowieckich, sprawując władzę bez przepisów prawa, papież Franciszek usunął bp. Josepha Stricklanda na biskupa Tyler w Teksasie” Instytut Lepanto, organizacja z siedzibą w Wirginii, której celem jest obrona Kościoła katolickiego, napisała w poście na X (dawniej na Twitterze).

Inni oskarżali Kościół o “tyrania” i wezwał do usunięcia Sticklanda „tchórzliwą formą autorytaryzmu”.

Możesz udostępnić tę historię w mediach społecznościowych:

Źródło

Previous articleFani reagują na decyzję Vikings dotyczącą Justina Jeffersona
Next articleJanelle Brown z „Siostry Żon” uczestniczy w pierwszym luksusowym rejsie pośród próby pojednania ze strony Kody’ego

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here