Pakistanowi nie udało się pokonać Kiwi w ostatnim meczu fazy grupowej z Anglią, co zapewniło półfinał między Indiami a Nową Zelandią.

Nowa Zelandia potwierdziła swoje miejsce w półfinale Pucharu Świata w krykiecie po tym, jak Pakistanowi nie udało się ich przerobić podczas ostatniego meczu grupowego z Anglią.

Pakistan, mistrz z 1992 roku, musiał w sobotę w Kalkucie pokonać Anglię 287 runami, aby dostać się do półfinału kosztem Kiwi pod względem wskaźnika przebiegów netto.

Jednak Anglia uderzyła pierwsza, zamykając tę ​​drogę, a los Pakistanu został przypieczętowany, gdy stanął przed niemożliwym zadaniem zdobycia ponad 300 runów do 40. piłki w odpowiedzi na 337-9 mistrzów.

Nowa Zelandia zmierzy się w pierwszym półfinale w Bombaju z niepokonanymi gospodarzami Indiami w środę, a Australia i Republika Południowej Afryki zmierzą się w Kalkucie 24 godziny później w drugim półfinale.

Kiwi, wicemistrzowie dwóch ostatnich Pucharów Świata, zajęli czwarte miejsce w 10-zespołowej tabeli z 10 punktami po pięciu zwycięstwach i czterech porażkach.

Pakistan, który w ubiegły weekend pokonał Nową Zelandię w deszczowym meczu, również może zdobyć 10 punktów, jeśli pokona Anglię.

Nie są już jednak w stanie poprawić tempa biegowego rywali.

INTERAKTYWNE - Puchar Świata mężczyzn-nagroda-pieniężna-trofeum-zdobywca-2023-1695558421

Australia pokonała Bangladesz

W drugim sobotnim meczu fazy grupowej Mitchell Marsh zanotował swój najlepszy wynik w karierze, gdy Australia pokonała Bangladesz ośmioma bramkami.

Marsh osiągnął 177, a nie 132 piłki, a Australia zanotowała swój najwyższy sukces w historii Pucharu Świata.

Włożył 175 runów, ze 135 piłek, zdobywając niepokonaną trzecią bramkę ze Stevem Smithem, który strzelił 63 gole, a Australia zakończyła mecz z wynikiem 307-2 w 44,4 overach.

Stało się to po tym, jak Adam Zampa wybrał 2-32 w 10 overach, co pomogło ograniczyć Bangladesz do 306-8.

Było to siódme zwycięstwo Australii z rzędu w turnieju. Pięciokrotny mistrz zaczął powoli od porażek z Indiami i RPA, ale w wielkim stylu odbił się i zapewnił sobie miejsce w półfinale.

Australia zajęła trzecie miejsce w tabeli z 14 punktami – równa się drugiej w tabeli Republice Południowej Afryki, ale niższa pod względem wskaźnika netto.

Forma półfinałowa

Indie pokonały Nową Zelandię czterema bramkami, gdy spotkały się w fazie grupowej w Dharamsali.

Daryl Mitchell zdobył 130 punktów, a Rachin Ravindra 75 na ogólną liczbę 273 zdobytych punktów przez ich zespół. Jednak Virat Kohli 95 sprawił, że Indie osiągnęły swój cel na dwa overy przed końcem.

Cztery tygodnie temu Republika Południowej Afryki rozgromiła Australię 134 runami w meczu systemem każdy z każdym na stadionie Lucknow.

Quinton de Kock zdobył 109, a Aiden Markram 56, a Proteas osiągnęli bilans 311-7.

W odpowiedzi pięciokrotny mistrz Australii został wystrzelony zaledwie 177, a do końca pozostało ponad dziewięć overów.

Źródło

Previous articleNa dowódcach ciąży presja, aby szybko zorientowali się, jak szybko muszą przejść
Next articleReżyserka „Prześlij” Sarah Boyd w filmie „Crafting 2 Nathan’s With Robbie Amell”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here