Żołnierze nadal przeszukują obszar Khaisoor w dystrykcie Północny Wazirstan w poszukiwaniu ukrywających się bojowników.

Pakistańskie siły bezpieczeństwa zabiły czterech uzbrojonych bojowników, w tym bardzo poszukiwaną osobę, w pobliżu północno-zachodniej granicy z Afganistanem – ogłosiło w niedzielę wojsko.

Siły pakistańskie wymieniły ogień z bojownikami podczas „operacji wywiadowczej” w rejonie Khaisoor w dystrykcie Północny Waziristan, powiedział przedstawiciel wojskowy komunikat prasowy. Żołnierze zabili czterech bojowników, w tym jeden „cel o dużej wartości”, oznaczony jednym imieniem „Ibrahim”.

W oświadczeniu wojskowym stwierdzono, że podczas nalotu żołnierze znaleźli skład broni, amunicji i materiałów wybuchowych i nadal przeszukują okolicę w poszukiwaniu ukrywających się bojowników.

„Siły bezpieczeństwa Pakistanu są zdeterminowane, aby wyeliminować zagrożenie terroryzmem z kraju” – stwierdzono w oświadczeniu wojskowym.

Północny Waziristan przez długi czas funkcjonował jako bezpieczna przystań dla bojowników, dopóki wojsko ich nie wykorzeniło po ataku na prowadzoną przez wojsko szkołę w Peszawarze w 2014 r., w którym zginęło ponad 150 osób, głównie dzieci w wieku szkolnym.

Po wieloletniej operacji armia ogłosiła, że ​​oczyściła region z bojowników, jednak ataki utrzymują się sporadycznie, budząc obawy, że lokalni talibowie, znani jako Tehrik-e-Taliban Pakistan (TTP), znaleźli schronienie w Afganistanie i odbudowują się Tam.

Talibowie pakistańscy stanowią odrębną grupę, ale są sojusznikami afgańskich talibów, którzy przejęli władzę w Afganistanie w 2021 r., gdy wojska USA i NATO znajdowały się w końcowej fazie wycofywania się po 20 latach wojny.

Źródło

Previous article21 ofert na zakupy podczas wyprzedaży Macy’s Early Access w Czarny Piątek — do 77% zniżki
Next articleKevin Feige drażnił się z zbieżnością lub awarią linii czasowych MCU po czwartej fazie Marvela

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here