Zdjęcie satelitarne z PAGASA w niedzielę, 12 listopada 2023 r

MANILA, Filipiny – Niebo w kraju będzie częściowo zachmurzone lub pochmurne, a w niedzielę będą padać deszcze spowodowane trzema systemami pogodowymi – oznajmiła Filipińska Agencja ds. Usług Atmosferycznych, Geofizycznych i Astronomicznych (Pagasa).

Według stanowego biura pogodowego północno-wschodni monsun, lokalnie znany jako amihan, przyniesie częściowe zachmurzenie do pochmurnego nieba z pojedynczymi lekkimi deszczami nad Ilocos, regionem administracyjnym Kordyliery i doliną Cagayan.

Tymczasem linia uskoku, czyli zbieżność chłodnych i ciepłych wiatrów, spowoduje zachmurzenie nieba z przelotnymi opadami deszczu i burzami w Aurorze, Quezon, Rizal, Laguna i Camarines Norte.

Pagasa ostrzegła przed możliwymi gwałtownymi powodziami lub osunięciami ziemi w związku z rozproszonymi opadami deszczu od lekkich do umiarkowanych i ulewnych na tych obszarach.

Ten sam układ pogodowy, wraz z lokalnymi burzami, spowoduje częściowe zachmurzenie lub zachmurzenie z pojedynczymi przelotnymi opadami deszczu lub burzami nad Metro Manila i resztą kraju.

„Kiedy wystąpią lokalne burze, możliwy zakres opadów będzie od lekkich, umiarkowanych do ulewnych” – powiedział stanowy specjalista ds. pogody Obet Badrina.

(Kiedy mamy lokalne burze, możliwy jest zakres opadów od lekkich, umiarkowanych do ulewnych.)

Z drugiej strony obszar niskiego ciśnienia monitorowany przez Pagasę pozostaje poza filipińskim obszarem odpowiedzialności (PAR).

Ostatni raz zaobserwowano go 2045 kilometrów na wschód od północno-wschodniego Mindanao, powiedział Pagasa.

„Z tego, co widzimy, wejście do PAR będzie możliwe w nadchodzącym tygodniu w okolicach połowy tygodnia” – powiedziała Badrina.

(Jak również widzimy, wejście do PAR będzie możliwe w nadchodzącym tygodniu około połowy tygodnia.)


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

Dodał, że nad wybrzeżami Batanes podniesiono ostrzeżenie przed wichurą w związku ze wzmocnieniem amihanu.Źródło

Previous articleUjawniono terminarz AFL Gather Round: Crows, Portowe hity rozpoczną się w weekend, Ginnivan zmierzy się z byłymi kolegami z drużyny
Next articleTravis Kelce jest największym fanem Taylor Swift na jej koncercie w Argentynie

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here