New Delhi: Najlepsze krajowe marki urządzeń do noszenia, takie jak boAt i Noise, odnotowują w okresie świątecznym niesamowity wzrost, co pozytywnie wpływa na dobrą pierwszą połowę roku, stwierdzili dyrektorzy wyższego szczebla firmy.

Lider w kategorii audio, firma boAt odnotowała wysoki dwucyfrowy wzrost w okresie od sierpnia do października. Współzałożyciel Sameer Mehta powiedział, że segment Truly Wireless wzrósł w tym okresie o 30% rok do roku, podczas gdy sprzedaż domowego sprzętu audio wzrosła o 60%.

Lider rynku smartwatchów, firma Noise, spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez cały sezon świąteczny po dostosowaniu swojej oferty do rosnącego popytu na inteligentne urządzenia do noszenia i aparaty słuchowe, powiedział współzałożyciel Amit Khatri.

Ożywienie w okresie świątecznym wynika z silnej dynamiki wzrostu w pierwszej połowie roku. „Firma jest na dobrej drodze do przekroczenia w tym roku przychodów brutto na poziomie 4000 crore funtów” – powiedział Mehta. Stwierdził, że firma boAt pozostaje na pierwszym miejscu w kategorii audio z imponującym 35% udziałem w rynku.

Mehta chce teraz poszerzać wiedzę specjalistyczną firmy boAt w zakresie inteligentnych zegarków, która według IDC India w drugim kwartale 2023 r. odnotowała 99% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. „Oprócz dalszego umacniania swojej pozycji w branży audio, firma boAt zaangażowała się w budowę inteligentnych zegarków jako drugiego rdzenia. Kategoria urządzeń do noszenia w Indiach odnotowała gwałtowny wzrost, a Indie stały się największym rynkiem smartwatchów na świecie w czwartym kwartale roku budżetowego 2023” – powiedział.

Firma jednak poniosła stratę w poprzednim roku finansowym ze względu na znaczne inwestycje poczynione w rozwój kategorii smartwatchów i zwiększenie skali lokalnych wysiłków produkcyjnych. Mehta powiedział, że boAt osiągnął przychody w wysokości 3400 crore funtów w roku finansowym 2023, co oznacza wzrost o 20%. Firma Noise podwoiła swoje przychody w roku finansowym 23 do 2000 crore funtów. „Spodziewamy się, że ta dynamika utrzyma się również w bieżącym roku finansowym” – powiedział Khatri. W przypadku Noise działa to tak, że pomimo spadku średniej ceny sprzedaży (ASP) na rynku smartwatchów o 45% w drugim kwartale do 25,6 dolarów z 46,6 dolarów w tym samym roku kwartale 2022 roku, portfolio premium firmy cieszy się większym zainteresowaniem. „Jeśli chodzi o ofertę, udało nam się znacznie poszerzyć naszą ofertę o smartwatche i urządzenia słyszalne, przy czym większy popyt cieszy się na smartwatche z wyższą technologią ASP” – powiedział.

Mehta twierdził, że dwa produkty firmy boAt, zaprojektowane samodzielnie, staną się jednymi z odnoszących największe sukcesy osobistych produktów audio w Indiach i osiągną sprzedaż na poziomie 200 crore funtów w roku finansowym 2024. „Moja ASP kosztuje 1200 funtów, ale ta jest wyceniona na 2300 funtów i zawsze nie ma jej w magazynie, mimo że jest sprzedawana po 40–50% wyższej cenie, i widzimy ogromny wzrost sprzedaży tych produktów” – powiedział Mehta, dodając, że Droga do premiumizacji w przypadku marek urządzeń noszonych już się rozpoczęła.

Źródło

Previous articleLegenda NFL pali Pantery w związku z sytuacją Bryce’a Younga
Next article8 pluszowych płaszczy dla kobiet, które zapewnią Ci przytulność tej zimy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here