Jak podaje Samaa TV, członkowie Pakistańskiej Partii Ludowej (PPP) zmagają się z wewnętrznymi różnicami w rozmowach na temat utworzenia rządu w nowym rządzie prowincji Pendżab u boku Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej-Nawaz (PML-N).

Część członków opowiada się jednak za przystąpieniem do koalicji, część zaś wyraża zdecydowany sprzeciw.

Jak podała Samaa TV, po zakończeniu wyborów powszechnych w Pakistanie 8 lutego nasiliły się dyskusje na temat utworzenia rządu, szczególnie w Centralnym Komitecie Wykonawczym (CEC) Pakistańskiej Partii Ludowej (PPP).

Według doniesień, na niedawnym posiedzeniu Centralnego Komitetu Wykonawczego (CEC), któremu przewodniczyli przewodniczący PPP Bilawal Bhutto Zardari i współprzewodniczący Asif Ali Zardari, doszło do żarliwych argumentów z obu stron.

Podczas spotkania część członków, zwłaszcza z Pendżabu, wyraziła poparcie dla wejścia do władz prowincji i wynegocjowania warunków korzystnych dla PPP, podkreślając, że może to mieć kluczowe znaczenie dla odrodzenia partii w prowincji.

Jednak inni stanowczo sprzeciwiali się jakiemukolwiek sojuszowi z PML-N, jak podała Samaa TV. Co więcej, uznali niedawną większość partii za wątpliwą i opowiadali się za pozostaniem w opozycji na szczeblu federalnym. Ta frakcja członków sugerowała, że ​​takie stanowisko wzmocniłoby stanowiska PPP i pociągnąć rząd do odpowiedzialności.

Według źródeł część członków CKW podkreślała, że ​​PPP powinna prowadzić negocjacje z rządem Pendżabu na własnych warunkach.

Stwierdzili ponadto, że aby PPP odzyskała swoje stanowisko, jak podaje Samaa TV, potrzebne jest strategiczne umiejscowienie w rządzie prowincji.

Pojawiły się jednak głosy przeciwne, że należy unikać jakiejkolwiek współpracy z PML-N.

Podczas sesji Asif Zardari opuścił posiedzenie po krótkich 20 minutach, pozostawiając Bilawal Bhutto, aby przedstawił stanowisko partii.

Później Bilawal przyznał, że PPP ma zastrzeżenia do przebiegu wyborów w 2013 i 2018 r., ale potwierdził, że akceptuje niedawne wyniki wyborów.

Bilawal Bhutto podkreślił, że nie wszyscy członkowie mogli w pełni wyrazić swoje opinie podczas spotkania, wskazując, że według Samaa TV dyskusje zostaną wznowione następnego dnia.

Ponadto na dzisiaj zaplanowano drugą turę posiedzenia Centralnego Komitetu Wykonawczego PPP.

(Możesz teraz subskrybować nasz Kanał Economic Times na WhatsAppie)

Źródło

Previous article„Wydoiłem wszystko, co było warte”: wyjątkowe podejście przegranego Wielkiego Finału do przejścia dalej
Next articleBrian Baumgartner dzieli się swoim pierwszym warunkiem odrodzenia „biura”.