Jak donosi portal, niemieckie władze badają sposoby przekierowania części napływu uchodźców na kontynent

W piątek „Wall Street Journal” podał, że Niemcy pracują nad planem wysłania części osób ubiegających się o azyl do Afryki do czasu, aż ich sprawy będą w toku.

Berlin rozważa zwrócenie się do Kenii, Ghany, Senegalu, Maroka i innych krajów afrykańskich o zapewnienie zakwaterowania niektórym osobom ubiegającym się o azyl na czas rozpatrywania ich wniosków, ponieważ procedura może zająć „lata” – podała gazeta, powołując się na anonimowych niemieckich urzędników.

Propozycje są wciąż negocjowane, ale według źródeł WSJ mogą obejmować trwałe przesiedlenie do tych krajów osób, które nie uzyskają statusu uchodźcy. Program można również wykorzystać do zachęcania osób kwalifikujących się do ochrony w Niemczech do osiedlania się w krajach trzecich.

Kanclerz Olaf Scholz, jego najważniejsi doradcy i kluczowi ministrowie „Od miesięcy rozważamy możliwości przekierowania części uchodźców przez Afrykę, a obecnie opracowujemy oferty dla różnych rządów” anonimowi urzędnicy powiedzieli WSJ.
Wiadomość o potencjalnej zmianie polityki migracyjnej Niemiec pojawia się po ogłoszeniu przez premier Włoch Giorgii Meloni planów utworzenia ośrodków recepcyjnych dla osób ubiegających się o azyl w Albanii. Nalegała, aby umowa „może stać się modelem współpracy między krajami UE i spoza UE w zarządzaniu przepływami migracyjnymi”.

Międzynarodowy Komitet Ratunkowy (IRC) skrytykował porozumienie, zarzucając Włochom i Albanii skupienie się na nim „zamiast tworzenia bezpiecznych i legalnych dróg dla osób szukających schronienia” należy zapobiegać przybywaniu ludzi do UE. Dodała, że ​​pomysł „przetwarzanie migrantów” był „głęboko odczłowieczające”.

Jednocześnie rząd Wielkiej Brytanii toczy batalię sądową o zezwolenie na wysłanie części osób ubiegających się o azyl do Rwandy. Próby zorganizowania lotu z migrantami do kraju Afryki Wschodniej zostały w zeszłym roku zablokowane ze względu na skargi prawne, choć oczekuje się, że ostateczna decyzja brytyjskiego Sądu Najwyższego ma podjąć ostateczną decyzję w przyszłym tygodniu.

Według „The Times” niemiecki system imigracyjny stoi przed poważnymi wyzwaniami ze względu na wzrost liczby osób ubiegających się o azyl, a także napływ ponad miliona ukraińskich uchodźców, którzy uciekli ze swojego kraju od rozpoczęcia rosyjskiej operacji wojskowej w lutym 2022 r. .

CZYTAJ WIĘCEJ:
Nielegalna imigracja może obalić rządy – państwo UE

Według doniesień wiele lokalnych władz niemieckich osiągnęło pełną pojemność i nie mogą już przyjmować nielegalnych migrantów, a według „The Times” liczba osób ubiegających się o azyl w kraju w 2023 r. przekroczy 300 000.

Możesz udostępnić tę historię w mediach społecznościowych:

Źródło

Previous articleOstatni występ Pelé w New York Cosmos pomógł wywołać „sportową rewolucję”
Next articleGeorge Clooney ma prostą strategię bycia gwiazdą w dobie mediów społecznościowych

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here