Premier Narendra Modi powiedział w niedzielę, że „Deepotsav”, zorganizowane przez rząd Uttar Pradesh w Ajodhji jest „niesamowite, boskie i niezapomniane”.

Premier w poście na portalu X udostępnił także kilka zdjęć z uroczystości.

Powiedział dalej, że cały kraj został „oświetlony” milionami „diya” (ziemnych lamp), które zapalono w Ajodhji.

„Emanująca z tego energia szerzy nowy zapał i entuzjazm w całych Indiach. Życzę, aby Pan Shri Ram zapewnił dobro wszystkim rodakom i stał się inspiracją dla wszystkich członków mojej rodziny. Jai Siya Ram” – napisał premier Modi w tweecie w języku hindi .

W sobotę Ayodhya zorganizował wielki Deepotsav i oświetlił ponad 22,23 lakh „Diyas” (ziemnych lamp), aby uczcić święto świateł.

Miasto świątynne ustanowiło nowy rekord Guinnessa, zapalając ponad 22,23 lakh „Diya” (ziemnych lamp) podczas „Deepotsav 2023” i pobiło swój poprzedni rekord świata, który wynosił 15,76 lakh Diya zapalonych w zeszłym roku w wigilię Diwali.

Miasto świątynne ustanowiło nowy rekord Guinnessa, zapalając ponad 22,23 lakh „Diya” (ziemnych lamp) podczas „Deepotsav 2023” i pobiło swój poprzedni rekord świata, który wynosił 15,76 lakh Diya zapalonych w zeszłym roku w wigilię Diwali.

Premier Modi również pozdrowił ludzi z okazji Deepawali.

W swoim przesłaniu Premier życzył wcześniej tego samego dnia, aby to szczególne święto wniosło w życie każdego radość, pomyślność i wspaniałe zdrowie.

„Życzę wszystkim szczęśliwego Diwali! Niech to szczególne święto przyniesie każdemu radość, dobrobyt i wspaniałe zdrowie” – napisał premier Modi w X.

Premier Modi spędził w niedzielę poranek w dniu święta Diwali z żołnierzami armii indyjskiej w Lepcha w Himachal Pradesh i złożył świąteczne pozdrowienia mieszkańcom kraju.

Zwracając się do zgromadzenia żołnierzy w Lepcha, premier Modi złożył serdeczne życzenia pracownikom ochrony na granicach i powiedział im: „W ciągu ostatnich 30–35 lat nie było ani jednego święta Diwali, którego bym z wami nie świętował. “

Premier Modi spotkał się w niedzielę z prezydentem Draupadi Murmu w Rashtrapati Bhavan z okazji święta Diwali.

Premier spotkał się także z wiceprezydentem Jagdeepem Dhankharem i życzył mu szczęśliwego święta Diwali. „Spotkałem się z wiceprezydentem Shri Jagdeepem Dhankharem Ji i życzyłem mu szczęśliwego święta Diwali” – powiedział premier Modi w swoim poście w serwisie X.

Diwali obchodzone jest każdego roku w Amavasya (lub nowiu), 15. dnia miesiąca Kartik. W tym roku Diwali będzie obchodzone 12 listopada.Źródło

Previous articleInsider mówi, że giganci „rozważą sporządzenie QB”
Next article21 znalezisk mody Old Money, które są potajemnie bardzo przystępne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here