„UCIEKAJ WOLNO, CIEN!” Niepełnosprawny, bezdomny kotek na kółkach podbił serca internautów po uratowaniu go przez Fundację Animal Kingdom w Mendiola w Manili, 8 listopada 2023 r. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Animal Kingdom Foundation/Facebook

Cien, niepełnosprawny bezdomny kociak, który stał się wirusowy w Internecie po uratowaniu go i opiece przez współczujące osoby z Uniwersytetu Centro Escolar (CEU) w Mendiola w Manili, zmarł.

W niedzielę 19 listopada Fundacja Animal Kingdom Foundation (AKF) podzieliła się bolesną wiadomością na swojej stronie na Facebooku, ujawniając, że śmierć Ciena nastąpiła zaledwie kilka dni po odkryciu, że kociak doznał urazu kręgosłupa.

Według AKF Cien został uratowany 8 listopada dzięki pomocy zaniepokojonych studentów z CEU. W momencie akcji ratunkowej kociak miał zaimprowizowany wózek inwalidzki wykonany przez personel techniczny szkoły, zidentyfikowany jako „Kuya Glenn”.

Prowizoryczne urządzenie, składające się z jednorazowego pojemnika na żywność i czterech zakrętek do butelek w formie kółek, umożliwiło Cienowi poruszanie się i chodzenie.

„Aby przetrwać, polegała na życzliwości uczniów i personelu szkoły. Nie przeżyłaby tak długo, gdyby nikt [had given] jej jedzenie. Improwizowane kółka bardzo jej pomogły w poruszaniu się” – napisała AKF w jednym ze swoich postów.

AKF przetransportowała Ciena do kliniki dla zwierząt Vets on the Block w Quezon City, gdzie kociak przeszedł badania i oceny, a następnie dalsze badania kontrolne u specjalisty ortodonty w Marikina City.

Jednak późniejsze wyniki testu wykazały, że uraz kręgosłupa kociaka doprowadził do paraliżu dolnej części ciała, co wpłynęło na jego zdolność do dobrowolnego oddawania moczu i kału. Weterynarze odkryli również, że u Cien rozwinął się megakolon, powodujący nieprawidłowe rozszerzenie jej jelit i utrudniający normalne wydalanie kału.

W osobnym poście AKF wyraziła wdzięczność pracownikom i studentom CEU, a także osobom, które zapewniły Cien opiekę i wyżywienie za jej życia.

„Dziękuję wszystkim, którzy modlili się za Cien, tym, którzy wysłali pomoc, tym, którzy opiekowali się nią, gdy jeszcze nie udało się jej uratować” – napisała AKF.

„Cien był kochany. Wiemy, że była szczęśliwa. Dziękuję za współczucie” – dodali.

POWIĄZANE HISTORIE:

Wierny pies przeżył 10 tygodni, został z właścicielem, który zmarł z powodu wychłodzenia w górach Kolorado


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

Pies, który ponad rok czekał na właściciela przed kostnicą, wkrótce do adopcji

Porzucony pies znajduje nowy dom w lokalnej klinice weterynaryjnejŹródło

Previous articleRząd dostarcza multiwitaminy, leki przeciwdepresyjne i suszone owoce 41 pracownikom uwięzionym w tunelu Uttarkashi: oficjalne
Next article21 ofert na zakupy podczas wyprzedaży Macy’s Early Access w Czarny Piątek — do 77% zniżki

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here