Testujemy każdy telefon w rzeczywistych scenariuszach, koncentrując się na jego funkcjach, wyglądzie, wydajności, aparatach, żywotności baterii i ogólnej wartości. Dokumentujemy nasze ustalenia we wstępnej recenzji, która jest okresowo aktualizowana w przypadku pojawienia się nowych aktualizacji oprogramowania lub w celu porównania z nowymi telefonami konkurencji, takimi jak Apple, Samsung, Google i OnePlus.

Mężczyzna trzymający iPhone'a 14 Pro na zewnątrz, na odległym zboczu wzgórza

Alarmowe SOS zadebiutowało w serii iPhone 14 i musieliśmy przetestować tę funkcję, aby zobaczyć, jak działa.

Kevina Heinza/CNET

Fotografia

Fotografia jest obecnie głównym przedmiotem zainteresowania większości telefonów, dlatego robimy zdjęcia i filmy o różnej tematyce w różnych ustawieniach i scenariuszach oświetleniowych. Testujemy wszelkie nowe tryby aparatu, takie jak tryb akcji, który zadebiutował w linii iPhone’a 14, czy narzędzie do zdjęć Unblur, które pojawiło się na rynku w serii Google Pixel 7.

Żywotność baterii

Testowanie baterii przeprowadza się na różne sposoby. Oceniamy, jak długo telefon wytrzymuje typowy dzień użytkowania i sprawdzamy, jak radzi sobie podczas bardziej intensywnych sesji rozmów wideo, strumieniowego przesyłania multimediów i grania. Przeprowadzamy również test odtwarzania wideo, będący prostym i powtarzalnym pomiarem całkowitego czasu pracy baterii, który nie zawsze jest uwzględniany we wstępnej ocenie, ale czasami dodawany jest później w aktualizacji.

Pomiar wydajności

Do pomiaru wydajności każdego telefonu używamy aplikacji porównawczych, a także naszych własnych niepotwierdzonych doświadczeń z użyciem telefonu do celów naszej recenzji. Warto zwrócić uwagę na wygląd grafiki i animacji. Czy są gładkie? A może opóźniają się lub jąkają? Sprawdzamy także, jak szybko telefon przełącza się między orientacją poziomą i pionową oraz jak szybko aplikacja aparatu otwiera się i jest gotowa do zrobienia zdjęcia.

alpejska zieleń-iphone-13-pro alpejska zieleń-iphone-13-pro

Każdy sprawdzany przez nas telefon testujemy także pod kątem podstaw, takich jak wykonywanie połączeń telefonicznych.

Kevina Heinza/CNET

Wykonujemy zadania obciążające procesor, takie jak edycja zdjęć, eksportowanie filmów i granie w gry. Oceniamy, czy nowsza wersja konkretnego telefonu zawiera wystarczająco dużo funkcji, aby warto było go uaktualnić ze starszych modeli.

Czytać więcej: Jak testujemy telefonyŹródło

Previous articleGdy Dowódcy będą się kłócić, kilka dodatkowych strat nie zaszkodzi
Next articlePrezenty Lululemon poniżej 50 dolarów, które są tak urocze, że będziesz chciał mieć dodatkowy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here