Jeśli jesteś nowym posiadaczem Apple Watch, prawdopodobnie robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby nie zarysować, nie złamać ani nie zgubić urządzenia. Kiedy jednak przestanie działać nowość i stracisz czujność, miniaturowy iPhone, który nosisz na nadgarstku, może szybko stać się ofiarą każdego przedmiotu, na który przypadkowo włożysz rękę, co może spowodować wszelkiego rodzaju uszkodzenia, takie jak pęknięty ekran.

Jeśli już płacisz od 400 do 800 dolarów za zegarek Apple Watch, możesz wahać się, czy zapłacić jeszcze więcej za przedłużoną gwarancję lub ubezpieczenie. I mimo że Twój zegarek jest wyposażony w ograniczona roczna gwarancja, nie obejmie przypadkowego uszkodzenia ekranu. Do takiej naprawy potrzebne będzie ubezpieczenie.

Poniżej porównaliśmy koszty naprawy zegarka Apple Watch z ubezpieczeniem i bez niego, aby pomóc Ci zdecydować, który rodzaj ubezpieczenia – jeśli w ogóle – jest dla Ciebie najlepszy – od AppleCare i ubezpieczenia od operatora telefonicznego, takiego jak Verizon, po ubezpieczyciela takich jak Asurion, a nawet wystawcy karty kredytowej. Aby uzyskać więcej, oto nasza opinia na temat nowego iPhone’a 15 i nowego Pixela 8.

Czytaj więcej: Czy roczna gwarancja na Twój telefon naprawdę wystarczy?

Gwarancja Apple a ubezpieczenie: jaka jest różnica?

Apple udziela ograniczonej rocznej gwarancji na każdy zakupiony produkt sprzętowy Apple, w tym na Apple Watch. Według niektórych sprzedano aż 200 milionów zegarków szacunkito dużo gwarancji.

Jednakże ta bezpłatna gwarancja obejmuje jedynie „wady materiałowe i wykonawcze”. Oto, czego nie uwzględniono.

 • Baterie lub powłoki ochronne.
 • Uszkodzenia kosmetyczne, w tym wgniecenia i połamane plastiki na portach.
 • Uszkodzeń spowodowanych wypadkiem, nadużyciem, niewłaściwym użytkowaniem, pożarem, trzęsieniem ziemi lub innymi przyczynami zewnętrznymi.
 • Wady spowodowane normalnym zużyciem.
 • Utrata lub kradzież.

Jeśli nie masz ubezpieczenia, tego typu naprawy robisz sam. Jeśli wykupisz ubezpieczenie — czy to za pośrednictwem firmy Apple, czy zewnętrznego ubezpieczyciela — wszystkie powyższe zdarzenia są ogólnie objęte ubezpieczeniem zegarka Apple Watch z wyjątkiem utraty lub kradzieży. Ubezpieczenie obejmuje także utratę i kradzież.

Komórkowy punkt orientacyjny Apple Watch Ultra

Celso Bulgatti/CNET

Koszty naprawy z własnej kieszeni bez ubezpieczenia Apple Watch

Zegarki Apple nie są tanie, podobnie jak naprawy – a ceny napraw mogą się różnić w zależności od posiadanego modelu. Na przykład naprawa Apple Watch Ultra może kosztować 499 USD, a naprawa Apple Watch Series 8 może kosztować 299 USD.

Jeśli na przykład zastanawiasz się nad kosztem naprawy pękniętego ekranu, możesz to zrobić uzyskaj wycenę naprawy od Apple. Musisz znać dokładny typ posiadanego zegarka Apple Watch, na przykład Apple Watch Series 9 GPS Aluminium 41 mm.

Koszty naprawy Apple Watch z AppleCare Plus

Możesz spodziewać się zapłaty kilkuset dolarów za naprawę zegarka Apple Watch bez ubezpieczenia, ale jeśli kupisz AppleCare Plus – rozszerzoną gwarancję Apple i usługę wsparcia technicznego obejmującą przypadkowe uszkodzenia – koszt znacznie spadnie.

Uwaga: w większości regionów i krajów przedłużoną gwarancję Apple należy wykupić w ciągu 60 dni od zakupu zegarka Apple Watch. Okres zakupu może wynosić od siedmiu dni do roku, w zależności od tego, gdzie mieszkaszwięc sprawdź ramy czasowe obowiązujące w Twoim regionie.

Oto, ile kosztuje ubezpieczenie AppleCare Plus dla każdego modelu Apple Watch.

 • Apple Watch Ultra 2: 5 dolarów miesięcznie
 • Apple Watch seria 9: 4 USD miesięcznie, z opcją zapłaty łącznie 79 USD przez dwa lata
 • Apple Watch SE: 2,49 USD miesięcznie, z opcją zapłaty łącznie 49 USD przez dwa lata
 • Apple Watch Hermes: 5 dolarów miesięcznie z opcją płacenia łącznie 149 dolarów przez trzy lata

Dzięki AppleCare Plus zapłacisz także opłatę serwisową w wysokości 69 lub 79 USD za naprawę, w zależności od posiadanego modelu zegarka.

 • Zegarek Apple: 69 dolarów
 • Apple Watch Nike: 69 dolarów
 • Apple Watch Ultra: 79 dolarów
 • Wersja Apple Watcha: 79 dolarów
 • Apple Watch Hermes: 79 dolarów

Koszty naprawy Apple Watch z ubezpieczeniem OC

Jeśli szukasz czegoś poza AppleCare, możesz sprawdzić zasięg u ubezpieczyciela. Niektóre oferują ochronę taką, jaką zapewnia AppleCare Plus, inne mają szersze plany, które obejmują całą technologię, którą masz w domu lub mieszkaniu.

Tylko dla ubezpieczenia zegarka, Allstatena przykład oferuje u sprzedawców detalicznych plany ochrony oparte na cenie zegarka, które obejmują przypadkowe uszkodzenie, ale nie utratę lub kradzież. Jeśli na przykład robisz zakupy w Sam’s Club, możesz uzyskać dwuletnią ochronę za 60 dolarów za zegarek Apple Watch, który kosztuje mniej niż 400 dolarów, bez udziału własnego.

Zamiast ubezpieczenia specjalnie dla Twojego zegarka, Asurion oferuje pokrycie całej kolekcji urządzeń domowych – w tym telewizora, laptopa, konsoli do gier, kamer monitorujących i zegarka Apple Watch – zwanej Home Plus. Plan, którego koszt wynosi 12 USD miesięcznie przez pierwsze trzy miesiące, a następnie 25 USD co miesiąc, obejmuje naprawę lub wymianę (do 2000 USD za roszczenie) i opłatę serwisową w wysokości 99 USD.

Uwaga: utrata i kradzież nie są objęte ubezpieczeniem, ale ubezpieczenie właściciela domu lub najemcy może to pokryć. Nie można tam także umieścić swojego telefonu. W tym celu będziesz chciał to sprawdzić Asuriona ubezpieczenie telefonu, które możesz wykupić za 5 dolarów miesięcznie przez pierwsze trzy miesiące, a następnie za 10 dolarów co miesiąc.

Apple-Watch-seria-9-5 Apple-Watch-seria-9-5

Richa Petersona/CNET

Naprawa i wymiana Apple Watch w ramach ochrony operatora telefonicznego

Twój operator telefonii komórkowej może również oferować ubezpieczenie Apple Watch. Verizonna przykład ma plan Mobile Protect, który kosztuje od 14 do 17 dolarów miesięcznie i oferuje bezpłatną wymianę ekranu oraz bezpłatną wymianę zegarka w przypadku wad produkcyjnych. W planie można odliczyć 99 USD w przypadku zgubienia lub kradzieży.

AT&T oferuje również ubezpieczenie zegarków i pozwala ubezpieczyć jedno urządzenie za 14 lub 17 dolarów miesięcznie lub połączyć maksymalnie cztery urządzenia – w tym zegarek, telefon, laptop lub tablet – za 45 dolarów miesięcznie w ramach Protect Advantage. Podobnie jak w przypadku Verizon, oprócz przypadkowych uszkodzeń, plan obejmuje utratę i kradzież.

Czy karty kredytowe zapewniają ubezpieczenie?

Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe oferują dodatkową ochronę i ubezpieczenie nowych zakupów dokonanych za pomocą ich karty. Na przykład niektóre oferują ochronę, która ubezpiecza Twoje nowe zakupy przed uszkodzeniem i kradzieżą aż do 120 dni. Jeśli coś się wydarzy w tym czasie, możesz złożyć wniosek u wystawcy karty kredytowej o wymianę przedmiotu lub zwrot pieniędzy.

Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić u wystawcy karty kredytowej, czy oferuje on ochronę.

Nota wydawcy: CNET i Asurion współpracują w zakresie reklamy. Ta historia jest redakcyjnie niezależna od tej relacji.Źródło

Previous articleJoey Porter Jr. szczegółowo wyjaśnia, dlaczego chciał nagrać cover „Star WR” Titans
Next articleHelen Skelton to wizja w postaci płaszcza w kratkę M&S za 79 funtów – kup go już teraz

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here