MANILA, Filipiny – Monitorowany obszar niskiego ciśnienia (LPA) na wschód od Surigao del Norte osłabł i zmienił się w płytką cyrkulację – podała w niedzielne popołudnie Filipińska Agencja ds. Usług Atmosferycznych, Geofizycznych i Astronomicznych (Pagasa).

LPA, ostatnio zaobserwowana 465 kilometrów na wschód od miasta Surigao, nie będzie już mieć bezpośredniego wpływu na pogodę, powiedział specjalista ds. pogody z Pagasa, Benison Estajera, podczas publicznej aktualizacji pogody o godzinie 16:00.

Jednak w nadchodzących dniach Filipińczycy nadal mogą spodziewać się niesprzyjającej pogody ze względu na pojawiające się zaburzenia pogodowe.

„Monitorowaliśmy gromady chmur na Morzu Sulu i w pobliżu wschodniego Luzonu [but] nie przewidujemy, aby którykolwiek z nich nasilił się i przerodził w cyklon” – powiedziała Estajera mieszanką filipińskiego i angielskiego.

PRZECZYTAJ: LPA, linia uskoku powodująca przelotne opady deszczu i burze nad częściami PH

„Ale ten w pobliżu morza Sulu prawdopodobnie w ciągu dwóch–trzech dni zmieni się w obszar niżu” – kontynuował.

Estajera powiedział, że gromada chmur dostrzeżona na Mindanao przyniesie deszcze nad południowym Luzonem, zachodnią częścią Visayas i zachodnią częścią Mindanao.

PRZECZYTAJ: 2 obszary LPA monitorowane przez Pagasę mają małe szanse na przekształcenie się w burze

Tymczasem w biuletynie stanowe biuro pogodowe prognozuje zachmurzenie na niebie z przelotnymi opadami deszczu i burzami nad obszarami Catanduanes, Albay, Sorsogon, Masbate, Romblon, Palawan, Visayas, Północne Mindanao i Caraga.

Biuro pogodowe stwierdziło również, że na pozostałej części Mindanao niebo może być częściowo zachmurzone lub pochmurne, z pojedynczymi przelotnymi opadami deszczu lub burzami.

Prognozuje się, że w dolinie Cagayan, Apayao, Quezon i pozostałej części regionu Bicol, Metro Manila i pozostałej części Luzon będzie pochmurno z lekkimi deszczami.

Pagasa ostrzega, że ​​gwałtowne powodzie i osunięcia ziemi są nadal prawdopodobne, szczególnie na obszarach, które w ciągu ostatnich kilku dni nawiedziły ulewne opady deszczu.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.


Kliknij Tutaj aby uzyskać więcej wiadomości związanych z pogodą.Źródło

Previous articleSaturday Night Live i Jason Momoa sprawiają, że zakończenie Cast Away jest jeszcze bardziej napalone
Next articleKapelusz Napoleona został sprzedany na aukcji w Paryżu za rekordową kwotę 2,1 miliona dolarów

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here